Karol12

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

Polecane posty

DanielFarmer    1377

Jak myslicie.Na 11m wewnątrz obory dam radę upchać 3 rzędy legowisk?typu jeden rząd przy scianie ,potem zgarniacz delta następnie podwójny rząd i druga delta od sciany,jakie wymiary muszą mieć legowiska?bo jesli dobrze pamietan to 2,4m wiec 3x2,4m=7,2m czyli zostaje na korytaże gnojowe po 1,9m.Przejdzie to czy za ciasno będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek999    1

panowie, chciałbym postawić mają stajnie (obore) na 4 byki, jakie wymiary polecacie,. jak z pozwoleniami? jest jakis przedział w ktorym bym sie zmiescil bez pozwolen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to muru powyżej 2m wymagają pozwolenia. ją nie dawno przerabiali budynek na byki i nic nie zgłaszanie. byki chodzi luzem boks ma wymiar 3.5x5.5 i mam 5 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 3 boksy wszystkie mają mniej więcej 30 m2 głęboka ściółka są tam tuczniki ale zamierzam się przestawić na opasy w 3 grupach wiekowych ile mógłbym zmieścić tam byków odchowanych max do 24 miesięcy. w przyszłości zamierzam wyremontować część stodoły który uległ zawaleniu podczas wichury dodatkowo 77m2. Drugie pyanie ile na maksymalną obsadę musiał bym zasiać qq i mieć siana w tych 3 grupach wiekowych mam już do dyspozycji 1,5 ha lucerki którą zbiera wuja. Ziemię mam 2,3 i pare hektarów 4 i 5 klasy łącznie 16 ha.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj