Karol12

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

Polecane posty

Karol12    0

jak sadzicie czy małe gospodarstwo powinno miec obore wolnostanowiskowa czy uwieziowa??

moim osobistym zdanie to chyba uwieziowa!!!

ale czy krowy mozna trzymac na np. 10-20cm warstwie gnoju??

wiecie ta stara technika na głębokiej ściółce!!

wyraście swoje opinnie i wten sposób mi pomuście :)

 

wieciej bo rozwazam chodowle na głębokiej ściółce tylko czy tak wolno??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

a czemu by nie mozna bylo u mnie obora zaglebiona jest na 1,5 metra i tyle jest tam obornika.i w takie mrozy jakie u nas sa maja cieplutko w tylki.tylko zastanow sie nad tym czy masz tyle slomy zeby im scielic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

moj wujas ma na glebokiej sciołce i jest w porzo,chociaz nie w calosci ale zawsze jest :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

ale czy to jest zgode z wymaganiami UE i higiena??

słome niema co sie bac:)

tylko te wymogi:(

i na taki głebokim gnoju mozna zrobic stanowiska??

 

pozdro Karol12

 

halun20 masz gg?? jesli tak to podaj lub sie odezwij na 9879063

czesto jestem niewidoczny:)


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no u mojego wujka jak widac na zdjeciu to gleboka sciolka jest tylko czesciowo tam gdzie sa stanowiska,to nie..wiec nie wiem jak to jest z tymi stanowiskami. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Na głębokiej ściółce można utrzymywac zwierzęta, ale chyba systemem wolnostanowiskowym. Ja mam prawie głęboką ściółkę i u mnie krowom jest cieplutko. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

jak to prawie??

a ile masz krów??

i czy to jest zgodne z wymogami UE??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pewno ma tak jak ja. Jak bym wywalał codziennie to by było na płytkiej a jak raz na jakiś czas to ma na głębokiej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

aha rozumiem ale czy to jest zgode z wymogami UE??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

To jest tak, że wywalam po około 4,5 - 5 miesiącach. Ci co mają na płytkiej ściółce wywalają dużo wcześniej.

Jest to zgodnez wymogami, poszukaj projektów obór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
aha rozumiem ale czy to jest zgode z wymogami UE??

 

oczywiście ,że zgodne i ... jest też niezgodne.W oborze wolnostanowiskowej krowy śpią na głębokiej ściółce,a do doju wędrują do hali udojowej-zgodne z wymogami UE.

Krowy w oborze uwiązowej na głębokiej ściółce -wędrują do doju na chociaż jedno wybetonowane stanowisko :rolleyes:-też pełen legal.

Krowy w oborze uwiązowej na głębokiej ściółce i dojone na tejże ściółce -to już nie przejdzie w normach UE,a wystarczy tylko jedno takie małe stanowisko hehehe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja też sie z takim czyms spotkałem , że było jedne betonowe stanowisko z podciągniętymi przewodami od dojarki(prózniowym przewodem), ale wcale nie było uzywane :( tylko "wrazie czego" jakby jakas kontrola była :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Polak potrafi. I to mi się podoba :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

aha no ale ja niewiem gdzie mozna znależć takie plany ;/

o jeszcze mam pytanie czy jak krowy uwiąze do koryta na głębokiej sciółce i zrobie jedno betonowe stanowisko i tam bede doił to bedzie zgode z wymogami UE tAK??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak!!! krówki mogą stać na gnoju, ale chociaż jedno małe stanowisko z wybetonowaną posadzką musi być! wtedy się nikt nie przypiep....szy!!! ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

aha noto moze byc gleboka sciolka i jedno betonowe stanowisko :rolleyes:)

to mi pomoze wtedy taniej zaplace na poczatek za budowe :blink:

a moze ktos znalazl taki plan??

prosze o linki


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

ale to troche inne :rolleyes:

mi chodzilo obory glebokie ale krowy stoja przyczepione do koryt i jest jedno stanowisko betonowe gdzie mialby sie odbywac dój :blink:

jak w sieci ktos nieznajdzie to moze ma talent i narysuje cos w paint??

czekam


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Stanowisko do doju to ciekawy pomysł. W okresie pastwiskowym to można doić jak krowy wychodzą na pastwisko i jak wracają (przechodzą przez stanowisko i są dojone). W zimę trochę roboty z przeprowadzaniem na to stanowisko i z powrotem. Ale w razie kontroli to takie coś będzie potrzebne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no wiem

ale wlasnie niemoge znalezc nigdzie planu takiej obory :rolleyes:

moze ktos ma??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ale takie coś o uważam za głupotę(nie obrażając nikogo oczywiście)Lepie dać te pare groszy więcej i zrobić wszystkie stanowiska jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no tak ale na poczatek dla mlodego rolnika kazdy grosz sie liczy :rolleyes:


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Na każde stanowisko można dostać dopłatę od agencji, zrobisz to i nikt nie będzie się czepial. Ja w tym roku troszkę zmodernizuję obore, planuje na dotacje, jeśli się uda oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jeżeli ja miałbym budowac oborę od podstaw to brałbym wolnostanowiskową. Byc może kiedyś wejdą w zycie przepisy, że wszyscy będą musieli miec wolnostanowiskowe. A ty już byś miał. Poza tym będziesz miał wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

heh,zanim ty znajdziesz plany budowy to się przepisy zmienią...heh :rolleyes:

(do karola szukającego planów)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj