Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie?

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 22 listopad 2008 - 16:07

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Mam zetora 7211 i ciągam nim talerzówke 21 talerzy 2.2m. Pole wygląda ładnie ale zaatakował je perz, straszny perz. A jest nierówno jak po wojnie. Chce kupić kultywator ścierniskowy 9 łap lemken lub rabehart czy jakoś tak, ale boje się że nie pociągnie. :D I jestem ciekaw jak wychodzi pole po takim agregacie bardzo bym prosił może jakąś fote? ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Dzisiaj, 11:00
  •  

#2 Share lukiANDmarcin

lukiANDmarcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 09:57

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? ale na 9 łap to jaka będzie jego szerokość i jaka waga???

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 10:04

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Generalnie przy tej samej szerokości roboczej agregat ścierniskowy, czy to na wąskich czy szerokich łapach, będzie miał wieksze zapotrzebowanie mocy niż talerzówka.

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 10:11

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Wiesz co może zwykłym kultywatorem po uprawiaj to perz powyrywasz, bo ścierniskowe maja spore zapotrzebowanie na moc, a wątpię ze znajdziesz tak mały żeby ciągał 7211, inaczej jeszcze by było gdybyś miał przedni ale to i tak katowanie ciągnika

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2008 - 10:11

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Żeby robota szła sprawnie to na jedną łapę trzeba liczyć ok 8-10 KM. Znajomy ciągał gruber 11 łap Same 120 km i mówił, że jest na styk. Zetor może pociągnie 9m łap ale prędkość będzie bardzo mała.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 11:40

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Zaatakuj go herbicydem.

#7 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 23 listopad 2008 - 12:34

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? nie mysl ze jak zmienisz talerzowke na agregat scierniskowy to cos ci da ja w to bardzo watpie, musisz dobrze spryskac po pozni jakins Roundapem Energy i siarczan amonu i to dobre sterzenie walinij.Ja tak w tym roku robilem bo tez kawaleczek mam takiego lekkkiego piachu i tam sie mnozy ten pez.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#8 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 16:09

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Zwykły kultywator się nie nadaje, ponieważ nie wchodzi mam taki 2.5m a za nim brony 3. Zetor ma jakieś dociążenie to jak zapuściłem to do domu przyjechałem z 5 zębami a bło ich 15 :) . Pryskam pola, ale nie wystarczam już finansowo na oprysk, a po drugie dla zboża też ta cała chemia nie jest za dobra.
W tym roku orałem pługiem 4 skibowym bez kułka ( bo się urwało) na maksymalną głębokość ze 35 cm i szedł na 2 biegu jak burza ;) , to śądze że taki gruber nie ma większego zapotrzebowania na moc. :)
A ten Gruber 2m 500 kg (z wałem)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#9 Share lukiANDmarcin

lukiANDmarcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 16:49

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? ja uważam że pociągnie spokojnie wkącu zetor 7211 nie takie rzeczy ciągnie u nas chodzi z talerzówka akpila 3,15 waga 750+ok100 kg obciążenia i chodzi trójką bez problemu.

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 16:53

nie mysl ze jak zmienisz talerzowke na agregat scierniskowy to cos ci da ja w to bardzo watpie

Nie chce nikogo namawiać na to czy tamto ale u siebie widze znaczącą różnice, pola po przejeździe agregatem ścierniskowym są czystsze. Musze jednak uzyskać jakąś powtarzalność żeby być pewnym, ale z tego co widze u znajomych którzy używają agregatów dłużej niż ja to jest duża szansa na pożegnanie sie z glifosatem ;)

Jest na forum obszerny temat, a nawet dwa, porównujące oba narzędzia, można sobie poczytać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 17:03

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Dzięki za odpowiedzi ;) Ale nie wiem jak wychodzi pole po zwykłym kultywatorze bez gęsich stópek, ponieważ nikt u nas go nie ma czy będzie dużo gorzej od tego z gęsimi? I co za nim żeby nie redlił?

#12 Share Krzys83

Krzys83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:05

Wiesz co może zwykłym kultywatorem po uprawiaj to perz powyrywasz, bo ścierniskowe maja spore zapotrzebowanie na moc, a wątpię ze znajdziesz tak mały żeby ciągał 7211, inaczej jeszcze by było gdybyś miał przedni ale to i tak katowanie ciągnika

co kultywatorem perz wyrwać dobre jak go nie opryska to niczym mu nie da rady (najlepiej max dawka i jak najdłużej sie da nic w polu nie robić bo to do korzeni musi dojść )

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:31

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Jak nie da rady? ;) Zwykłym kultywatorem może nie bo będzie sie zapychał przy silnym zaperzeniu, ale ścierniskowym na szerokiej łapie da rade, w tym roku byłem bardzo zadowolony z efektu.

Tak z ciekawości, ile teraz kosztuje Roundup? Słyszałem że podrożał okrutnie :)

#14 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:46

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? O jaki agregat Ci chodzi bo jeśli o grubera to Lemken najmiejszy ma 3 m i zapotrzebowanie na moc 120-150 KM. Więc nie ma szans ale zwykłe gesiostupki idą płycej i myślę że 2,5 m szeroki by poszedł.
Gruber Uni 5 łap ma 2,1 m i potrzebuje okolo 80 KM myślę że też by poszedł . Żeby nie było redlin trzeba jechać powyżej 10 km/godz. i właśnie tu może być problem.

#15 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 13:14

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Chodzi mi o kultywator ścierniskowy używany 9 łap Lemken lub inny szer robocza 2 m. Widziałem kultywator Rabehart z podwójnym wałkiem tnącym ustawionym pod kątem z nowymi redliczkami za 3000zł (tylko że spawana rama z przodu przy zaczepie na cięgła ;) ). Co o tym myślicie bez wału puści mi za 2300zł doradźcie czy z wałem czy bez i czy pójdzie? I jeszcze jedno ile wołać za talerzówke bo będe chciał sprzedać ma 21 talerzy z przodu gładkie a z tyłu wycinane unia grudziądz nie wiem roku z tych pierwszych.
Ten wał wygląda mniejwięcej tak.
http://www.agrofoto....image43259.html

#16 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:02

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? tez sie zastanawiam nad jakas uzywka do 7211... i nie wiem co zrobic .... jak juz kupisz to daj znac co i jak ;)

#17 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 21:06

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Według mnie pociągnie, łapy są dosyć gęsto przez to można go puścić płytko i jechać wolniej.
Wał jest potrzebny zwłaszcza teraz w suche lata.
Niepodoba mi się że rama spawana ja bym się trochę bał.

#18 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 12:43

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? Ja się boje tego że po tym wale to mi się perz jeszcze gorzej wywali bo to chyba tak samo działa jak talerzówka? ;) :)

#19 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 13:31

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? ja bym sie na twoim miejscu nie ogladał i brałbym go z wałem a to spawanie mozesz zawsze poprawić znajomy po sasiedzu polem robi 360 lemkena 2.1 lub 1.8 ale troche wystaje za koła i trójka smiało jedzie i nawet mi sie podobała jego praca a robił na 4 klasie niezle sobie radziła 60 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:35

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie? A co powiecie o tym jakby trzy łapy z tyłu odkręcił i brony przyczepił... http://www.allegro.p...talerzowka.html ;) :) :)