Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    98

A jak wysiewacie marchewkę tzn siejecie punktowo czy rzędowo ??? Jak wysieję rzędowo to będe miało to skutki w plonie??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

kuzyn kupił w tym roku siewnik pneumatyczny gaspardo 3- sekcyjny, plon był lepszy i marchew była bardziej "kształtna" mało odrostów. Tylko redliny też muszą być dobrze zrobione. Do tego siewnika redliny były robione weremczukiem dwurzędowym, a on ma z przodu jeszcze wałek który uprawia ziemię. Efekt o 100% lepszy niż redliniarką samoróbką ( która jest na sprzedaż)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jakie odmiany marchwi proponujecie na ten rok : zarowno na przemysl jak i do sklepow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysiun    0

Sprzedam kombajn Anna 1990 rok. Stan techniczny i wizualny idealny. Kombajn jest z przystawką do cięcia natki marchwi. Dzienna wydajność kombajnu: około hektara pola. Kombajn bardzo mało był używany (co widać po niezniszczonych taśmach i łańcuchach): kopał tylko marchew i ziemniaki. Cena kombajnu wraz z przystawką: 15500zł. Możliwa sprzedaż bez przystawki. 601769371

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Kiedy pryskacie marchew na chwasty ?? Czym pryskacie? Afalonem???

Jak posadziłem ją we wtorek to kiedy mogę opryskać??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja opryskałem afalonem 3 dni po siewie dobrze ze wczoraj przeszła burza, przynajmniej ziemie zmoczyło na ok15cm to może zejdzie marchew pietruszka i buraki.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja pryskałem marchew i pietruszkę Linurexem tydzień po zasianiu, przez chyba 4 tygodnie nie spadła ani kropla deszczu więc możecie sobie wyobrazić jaka teraz jest łąka z chwastów, zrobiło się zielono... Ale dobrze, że marchew już ładnie wzeszła i ma liście wlaściwe to można ją zacząć delikatnie pryskać, z pietruszką jeszcze poczekam żeby podrosła bo wiadomo, że bardzo delikatna jest i łatwo można ją przypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

Ja śiałem 22 kwietnia pryskałem 26 kwietnia afalonem 0.75 litra na hektar i do dziś nic nie zeszło co z tym robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jakie odmiany posialiście ja posiałem monante siał ktoś kiedyś?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

Ja śiałem flakoret czy coś takiego śieje 1 raz to dokładnie nie znam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

zasialiśmy Lagune ale jakoś niespecjalnie powschodziła :P teraz dostała troche deszczy to moze reszta jakoś dojdzie :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U nas marchew dosyć ładnie a pietruszka tak se. Sialiśmy chyba w okolicach 10 kwietnia więc pietruszka ma jeszcze trochę czasu bo ona nawet 6-6 tygodni może wschodzić... Całe szczęście, że nie była zasiana podkiełkowana bo do tej pory to kiełki już byłyby spalone przez suszę. Sialiśmy głęboko i w dosyć wilgotną ziemię bo inaczej ze wschodami nasion możnaby było się pożegnać.

 

EDIT:

 

A znaci może jakiś skuteczny oprysk na powójkę w marchwi i pietruszce? Oprócz Roundupu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Urosło wam coś marchewki?? Ja zasiałem ok 20 kwietnia odmianę korund f1 i wyrosło ok 5 procent na 20 arach. Myślicie żeby jeszcze poczekać czy zaisać ponownie??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

czy u was marchew tez zaczyna wymiękać miejscami?

na wiosnę problem ze wschodami trzeba było lac przez 1,5 miesiąca teraz wymięka bo monsuny zamiast w indjach padają u nas fajna zabawa to badylarstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

u mnie na dołkach siada a z tydzień trzeba kopać może być nie ciekawie w tym roku ...

sporo masz warzyw bo widziałem cie na innych postach i tematach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U mnie nawet na dołkach nie ma z tym problemów :D ma sie trochę tych pierdułek :D

 

ok 1ha buraczków

z 60arów marchwi

pietruszka tez była ale nie wyszła w tym roku :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

czy w oklicy Kruszwicy, Inowroclawia znajduja sie zaklady skupujace marchew przemyslowa (na soczki,mrozonki), jesli tak to gdzie sie one znajduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98
czy w oklicy Kruszwicy, Inowroclawia znajduja sie zaklady skupujace marchew przemyslowa (na soczki,mrozonki), jesli tak to gdzie sie one znajduja

 

 

Popatrz na stronę gieldarolna.pl tam jest dużo odbiorców oferujących nawet dojazd po towar.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mam na korzeniu marchwi takie rowki do środka i wydaje mi się że coś w niej siedzi. Da się czymś opryskać żeby te robaczki wyniosły się z niej??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj