Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

231 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:32

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? a duzo was wysniosla budowa takiej obory??
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Dzisiaj, 23:56
  •  

#42 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:37

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? No tak dokładnie to nie wiadomo (lepiej nie wiedzieć :rolleyes: ) ale w granicach 700 tyś powinno sie zamknąć razem z wyposażeniem.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#43 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:23

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? no to drogo :rolleyes:
dla mlodego rolnika to b.duza kwota
uwieziowa chyba taniej wyjdzie na 14-20krów :P

#44 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:26

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? dla 30 paru tak ze dwa lata temu z wyposarzeniem kosztowała ponad 200-250 PLN

#45 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:29

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Na pewno. Myślę ze taka obórka jak dla młodego rolnika powinna sie zmieścić w przedziale 150-200tyś. A co do tej mojej to wiem że drogo ale jak sie chce luxusów :rolleyes: to trzeba płacić :P

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#46 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:32

dla 30 paru tak ze dwa lata temu z wyposarzeniem kosztowała ponad 200-250 PLN

UPS!!! proszę do podanej wyżej sumki dodać trzy zera!!! :rolleyes:

#47 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:38

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Polecałbym ci od razu zrobić korytarz paszowy. Kupisz sobie jakiś mały wóz paszowy np. sano mini 3m i nie musisz dopylać z np. taczkami no i krówki będa miały lepsza wydajność :rolleyes:

#48 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:43

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? nie polecam sano 3m3!!! też tak niedawno myślałem, ale nagle produkcja niemal się podwoiła, przybyło inwentarza żywego i 3m3 okazał się za mały!!! proponuję coś większego!

#49 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:46

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? No to może być jeszcze 5 m ale wydaje mi sie że ma być jak najtaniej, a taki 3 metrowy to chyba styknie na 20 muciek.

#50 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:51

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? na 20 to w sam raz!! :rolleyes: ale nigdy nie wiadomo!!! ja bym postawił na 5m choćby używaną!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 22:05

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? aha no to postawienie obory na 14-20krów to wydatek okolo 150tys.??
a woz paszowy to chyba ten mniejszy bym wziol tanszy wkoncu :rolleyes:
ale niewiem czy zrobie kanal paszowy taki wielki bo chcialem zrobic 14stanowisk i krowy glowami do sciany wtedy bedzie taniej :P chyba

mam takie pytanie czy da sie godnie zyc z 20muciek??

#52 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2008 - 01:29

aha no to postawienie obory na 14-20krów to wydatek okolo 150tys.??
a woz paszowy to chyba ten mniejszy bym wziol tanszy wkoncu :rolleyes:
ale niewiem czy zrobie kanal paszowy taki wielki bo chcialem zrobic 14stanowisk i krowy glowami do sciany wtedy bedzie taniej <_< chyba

mam takie pytanie czy da sie godnie zyc z 20muciek??

koszt 1 stanowiska wynosi od 12-14 tyś żł z wyposazeniem cos tam odciągniesz jak sam zaczniesz sie bawic w BOBA BUDOWNICZEGO
lepiej weź wiekszy kredyt na wiekszą ilość lat niż robic gowno a potem bedziesz pokutował i mowił czemu ja nie zrobiłem tego albo tego-tak prywatnie to ci powiem ze na pewno bedziesz tak mowił
mi sie wydaje ze dzis w przypadku mleka opłacalnośc produkcji zaczyna sie od 30-40 sztuk
przy 20 sztukach czy ty bedziesz miał wóz czy taczke czy wolnostanowiskowa czy uwieziową czy hala czy rura to nie problem w razie wu zatrudnisz jakiegoś jełopa za pare groszy zeby ci gnuj wywalił problem bedzie gdy zachcesz zwiekszac produkcje i sie okaze ze to co 5 lat temu zrobiles i jeszcze to splacasz musisz wypiepszyc i zbudowac od nowa
moze poszukaj w okolicy budynkow po pegrze placisz tyko czynsz montujesz dojarke zbiornik w używce zaplacisz za to parenaście tysiaczzkow
a czy z 20tu da rade sie godnie zyć??
ja mam 150 szt krow i 150 gówniarzy i uwierz mi godnie nie da sie , spokojnie tez, kasiorka ucieka jak woda z druszlaka, stara obora po pegrze zbyt dluza pracochlonosc i czasochlonnosc sloma zajmuje całe lato a obornik reszte roku obora niedostosowana do wydajnosci krow, a wydajnosci 8tys nie przeskocze chociaz mam bardzo dobre krowy bo nie mam warunkow, w moim przypadku hala ruszta wolnostanowiskowa obora pozwoli podniesc wydajność do 9ciu tys min a zatrudnienie spadnie do 2, 3 osob
jak brałem wóż z firmy SANO czy jak ja ich nazywam SiANO wydajnosc mialem 4000 sztuk ogółem 120 mlodziez szla od razu na sprzedaz wzielem 10m3 przez te 4 lata nie było zadnej awarii-poza tym ze jeden JEŁOP spalił wagę troche to kosztowało- nadeszła tez pora wymienic noze
ja wyznaje zasade ze wóz dojarka i chlodnia chodza codziennie wiec musza byc niezawodne, wiec powinny byc jak najmłodsze
powodzenia zycze
PS własnie zauważyłem ze temat był z 'Apr 12 2007 wiec pewnie sie pobudowałes juz, a ja sie tak POCIŁEM piszac to hehe

