Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

231 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:53

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? @olecka dobrze mówi ;P piwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Dzisiaj, 12:09
  •  

#162 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:00

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Dobrze, nie dobrze, jestem zdania że jak już coś się robi to trzeba to najpierw dobrze przemyśleć żeby sobie ułatwić a nie utrudnić.
U nas nie ma możliwości przebudowy dlatego trzeba się męczyć i takie po 400 kg przeprowadzać potem z kojców na stanowiska, a kto byki hoduje to wie że w takiej wadze są zawsze najgorsze do ujarzmienia.
Dlatego mając takie możliwości lepiej zrobić od razu tak żeby potem się nie męczyć, a poza tym maluch od małego w stanowisku inaczej stoi jak przeprowadzony.
Tylko tak z własnego doświadczenia radzę, że jeśli pawel9898 chcesz się ubiegać o dotacje z ue czy być pod certyfikatem to musisz posiedzieć w tych nowych papierkach teraz i sprawdzić wymogi jakie obowiązują dla bydła mięsnego, bo oni się nawet kilku cm czepiają.
Wystarczy soczek :P,

#163 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:55

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? rozumiem, doświadczenie to podstawa ;P ja dotacji z unii nie będę brał, ponieważ hoduję 40 krów mlecznych a opasy tylko tak żeby zamknąć budżet i coś tam zostało. chcę przerobić ten silos żeby nie był to duży koszt a dochód przynosił, bo z 40 krówek mlecznych w tych czasach ciężko wyżyć, a jak się spłaca prawie 7 tys kredytu miesięcznie za maszyny z PROW to trzeba kombinować z kasą na wszystkie strony i robić tak, żeby to co robimy przynosiło dochód a nie jeszcze nas pogłębiało w długach. taka jest prawda, w dzisiejszych czasach większość rolników jedzie na kredycie. :) dlatego pytam się jak zrobić tą oborę z silosu żeby to maiło ręce i nogi :)

#164 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:01

Jesli teraz miałbym stawiac obore to na pewno pelny ruszt, zadne wypychania i inne wynalazki.

@statek krowy są czyste i w miarę zdrowe racice mają? mógłbyś wstawić zdjęcie z wnętrza?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#165 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:39

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Nie wszyscy jadą na kredycie, my mamy praktycznie same opasy i jakieś 8 krówek mlecznych w sumie jest ze 40 szt wszystkiego z małymi, realizujemy już 3 PROW na maszyny i ani razu nie braliśmy kredytu :) wystarczy przejść na vat i przemyślanie rozłożyć zakup maszyn :)

A co do byków, u nas w stanowiskach nie stosuje sie w ogóle ściółki, o dziwo bysiory czyste zero odleżyn itp. widać im to odpowiada, a nam tym bardziej bo nie trzeba męczyć się ze ścieleniem a potem z wywozem :)

#166 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 18:45

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? możliwe, podasz swoje gg mam parę pytań ? :P

#167 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:11

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Zapraszam na priv :)

#168 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:59

Ja też bym proponował zrobić obore uwięziową. Luzem będą sie bodły i skakały po sobie. Już pare lat trzymam byki to wiem jakie są z nich pierony :P

To albo ja mam jakies inne byki albo nie zauwazam minusów odpasu luzem. Zaznacze jedna rzecz. Zawsze wypalam rogi cieletom, moze dlatego nigdy nie mialem problemow zeby ktorys walczyl albo skakal.

@statek krowy są czyste i w miarę zdrowe racice mają? mógłbyś wstawić zdjęcie z wnętrza?

zdjecia wyslalem na prv, mam nadzieje ze na forum tez dam rade wrzucic

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#169 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 20:21

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? @statek mógłbyś także wstawić/wysłać zdjęcia tej obory na opasy na rusztach ? bo jakoś czytając nie mogę sobie wyobrazić tego a mam starą uwięziówkę na rusztach i chciałbym zrobić coś podobnego, bo jak się je uwiąże to trzeba po nich zgarniać

#170 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:48

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? https://picasaweb.go...5/January202013

to sa zdjecia obory z mlecznymi

jutro postaram sie zrobic tego opasa

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:14

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Co myślicie o oborze wolnostanowiskowej na 80 krów, głęboka ściółka i przy stole paszowym ruszta?

#172 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:43

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? a w jakim celu ma być ta głeboka ściółka?

#173 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:40

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? no ale licz się z budową hali udojowej

#174 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:34

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? system utrzymania głęboka ściółka.

#175 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:01

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? mi się wydaje że lepiej by był zrobic legowiska i 2 krytarze gnojowe i np. co tydzień wyciągac turem lub zgartaczem na płyte to będzie czyście dla krów i oczu. może wiecej roboty ale ja bym tak zrobił

#176 Share Piqus1614

Piqus1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem oraz nowoczesną techniką rolniczą a także MTB

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:45

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? http://www.agroproje...rojekt.html���� czy oplaca sie wybudowac taką oborę, jaka cena wchodzi w grę i jaki sprzet na tyle sztuk krówek

Edytowany przez Piqus1614, 26 styczeń 2013 - 18:48.

#177 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:57

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Nie ma sensu stawianie obory ze stropem

#178 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:04

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? no nie wiem, kuzyn postawił obore ze stropem, pierwsze dwa lata wtaczał tam belki słomy, obecnie słoma stoi w stertach przy oborze bo nie ma komu kul taczać...
stropowej nie postawiłabym, za to jakąś oborę też mi trzeba postawić bo już mućki się nie mieszczą i też mam dylemat jaką obore wybrac

#179 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:50

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? na pewno lekka i mozliwie najtansza konstrukcje, nawet teraz bym zaryzykował z kurtynami bocznymi zamiast scian. Sufit z płyty polipor....(ciezko to sie pisze);p kalenica na gorze, podparta słupami konstrukcja stalowa i ruszt.

tanio i szybko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:34

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? nie wiem czy zdecydowalbym sie na kurtyny, tzn gdybysmy mieli max -15 to ok. ale czasami bywa za zimno. Ile masz minimalnie w oborze? u nas przy pelnych scianach zamknietych nawiewach w scianach i minus 25 bylo w oborze ok 0 (ponad 50 krow, na stanowiskach), woda to nie duzy problem bo w wolnostanowiskowej poidla niezamarzajace, na uwieziowce mozna pompe wstawic, ale jak masz -15 w oborze i zgarniaki to po kilku godzinach moga miec ciezko, Jak jest na rusztach przy ciezkich mrozach, nie przymarza? W kazdym razie, na pewno wolnostanowiskowa, kraty, nigdy bym juz stanowiskowej nie zbudowal :) i mniejszej jak na 100 tez bym nie budowal