Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa marchwi

574 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Szczepanitoo

Szczepanitoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 13:11

uprawa marchwi

Witam, doradzcie. Chciałbym tym roku zasiać trochę poplonowej marchwi, siew byłby gdzieś tak koniec czerwca początek lipca. Jak myslicie, Noveno i Joshi zdadza egzamin, bo można by jakieś o szybszej wegetacji ale z przechowaniem będzie gorzej? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa marchwi Dzisiaj, 03:23
  •  

#402 Share kolo19

kolo19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 14:05

uprawa marchwi

Szczotki mają chyba 1.5m długości...

#403 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:28

uprawa marchwi

kiedy siejecie marchew na przemysł? ja na plastry chyba posieje w tym tygodniu puki jeszcze troche wilgoci jest w ziemi

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 14:35

uprawa marchwi

u nas jeden już siał. 

ja jeszcze z tydzień 

#405 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:05

uprawa marchwi

Witam! Jak to jest z obornikiem, a marchwią. W tym roku chciałbym pisać ok 0,5 ha pastewnej dla byczków. Mam do wyboru 2 działki, które były za orane na zimę. Na jednej zastosowałem obornik, a druga jest bez i myślałem, że z nawozem polecę przed siewem. Na której działce posiać. Dodam jeszcze, że tam gdzie jest obornik to w pobliżu mają być ziemniaki i dynie. Czy to nie by nie kolidowało? Jakie zabiegi wykonywać tzn. opryski aby mi to nie za rosło i jak z nawożeniem oraz robaczkami?

#406 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 19:18

uprawa marchwi

Podobno na oborniku marchew ma większą zdolność do kumulowania azotanów, nie mam zbyt dużego doświadczenia w uprawie marchwi ale "coś niecoś" mogę poradzić. W ubiegłym roku posiałem marchew na oborniku i plon był rekordowy. Co do oprysków to na chwasty afalon (w galerii mam fotkę jak sobie poradził z chwastami), na połyśnice opryskałem tylko raz (proteusem) bo przegapiłem drugi termin, marchew przechowuje sie bardzo dobrze nie znalazłem nawet jednego robaczka. Czym planujesz kopać? 0,5 ha to będziesz miał  sporo przy tym roboty...

#407 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 20:01

uprawa marchwi

U mnie w okolicy to jak ktoś ma to małe ilości to ręcznie. Osoby, które kiedyś sprzedawały to kombajnem ziemniaczanym kopali i ja też nad takim czymś się zastanawiam. Chociaż o zbiór to się nie martwię. Najpierw niech wyrośnie, a później żeby to przechować. :D

Czyli po oborniku posieję, bo i dziadek tak mówił, ale w szkole coś nauczycielka majaczyła. Chociaż są też czasami takie wpisy, ale przetestuję z obornikiem. To łącznie wykonałeś tylko 2 zabiegi ŚOR? A co możesz jeszcze ciekawego powiedzieć o produkcji marchewki. Jakie odmiany polecasz dla bydła? :D

#408 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 21:08

uprawa marchwi

Łącznie wyszły 4 zabiegi, 1 afalon kilka dni po siewie i jeszcze 2 poprawki afalonem w tym jedna z dodatkiem eleganta (na jednoliścienne) i jeden na połysnicę proteus+nawóz dolistny+cos na alterioze ale musze zajrzeć do zeszytu. Znajdź sobie opis afalonu tam masz napisane co i jak :) Odmiany żadnej Ci nie polecę bo testuję co roku coś nowego, ale sieję tylko jadalną, odpad dla cielaków a dobrą sprzedaję. Okolica ta sama, znam kilka osób z Twojej miejscowości także można obgadać temat przy piwie :D

#409 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 maj 2015 - 19:58

uprawa marchwi

To znowu ja. Ile wysiewacie marchwi na ha? Chciałem kupić marchew aby była dla bydła tzn. pastewną, ale na wsi powiedziano mi że lepiej jest siać jadalną, a sieją ludzie na wsi Flakkese. Byłem w 2 sklepach ogrodniczych i ciężko było cokolwiek odstać. Wykupiłem marchew w 2 sklepach tzn. Flakkese 2, Berlikumer 2 oraz pastewną Krystynę. Kolega polecił mi też z pastewnych Lobo, ale nie było w sklepie. Przetestuję te odmiany i zobaczymy co i jak wyjdzie z tego. Czy numer 2 przy nazwie to coś oznacza? A jeszcze takie pytanko: na jakim numerku tarczy siejecie jeżeli ktoś używa jeszcze tego sprzętu?

#410 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 03 maj 2015 - 08:57

uprawa marchwi

to zalezy od mast tysiaca nasion. jedna odmiane bedziesz siał na 3,3 i bedzie za rzadko, a inną bedzie za gesto

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 maj 2015 - 11:29

uprawa marchwi

w moich okolicach to samo wszyscy na marchew nastawiają się jak wariaty, nawet w sklepie znajomy powiedział że tak dobrego roku na nasiona marchwi jeszcze nie miał także zobaczymy co będzie, ale cena w tym roku wyraznie zwiększyła zainteresowanie tym gatunkiem

#412 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 maj 2015 - 12:50

uprawa marchwi

A gdzie są Twoje okolice, tak z ciekawości? U nas jest znowu na odwrót. Chciałem wejść w marchew przemysłową, ale dopiero za rok, albo dwa. Kiedyś robiłem Carotan na susz. U nas ostatnio wyśrubowali normy i ludzie muszą sortować :)

Pytanie do Was. Czym najlepiej taką marchew sortować? Użwaliście do tego celu sortowników, typu Gawron, albo innych, np. z Remprodexu? Czy lepiej szukać maszyny kalibrującej?

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#413 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 maj 2015 - 16:53

uprawa marchwi

Kolega Zetor dobrze mówi w małopolsce i w świętokrzyskim tak jest dosiane marchwi że nawet Ci co nigdy nie mieli to redliny mają, znajomy po ludziach siewnikiem jeździ i mówił że jeszcze nigdy tyle marchwi nie nasiał, ale co cena w hurcie 1,5-1,8 to ludzie zgłupieli.

#414 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 05 maj 2015 - 18:47

uprawa marchwi

Ciekawe gdzie takie ceny? Jeszcze niedawno kupca trzeba było szukać ze świecą, za jadalną płacili 30-40 groszy i jeszcze marudzili że brudna. 

#415 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 maj 2015 - 12:40

uprawa marchwi

po 2 w hurcie jest 1,5 to było 2 tygodnie temu

#416 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 06 maj 2015 - 14:23

uprawa marchwi

Panowie potrzebuje środka który zniszczy mniszek pospolity, mlecz zwyczajny, mlecz polny i ostrożeń polny w uprawie marchewki. Przed wyjściem marchewki poszedł roundup 360 sl. Ale nastąpiło wtórne zachwaszczenie a marchewka jest na wierzchu.

#417 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 07 maj 2015 - 15:27

uprawa marchwi

jedyny środek to babopiel

#418 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 maj 2015 - 20:15

uprawa marchwi

Czy marchew można siać po kukurydzy kiszonkowej, bo zastanawiam się nad wyborem działki na przyszły rok.

#419 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 07 maj 2015 - 21:28

uprawa marchwi

można 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 20 maj 2015 - 05:21

uprawa marchwi

Jest jakiś skuteczny sposób na wschodzące samosiewy ziemniaka w marchewce i pietruszce.