Skocz do zawartości

Zdjęcie

upusty, rabaty, gratisy

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 październik 2007 - 16:31

upusty, rabaty, gratisy

w dawaniu bezsensownych upstów chyba mistrzem jest korbanek. Wymyslają cene z kosmosu po czym probują pokazac klijentowi ile to oni upustu daja.
w moim przypadku zeszli z ceny za kombajn z 225tys euro netto do 175 tyś euro netto. Szczyt głupoty. Niesety nie trafili na podatny grunt. A sporo "rolników" da sie na to nabierac. A puzniej czytam wasze komentaz na temat cen maszyn i nie dziwie sie ze co drugi pisze te ich kosmiczne ceny, które są dla konkurencjia a nie dla kupującego. A po drugie ceny napisane na zachodnich stronach sa nie adekwatne do realnej ceny maszyny w Polsce!
Poprostu wiele cen katalogowych napisanych na AF to czysta bajka.

Nie wazne ile jest upustu. Wazne Ile sie płaci. DLa mnie moze byc 1% upustu ale z realnej ceny, a nie 80% upustu z ceny kosmicznej. Jak ktos tego nie rozumie to potem mysli ze im wiecej upustu tym lepszy dealer haha.. Coż wiekszosc rolników w naszym kraju to ciemnogród, który łatwo jest wykołować.

No popatrz, kupiłem ciągnik od Korbanka nie ze względu na wielkość upustu ale na finalną cene która była atrakcyjna w porównaniu do reszty ofert (kilka lat temu). Nie kupiłem prześwietnego JD gdyż ustalony zakres ceny ograniczał wybór do wersji "bieda traktor" SE a kwota nawet po upuscie była wysoka. Hmm, ciemnogród... ja wolałbym 80% upustu ceny kosmicznej niż 1% od realnej ceny jeśli pierwsza wyniesie mnie mniej, więc jak napisałeś, ważne ile sie płaci i zapewniam Cie, wie o tym dużo więcej rolników niż myślisz, nie musisz tu nikogo uświadamiać że 2 jest mniejsze od 3 :P
Pozdrawiam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
upusty, rabaty, gratisy Dzisiaj, 23:27
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 16:58

upusty, rabaty, gratisy A na jakie marki ciagników ( z wymienionych: pronar, zetor, farmtrac,) można by dostac największe upusty i czy jak już wejdzie ten prow to można będzie liczyc na jakiś upust?

#23 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 październik 2007 - 17:40

upusty, rabaty, gratisy ja na rozrzutnik obornika Tytan 8 plus dostałem 10% upustu cena katologowa była 45000zł a ja zapłaciłem 40500 i jeszcze dorzucili wałek.

#24 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:25

upusty, rabaty, gratisy A na jaką markę dają największe upusty czy reguły na to nie ma (pytam o ciagniki z niższej pułki)

#25 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:28

upusty, rabaty, gratisy to zalezy jak sie targujesz, jak masz bdb. argumety to potrafia sposcic z ceny :P

Honda - The Power of Dreams :)

#26 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:37

upusty, rabaty, gratisy Ja dzis gadalem przez tel z przedstawicielem DF i z ceny 270 tys zl po chwili zrobil 243 tys (do dalszej negocjacji na miejscu jak przyjade). I na poczatku ciagnik nie byl atrakcyjny cenowo,a po chwili stal sie ciekawa oferta. Podobnie z JD z 73 tys euro,po rozmowie bylo 65 tys,wiec te adny upust. A jeszcze specjalnie sie nie zaczelismy targowac.

