Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie?

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:26

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Jeśli mogę coś Ci polecić to poszukaj sobie coś takiego jak Ja kupiłem czyli gruber 7 zębów ok 1,6m szerokości. Ciągałem go 3P i jak troszkę głębiej wsadzisz to ma co ciągnąć i max na 2 można jechać. Ciągałem tez go zetorem 4x4 55KM i szedł jak znalazł idealnie mieszało i praktycznie w całej sensownie regulowanej głębokości ciągnik szedł na 3. Dałem za niego o ile pamiętam to 1300zł Ale żałuję że nie ma wału zagęszczającego i czegoś do równania poprzecznego. Więc jeśli będziesz chciał coś kupić to zwróć na to uwagę bo te elementy dużo poprawiają efekt końcowy. A co do perzu to chyba logiczne że po gruberze będzie go z roku na rok mniej ponieważ wyciągasz kłącza i powoli go ubywa. Natomiast talerzówką go tniesz przez co jeszcze lepiej się krzewi i przybywa go na polu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Dzisiaj, 00:20
  •  

#22 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 listopad 2008 - 13:08

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Myślałem o takim 9 zębów 2 metry żeby ciągnik zakrył a za nim ciężkie brony chyba na 2 biegu powinien iść ma małe koła 16.9.28 to myśle że pójdzie...
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#23 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:34

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Zależy jakie masz ziemie ale wydaje Mi się że też nie powinno być wielkich kłopotów jednak te parę koni więcej jest. Ale z tego co mogę powiedzieć po rocznych na razie obserwacjach to dość duże znaczenie ma prędkość im szybciej tym lepsze mieszanie, więc nie ma co szaleć z szerokością lepiej tą samą wydajność osiągnąć przez prędkość

#24 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 30 listopad 2008 - 13:17

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Ja mam 7245 i pracuje gruberem 2,20 - 9 łap, Zetor chodzi w nim na 3 biegu, twój jest bez przodu ale przy tej szerokości też powinien sobie poradzić, przy dobrych warynkach będzie chodził a jak będzie mocno mokro najwyżej podniesiesz 2 łapy po bokach i na przód :) polecam 2,20

It's My Life...

JD...

#25 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:06

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Chyba nici z agregatu bo nie moge sprzedać talerzówki.. :D :angry:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#26 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:15

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Ja np.poważnie myślałem nad założeniem w talerzówce 3 gęsiostópek, ale miedzy ciągnikiem, a przednim walem brakuje miejsca na nie , a do tego talerzówka v idzie trochę slajdem i chyba by to nie zdalo egzaminu......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:32

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Kupiłem :) Rabe werk 9 łap podwójny wałek kolczasty :) Zobaczymy jak będzie w polu mam nadzieje że pójdzie :) troche ze mnie ryzykant, ale do odważnych świat należy :) :) :)

#28 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:18

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Odświeżę temat. Planuję kupić agregat ścierniskowy do Zetora 7011 z łapami typu "gęsie stópki" + talerze + wałek i z tego co wyczytałam tutaj to najlepsza szerokość to 2,1 -2,2 m i wtedy spokojnie na trójce Zetorek pociągnie? Rozumiem, że 2,6 m to już pewnie przegięcie na taki ciągnik?
Jeśli ktoś pracuje takim ciągnikiem z czymś podobnym to prosiłabym jeszcze o opinie, bo nie chcę mojego katować ;)
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#29 Share Marcelii_szpak

Marcelii_szpak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 14:10

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Podpinam się pod temat, prosząc użytkowników którzy pracują takim sprzętem o wyrażenie swoich uwag.

#30 Share misiek7211

misiek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 22:34

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? bardzo kiepski filmik ale prosze

7211 lpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 sierpień 2013 - 08:24

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Witam. Planuję zrobić gruber do mf255. Skłoniła mnie do tego pogoda, która już drugi rok nie pozwala zrobić podorywki na czas pod rzepak. Chciałbym się zapytać o jakom zagęszczeniu łap można myśleć przy tym ciągniku, oraz czy w tak suchym polu pójdzie ten agregat... Ziemie mam różne, od piasku po ciężką zbitą, gliniastą. Proszę o porady
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.