Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa marchwi

574 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 20 październik 2013 - 16:00

uprawa marchwi A teraz was panowie zagnę. Interesuje mnie to czy jak będę miał marchewkę na redlinie dam radę ją wykopać kopaczką elewatorową? (nie posiadam kombajnu i we wsi nie ma) Czy nie potnie jej kopaczka bo nie wiem jak głęboko będzie ukorzeniona.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa marchwi Dzisiaj, 16:57
  •  

#282 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 październik 2013 - 18:45

uprawa marchwi Sąsiad co roku kopie taką kopaczką i nic się nie dzieje

#283 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 październik 2013 - 09:35

uprawa marchwi U nas też kopiemy elewatorową i nic się nie dzieje, oczywiście nie duże ilości ok 15- 20 arów bo przy większej to nie miałby kto natki odcinać.

po ile wy ha siejecie tej marchwi ?? i jakimi kombajnami zbieracie ???

ja w zeszlym roku mialem posiane okolo 400ha marchwi z czego 370zebralem reszty nie zdazylem posiadam 2 kombajny ASA LIFT 4 rzedowa 3 kolowe samojezde jedyne w polsce

to co 30 ha marchwi Ci zmarzło? duże macie chłodnie bo chyba przechowujecie większość?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 24 październik 2013 - 22:02

uprawa marchwi Potwierdzam elewatorówka na normalnych łopatach radzi sobie elegancko. Na przyszly sezon musze jakaś oglawiarke wysmyczyć i tylko w ten sposób będę kopał

#285 Share dami82

dami82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 październik 2013 - 17:48

uprawa marchwi A nikt się nie orientuje ile kosztuje 4 rzędowa redliniarka z glebogryzarka Baseiler. Oczywiście nowa?

#286 Share Krzysztofb

Krzysztofb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 17:00

uprawa marchwi podpowie ktoś jak zakopcować marchew i czy daje się jakieś środki na gryzonie , jeśli tak to proszę o podpowiedź

#287 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:wydzierżawie grunty orne województwo świętokrzyskie węchadłów i okolice

Napisany 23 listopad 2013 - 22:10

uprawa marchwi Tematy połączone

witam wszystkich i mam pytanie dotyczące marchwi

mam zamiary zasiać z 0,5ha marchwi ale nie mam o tym dużego pojęcia, natomiast siew tylko w redliny,
ale opryski, nawóz, co jak kiedy i czy da radę bez deszczowni ?
proszę o wypowiedzi

a i nie mam żadnego kombajnu do zbioru warzyw ani ziemniaków co z tym ? czy da radę bez
a i jaki plon będzie na glebach IV, V ?
po ile sprzedam , ile mnie wyniesie uprawa ?

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 listopad 2013 - 19:26.

#288 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 listopad 2013 - 22:36

uprawa marchwi Oczywiście że da zebrać marchew bez kombajnu. To nie jest aż taka duża ilość wystarcz wyorywacz i kilku ludzi.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#289 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:36

uprawa marchwi No kolego, ja dopiero doświadzenia zdobywam w tym fachu i wypowiem się tyle: Na jednej redlinie sieję dwa rzędy, to znacząco zwiększa plon, ja z 12 arów miałem 7,5 tony. Pryskałem przedwschodowo na chwasty i potem dwa razy odżywką, nie stosowałem żadnej deszczowni. W tym roku z wykopaniem poradziłem sobie po średniowiecznemu - wykopywanie zwykłą kopaczką bez żadnych wyorywaczy, potem obrywanie naci i do skrzyni, ale w następnym sezonie planuję tak właśnie 0,5 ha i raczej bez kombajnu się nie obejdzie. Ja sprzedaję na targowisku po 1,5 zł, jak będzie potrzeba to się będzie sprzedawać po 1 zł, jeżeli będzie miała się zmarnować.

Edytowany przez MedFire, 23 listopad 2013 - 22:38.

#290 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:40

uprawa marchwi A miałeś chętnych na tą marchew ? Z samą marchwią jeździłes na rynek czy cos jeszcze ?

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:53

uprawa marchwi Mam też inne warzywa, no wiadomo ziemniaki, buraki, por, seler, kapusta. No i do wiosny to będzie, chętni są, no ale wiadomo, jak to jest - kilogram, dwa, raz worek ktoś kupi, czasem kilka, no ale po mału schodzi, no i na brak grosza też narzekać nie mogę.

Edytowany przez MedFire, 23 listopad 2013 - 22:54.

#292 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 23:08

uprawa marchwi W tym roku akurat pasowało bo warzyw nie było dużo cena jest i chętnych też . Sam miałem zasiane 20 arów buraków bo zawsze siałem ale niestety wszystko woda zniszyła

#293 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:wydzierżawie grunty orne województwo świętokrzyskie węchadłów i okolice

Napisany 24 listopad 2013 - 12:05

uprawa marchwi więc mówisz że żadnej deszczowni nie potrzeba, pryskanie raz przedwschodowo na chwasty i później dwa razy odżywką. a kopałeś kopaczką elewatorową ?

A i jakie odżywki stosowałeś ?

Edytowany przez sylweks44, 24 listopad 2013 - 12:05.

#294 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:31

uprawa marchwi Pryskanie przedwschodowo na chwasty i później możliwe, że też trzeba będzie poprawić kolejnym opryskiem jeśli chwasty się pojawią. Dodatkowo pryskanie "na robaka" + fungicydami + odżywkami. Kopaczką elewatorową możesz poobijać marchew tak mi się wydaje, lepiej wykopać wyorywaczem i ręcznie ją wyciągnąć z ziemi jeśli myślisz o uprawie 0,5ha to taki zbiór będzie najlepszy.

#295 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:52

uprawa marchwi ja kopałem elewatorówką z nałożonym pierwszym pasem gumowym i zdemontowanym drugim łańcuchem. Bardziej mi płuczka towar popsuła jak kopaczka

#296 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 14:15

uprawa marchwi a jeśli nie mam redliniarki to mogę to sasiać w sposób taki że przejadę obsypnikiem i później siewnik z walcem podobny do tego http://www.agrofoto....wnik-do-warzyw/
czy mogę tak zrobić ?

Edytowany przez sylweks44, 24 listopad 2013 - 16:38.

#297 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 16:20

uprawa marchwi Kopałem kopaczką elewatorową i jakoś, nawet nie najgorzej sobie poradziłem. Pryskałem Penncozeb, Ridomil i odżywką Florowit do warzyw. Marche całkiem ładna, robaka duzo nie było, poczytam trochę literatury fachowej i w następny sezon wezme sie za to bardziej poważnie.

#298 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 08:15

uprawa marchwi

a jeśli nie mam redliniarki to mogę to sasiać w sposób taki że przejadę obsypnikiem i później siewnik z walcem podobny do tego http://www.agrofoto....wnik-do-warzyw/
czy mogę tak zrobić ?

Możes ale osobiście proponuje wyspawanie takiej maszyny żebyś za jednym przejazdem uformował. Ja mam obsypnik za nim gęsiostópki spulchniające środek redliny idą dość głęboko i za tym lekki wał

Kopałem kopaczką elewatorową i jakoś, nawet nie najgorzej sobie poradziłem. Pryskałem Penncozeb, Ridomil i odżywką Florowit do warzyw. Marche całkiem ładna, robaka duzo nie było, poczytam trochę literatury fachowej i w następny sezon wezme sie za to bardziej poważnie.

Postaw sobie na polu żółte tablice lepowe i masz możliwość monitoringu najbardziej uważaj na połaśnice ja mam z nią dość duże problemy powiem szczerze.

#299 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:54

uprawa marchwi ja w tym roku robiłem 3 opryski na połyśnicę i na jednym z 3 kawałków było jej dość dużo , miałem około 5 ha merchwi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 15:33

uprawa marchwi

Możes ale osobiście proponuje wyspawanie takiej maszyny żebyś za jednym przejazdem uformował. Ja mam obsypnik za nim gęsiostópki spulchniające środek redliny idą dość głęboko i za tym lekki wał

Postaw sobie na polu żółte tablice lepowe i masz możliwość monitoringu najbardziej uważaj na połaśnice ja mam z nią dość duże problemy powiem szczerze.

no a jak z szerokośćią redliny na dwa rzędy marchewki na jednej czy po jednej rządce ( bo jeśli po jednej to praktycznie będzie to samo )