#27 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:38

upusty, rabaty, gratisy

Ja dzis gadalem przez tel z przedstawicielem DF i z ceny 270 tys zl po chwili zrobil 243 tys (do dalszej negocjacji na miejscu jak przyjade). I na poczatku ciagnik nie byl atrakcyjny cenowo,a po chwili stal sie ciekawa oferta. Podobnie z JD z 73 tys euro,po rozmowie bylo 65 tys,wiec te adny upust. A jeszcze specjalnie sie nie zaczelismy targowac.

to po to aby zachecic klijeta do zakupu wlasnie ich produktu :P

Honda - The Power of Dreams :)

#28 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:53

upusty, rabaty, gratisy

to po to aby zachecic klijeta do zakupu wlasnie ich produktu :P

Tylko,ze jakbym sie nie spytal to moze by nie powiedzieli i wcale bym juz nie myslal o DF,a ze troche podrazylem temat no to wiem cos wiecej i coraz bardziej mnie interesuje ten ciagnik. Ale wlasnie dokladnie taka polityke maja jak mowisz. Ciekawi mnie kiedy jest ten moment,ze wiecej juz nie moga opuscic.

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:54

upusty, rabaty, gratisy Kiedyś jeden dealer po zapytaniu o cene ciągnika stwierdził "lepiej nie bede panu mówił ceny przed upustem bo strace klienta", wzią kalkulator i podał kwote po upuscie do dalszej negocjacji. Tak jak mav pisał, kwoty w cennikach to zazwyczaj abstrakcja...

#30 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:54

upusty, rabaty, gratisy Ostatnio gdzieś tam usłyszałem że upusty,rabaty itp.to zwyczajna bujda na resorach.Nic nie ma za darmo.Jeżeli przykładowo ciągnik kosztuje 100 tyś. to również można powiedzieć że kosztuje 200 tyś. i sprzedawca daje rabat 100% i wychodzi nam cena wyjsciowa 100 tyś.Wtedy taki klijent jest strasznie zadowolony bo zarobił,tylko nie rozumiem w jaki sposób... :P To się nazywa chwyt marketingowy plus dobra reklama. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:58

upusty, rabaty, gratisy

Ostatnio gdzieś tam usłyszałem że upusty,rabaty itp.to zwyczajna bujda na resorach.Nic nie ma za darmo.Jeżeli przykładowo ciągnik kosztuje 100 tyś. to również można powiedzieć że kosztuje 200 tyś. i sprzedawca daje rabat 100% i wychodzi nam cena wyjsciowa 100 tyś.Wtedy taki klijent jest strasznie zadowolony bo zarobił,tylko nie rozumiem w jaki sposób... :P To się nazywa chwyt marketingowy plus dobra reklama. :P

Masz racje,ale cena ostateczna zalezy od tego na jakiego rolnika trafia. Moj wuja jak kupowal Fergusona to juz ustalil ostateczna cena i juz wiecej nie mogli opuscic...Tak mowili i w sumie nie opuscili,ale dolozyli TUZ i WOM przedni. Ktos inny by zrezygnowal z dalszych negocjacji i by za to musial placic.

#32 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 październik 2007 - 21:05

upusty, rabaty, gratisy I w ten o to sposób rozwialiśmy wszelkie wątpliwości co do zapodanego tematu. :P

#33 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 12 październik 2007 - 21:43

upusty, rabaty, gratisy A ciekawe ile by spuścili za tego nowego URSUSA 7524 co jest na allegro za 142 tys.???

#34 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 19:27

upusty, rabaty, gratisy

Ostatnio gdzieś tam usłyszałem że upusty,rabaty itp.to zwyczajna bujda na resorach.Nic nie ma za darmo.Jeżeli przykładowo ciągnik kosztuje 100 tyś. to również można powiedzieć że kosztuje 200 tyś. i sprzedawca daje rabat 100% i wychodzi nam cena wyjsciowa 100 tyś.Wtedy taki klijent jest strasznie zadowolony bo zarobił,tylko nie rozumiem w jaki sposób... :) To się nazywa chwyt marketingowy plus dobra reklama. :)

coś poknociłeś :lol: gdy od 200 tys odejmiesz 100% to nic nie zostaje. Co innego gdy odejmiejsz 50% wtedy wyjdzie 100 tys :P taki błąd sie wkradł :) pozdro