#53 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 luty 2008 - 15:20

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? to po co doradzasz gościowi żeby poszukał budynek po PGR-ze skoro tylko męczarnia z gnojem w nim jest!!!! bez sensu

#54 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 26 luty 2008 - 16:44

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? A jaki rodzaj lepszy na krótkie obory ??

#55 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2008 - 21:23

to po co doradzasz gościowi żeby poszukał budynek po PGR-ze skoro tylko męczarnia z gnojem w nim jest!!!! bez sensu

1 napisałem zeby wziął wiekszy kredyt i nie robil gowna??
2 napisałem tez ze jak chce szybko i tanio rozpoczac produkcje to niech bierze po pegrze, nie trzeba budowac najwyzej postawic dojarke(dojarnie), i poprawidz budynek koszt małe? tak czy nie??!!
3 gosciu nuie chciał brac wiekszego wozu bo wiekszy koszt wiec tym sie sugerowałem ze chce tanio....
4 z gowna bata nie ukrecisz
Robic trzeba dobrze, a ze nie jest tanio
wiec so jest bes zensu??

#56 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 luty 2008 - 21:35

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? no ale on pytał się tylko o obore w której doiłby 20 krów,wię po co mu duży PGR-owski budynek w której jak piszesz miałby zwiększyć produkcje skoro jak się domyślam nie wykarmiłby więcej niż 20 krów mlecznych bo nie miałby areału

#57 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 08:57

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? do posiadaczy obór wolnostanowiskowych na głębokiej ściółce: I jak wam idzie wywalanie obornika na wiosnę jak przez pół roku 1000 bel słomy przedepcze z 300 nóg?:) czym wywozicie? wycinakiem? fadromą?:) już widziałem nie jedną taką oborę...a po dwóch latach użytkowania każdy jeden właściciel przerabia na zgarniacze... Lepiej od razu zainwestować w zgarniacze obornika i zbiornik na gnojowicę. Potem 2 dni i masz gnojowicę na polu a nie latasz przez miesiąc z rozrzutnikiem jak głupi:)

#58 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 10 czerwiec 2008 - 10:35

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Ty to nie lepiej wywozić raz na2-3 miesiące gdzie nie jest tak dużo tego towaru i nie jest tak zbity.Poco czekać do wiosny???Gdzie jak mówisz jest tam 1000 bel i jest tak zbity???Mówi tak bo ja mam w planach wywozić co 2-3 miesiące.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#59 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:37

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? a wywoziłeś już kiedyś? po co szukać sobie dodatkowych zajęć?:) skoro można wywieźć w ciągu dwóch dni gnojowicę z pół roku. A z wywiezieniem obornika nawet po 2 - 3 msc zejdzie Ci z dobry tydzień. Weź też pod uwagę panujące (warto dodać, że ciągle zmieniające się) przepisy. Na niektórych terenach już teraz można wywozić odchody tylko raz na pół roku. Policz też koszt zbioru słomy, maszyn/y do ładowania obornika z obory, kilku ciągników do wywożenia i pewnie jeszcze coś by się znalazło:) będzie to pewnie znacznie wyższy koszt niż zapłacenie komuś za wywiezienie paru beczek:) i prawie że się zwróci budowa zbiornika i założenie zgarniaczy...

pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:57

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa?? Ale sie liczy wygoda krowy poczytaj sobie czasopisma na temat wygody krów. Na głębokiej ściółce krowa może sie położyć jak tylko sobie życzy. Bo moim zdaniem lepiej więcej polatać za tą słomą i mieć dużo gnoju niż płacić takie ceny za nawozy. Sorry ale narazie jeszcze nie mogę sie za dużo wypowiedzieć na ten temat bo dopiero niedługo będziemy wpuszczać do tej obory krowy porozmawiamy za rok. Kiedy będę bardziej doświadczony.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!