Skocz do zawartości

Zdjęcie

upusty, rabaty, gratisy

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 26 luty 2007 - 17:54

upusty, rabaty, gratisy witam wszystkich!
ile można utargować kupując nowy sprzęt u dilerów???
jeśli ktoś kupował nowy sprzęt niech napisze co kupił ( ciągniki,maszyny do uprawy,itd...) i ile przy tym utargował od ceny cennikowej (w złotówkach lub procentach %)
no i moze gdzie kupował? (mnie interesuje mazowieckie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
upusty, rabaty, gratisy Dzisiaj, 08:52
  •  

#2 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 26 luty 2007 - 18:31

upusty, rabaty, gratisy ja powiem lubielskie i nie powiem gdzie bo tez kupicie :) wszedzie daja 5% rabatu a jak dobrze potargujesz to 6%

#3 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 luty 2007 - 19:11

upusty, rabaty, gratisy stare powiedzenie "duży może więcej" , czyli trzeba wybierać firmy które mają duże obroty i mogą dać większe upusty.przeważnie to wszędzie mówia że 5% ale trzeba dobrze ich przyciskać podczas negocjacji i napewno dadzą więcej, nawet do 10% (wiem to po sobie)

#4 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 26 luty 2007 - 20:02

upusty, rabaty, gratisy Gdy dowiadywałem się w tamtym roku o cenę Kusa z Gliwic to w fabryce powiedzieli mi 13200 zł brutto, ale powiedzieli że oni bezpośrednio nie sprzedają tylko porzez swoich przedstawicieli, który akurat mieszkał niedaleko mnie jakieś 20 km, więc udałem się tam i facet krzyczy 12500 brutto. Skoro taniej niż w fabryce to mozna jeszcze urwać, więc przywieziono mi go do domu. A kto mi moze wytłumaczyuć ten fenomen - u dealera taniej niż w fabryce... :) :) :) :)
all rights reserved

#5 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:07

upusty, rabaty, gratisy To że u dealera jest taniej niż w fabryce to już standard. W fabryce podają cenę katalogową, a dla przedstawicieli i hurtowników jest duży upust, którym mogą podzielić się z kupującym.

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:11

upusty, rabaty, gratisy Tak samo jest ze sznurkiem "defelin". Pytałem na polagrze przedstawiciela i mi powiedział cenę 28 zł za kłębek (na rynku 24-25zł). Więc pytam się go jak to możliwe że na rynku mogę kupić taniej niż u producenta? On mi na to że taki handlarz biorąc dużo ilość dostaje upust i płaci za kłębek około 20 zł.
Podejrzewam że z maszynami jest tak samo.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 26 luty 2007 - 20:11

upusty, rabaty, gratisy niby trochę logiczne ale z drugiej strony to sztuczne napędzanie cen i zdzieranie pieniedzy przez tych który nawet nie kiwną palcem a kasiora leci na rachunek... :angry: no cóż nic nie poradzimy.
all rights reserved

#8 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 26 luty 2007 - 20:16

upusty, rabaty, gratisy ja ja powiem tak nie mam co latac po całej polsce w poszukiwaniu rabatów najwiecej rabatu dostaniesz u tego dilera gdzie kupujesz od lat wiem jak jest w ROL-BRAT
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#9 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:47

upusty, rabaty, gratisy Z tymi upustami to jest bardzo prosta zależność tzn diler ma od ok 10 do ok 20% upustu z ceny katalogowej (zależy jaki diler i producent dla przykładu POM Brodnica daje 15% wszystkim dilerom, ale tyko dilerom, na swój sprzęt) i teraz dilerzy mogą opuszczać - im mniej opuści tym więcej zarobi - więc trzeba targować ile się da :)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#10 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 luty 2007 - 23:14

upusty, rabaty, gratisy Identyczną sytuację miałem z przenośnikie zbożowym POM Augustów u dilera było taniej i to sporo niż w fabryce. Jest to logiczne gdy fabryka niema własnych sklepów firmowych. Np. chciałem kupić membrany powietrzne do beczki dzwonię do fabryki podali mi cenę ale sprzedać mi nie mogli bo się detalem nie zajmują więc zamówiłem u dilera w tej samej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 luty 2007 - 09:49

upusty, rabaty, gratisy w dawaniu bezsensownych upstów chyba mistrzem jest korbanek. Wymyslają cene z kosmosu po czym probują pokazac klijentowi ile to oni upustu daja.
w moim przypadku zeszli z ceny za kombajn z 225tys euro netto do 175 tyś euro netto. Szczyt głupoty. Niesety nie trafili na podatny grunt. A sporo "rolników" da sie na to nabierac. A puzniej czytam wasze komentaz na temat cen maszyn i nie dziwie sie ze co drugi pisze te ich kosmiczne ceny, które są dla konkurencjia a nie dla kupującego. A po drugie ceny napisane na zachodnich stronach sa nie adekwatne do realnej ceny maszyny w Polsce!
Poprostu wiele cen katalogowych napisanych na AF to czysta bajka.

Nie wazne ile jest upustu. Wazne Ile sie płaci. DLa mnie moze byc 1% upustu ale z realnej ceny, a nie 80% upustu z ceny kosmicznej. Jak ktos tego nie rozumie to potem mysli ze im wiecej upustu tym lepszy dealer haha.. Coż wiekszosc rolników w naszym kraju to ciemnogród, który łatwo jest wykołować.

#12 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 27 luty 2007 - 10:00

upusty, rabaty, gratisy Dlatego najlepiej mieć tak jak ja dobrego znajomego na składnicy :) Dzięki niemu każdą maszyne kupuje po korzystnych cenach :)

#13 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 luty 2007 - 12:30

upusty, rabaty, gratisy he he he -kolego mav a jaki według ciebie procent rolników to ciemnogród, mówisz większość czyli ponad 50%. oj nieładnie. mi się wydaje że tylu nie robi zakupów u korbanków. są sprzedawcy którym nie zależy na rolnikach i zdzierają ile się da

#14 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 luty 2007 - 19:26

upusty, rabaty, gratisy prosty przykład,chce kupić ciężkie brony w Agromie 378 za pole,producent POM Augustów ,pojechałem do sklepu z częsciami do ciągników,własciciel zaopatruje się w Agromie, zaputałem się ile można urwać z tej ceny,jutro będe wiedział,i jeszcze mi do domu przywiezie,i wszyscy zadowoleni ,on zarobi ,ja będe miał taniej brony :)
dla mnie najważniejsze jest ile musze zapłacić żywej kasy a,wysokość rabatu to złudna rzecz

#15 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 luty 2007 - 00:40

upusty, rabaty, gratisy wojtas
gospodarstw w naszym pięknym kraju jest około 2mln. to mysle ze spokojnie 75% to hobbyści a nie rolnicy.
A te 25% których nazwałbym rolnikami, jeszcze bym rozbił na postępowych i wegetujących. Tak wiec rolników z głową na karku jest niewielu :)

takie praktyki nie stosuje sie tylko u korbanków. :)

#16 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 marzec 2007 - 20:23

upusty, rabaty, gratisy JA jak kupywałem 2 nowe ciagniki i maszyny za niecałe 470tys zł to na ciagniki dostałem 11% upustu

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 17 marzec 2007 - 23:23

upusty, rabaty, gratisy Ostatnio na targu kupiłem u "rusków" pompę do gnojówki i utargowałem ponad 10% hehehe ;).

#18 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 17 marzec 2007 - 23:32

upusty, rabaty, gratisy witam ;)

Co do gratisow to dzisiaj bylem w stihlu po prowadnice ,lancuchy,pilniki i takie tam duperele i gosciu obdarowal mnie mnostwem breloczkow, zapalniczek i dlugopisow. Szkoda tylko ze pozniej 10 minut żalił sie ze za to wszystko placic musi bo tak ze stihla to nie przysylaja niby za free dla klientow :) B) ciekawi mnie tylko dlaczego zazwyczj w polowie zakupow zasypuje mnie tymi pierdolami ;) chyba sadzi ze wtedy wiecej kupie zeby glupio nie bylo B) ;) myli sie chopak B) B) ale jak to mowia daja to bierz, bija to sp.......aj B)

pozdro mlody87
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

#19 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 09:10

upusty, rabaty, gratisy Jak kupowaliśmy pierwszy ciągnik to cena katalogowa była 73000zł a kupiliśmy za 67000zł a przy drugim cena była 113000 zł a kupiliśmy za 104000 zł i dołożyli obciążniki, więc upust około 10%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:17

upusty, rabaty, gratisy dzisiaj przedstawiciele handlowi starają sie przekonać rolnika do zakupu właśnie w tym punkcie sprzedaży, kto mądry i umie kombinować to naprawdę można zakombinować niezłe upusty.... ;) :(

Dodaj odpowiedź