#35 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 12:59

upusty, rabaty, gratisy jak dla mnie to u wszystkich dilerów ceny są jednakowe. Kolega Michał pisze że mu 10% upustu dali, co jest wcale nie prawdą bo każdy diler od ceny katalogowej tak koło 10% może spuścić a swoją marże i tak weźmie. Bo opuszcza od ceny fabrycznej a nie od ceny za którą on kupuje, także kolego kupiłeś normalnie, ja teraz brałem tytana 10 plus to kosztował 42000 netto + zasuwa skrzyni hydrauliczna 3900 netto to mnie wyszedł 56 000brutto a zapłaciłem tylko 50 000brutt to już jest upust a wałek zawsze jest w zestawie i tak samo jest z każdym sprzętem. Każdy mówi że opuszcza a znam jeden przypadek z garwolina gdzie babka obiecuje dużo taniej czasem nawet poniżej kosztów zakupu a jak przychodzi co do czego to cena rośnie i w końcu wychodzi na to że kupiliśmy drożej niż w innej firmie przed upustem.

/// używaj kropki i przecinki

Edytowany przez andrzej2110, 23 listopad 2007 - 18:37.

#36 Share intruder

intruder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:56

upusty, rabaty, gratisy

jak dla mnie to u wszystkich dilerów ceny są jednakowe. Kolega Michał pisze że mu 10% upustu dali, co jest wcale nie prawdą bo każdy diler od ceny katalogowej tak koło 10% może spuścić a swoją marże i tak weźmie. Bo opuszcza od ceny fabrycznej a nie od ceny za którą on kupuje, także kolego kupiłeś normalnie, ja teraz brałem tytana 10 plus to kosztował 42000 netto + zasuwa skrzyni hydrauliczna 3900 netto to mnie wyszedł 56 000brutto a zapłaciłem tylko 50 000brutt to już jest upust a wałek zawsze jest w zestawie i tak samo jest z każdym sprzętem. Każdy mówi że opuszcza a znam jeden przypadek z garwolina gdzie babka obiecuje dużo taniej czasem nawet poniżej kosztów zakupu a jak przychodzi co do czego to cena rośnie i w końcu wychodzi na to że kupiliśmy drożej niż w innej firmie przed upustem.

/// używaj kropki i przecinki

panowie powiedzcie ile morzna utargować na JD6230 z ceny wyjściowej 56500 euro?

#37 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1097 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 21:34

upusty, rabaty, gratisy jak braliśmy prasę to szukaliśmy tak do 40 tys pojechaliśmy do jednej firmy i kolo powiedział 41 tyś bez wałka wom
więc pojechaliśmy szukać dalej i znależliśmy tę samą prasę za 38,500 + mały upust i wałek wom więc lepiej pojeżdzić i popytać bo można się oszukać u mnie chodziło tylko o około 2 tys ale czasami można stracić dużo więcej

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#38 Share intruder

intruder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 20:17

upusty, rabaty, gratisy

panowie powiedzcie ile morzna utargować na JD6230 z ceny wyjściowej 56500 euro?

diler mówi że na maxa może zjechać 4500euro za 6230 prem ,jak myślicie czy można coś jeszcze urwać z ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2008 - 20:21

upusty, rabaty, gratisy Za kombajn John Deere 1450CWS chcieli 93 tys euro a zeszli na 78 tys euro
za Valtre chcieli 185 tys a zeszli na 164 tys

Mam dobrego terenowego przedstawiciela firmy Ampol Merol bo jak przyjedzie to podaje gotowe ceny beż owijania i zawyżania i u niego niema targów raz próbowałem się z nim targować to powiedział mi cenę 2razy wyższą niż wcześniej i dał mi 50% rabatu:)
oczywiście wszystko mówione żartobliwie ale powiedział że jemu niechce się targować i schodzić z ceny po 100zł bo i tak będzie ta sama cena którą musi dostać.
Kiedyś to umówiliśmy się z nim na jakąś cenę (już nie pamiętam za co) a jak dostałem fakturę to cena była niższa o 2 tys. bo jak powiedział cena spadła to i obniżył

Dodaj odpowiedź