Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn używany na 50-100ha

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:20

Jaki kombajn używany na 50-100ha Ja na twoim miejscu wybrał bym Biozna Z058(REKORDA).Ponieważ jak sam napisałeś:

-najtańszy w zakupie,
-tanie i łatwo dostępne cześci(typowy),
-młody rocznik,
-mało wyeksplatowany,
-mało skomplikowana konstrukcja(nie ma się co zepsuć ),
-ładny wygląd,

Może i class (dominator) jest bardziej wytrzymały,ale te maszyny dostępne w Polsce są mocno wyeksplatowane i stare rocznikami.Ich okres bez awaryjności miną i bedą się psuły coraz częściej.A części do nich są drosze ,niż do Reksia.Urwie ci się głupi pasek i bedziesz stał ze trzy dni:).A jak ci sie coś zepsuje przy rekordzie to w którą strone świata (przynajmniej w mojej okolicy:))byś nie pojechał to w ciągu godziny przywoźisz nową część i pracujesz dalej.Ja mam takie zdanie,a ty zrobisz jak bedziesz chciał.:D
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn używany na 50-100ha Dzisiaj, 16:34
  •  

#42 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:23

Jaki kombajn używany na 50-100ha Ze stołami nie ma problemu jedynie ich cena - za jeden stół do classa będziesz miał 2 sztuki do bizona - przejrzyj ostatni RPT.
Co do Rekorda - najmłodszy będzie to fakt ale nie wiem jak z wygodą pracy. Idzie o to że przez ileś lat, nie ważne jaki kombajn wybierzesz, będziesz nim pracował i może oprócz awaryjności itp warto zwrócić uwagę na którym kombajnie będzie człowiek mniej zmęczony. Ja te żniwa będę kosił już swoim bizonkiem super ale za 4-5 lat chciałbym kupić właśnie coś w takim budżecie w jakim ty się rozglądasz (40-60tys PLN) bo trzeba się rozwijać. Żebym jeszcze znalazł coś z hederem max. 3,6metra byłoby fajnie.
Niestety w tym budżecie to jedyne co widzę to Rekorda w dobrym stanie. No i plusem jest to że jak awaria zdaży się przed południem to w kilka godzin mam komplet części.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#43 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:34

Jaki kombajn używany na 50-100ha Z wygodą w rekordzie jak na polską maszyne jest na prawde dobrze.Zostały rozwiązane problemy SUPRA mi.skrzynia,hamulce,rura hyraulicznie rozkładana:),no i na każym jest kabinka,co nie bagatelnie zwieksza komfort pracy.:D

#44 Share Tomek32

Tomek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:11

Jaki kombajn używany na 50-100ha Z tym stołem do rzepaku, to miałem na myśli tylko w przypadku małego MF. A o nim co sądzicie ? Tylko nie jest to rozwiazanie na przyszlosc, lecz chwilowe prowizorka....

Widze, ze na tym forum dosc sentymentalnie kazdy podchodzi do polskiego Bizona, a jak z awariami, co najczesciej siada itd ? Jakie ma spalanie, mniej wiecej wydajnosc ?

http://allegro.pl/it...ekord_zo58.html

#45 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:30

Jaki kombajn używany na 50-100ha Tam kliknij sobie zakładkę z058 Rekord:

http://bizon.xt.pl/

A z awariami to mi wiadomo tylko tyle,że grzeje się(idzie to naprawić,wieksze chłodnice itp.),a tak wiecej to nie wiem.Ponieważ,nie mam takiego to nie mogę głupot pisać:D:) Trzeba by spytać urzytkowników.. .

#46 Share Tomek32

Tomek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:47

Jaki kombajn używany na 50-100ha Może jakiś użytkownik Rekorda by się wypowiedział ? Będę bardzo wdzieczny.

A jak ma sie porownanie Rekorda do BS Z110 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 04 lipiec 2009 - 08:41

Jaki kombajn używany na 50-100ha Ja bym polecił JD 1075- Prosta budowa, mała awaryjność i dobre wyposażenie przemawia za nim. A za około 60tyś masz już dobrą maszyne.

#48 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 21:47

Jaki kombajn używany na 50-100ha Chbesz claasa dominatora 88 vX mówisz i masz stoi u znajomego w Zbuczynie ojciec oglądał i powiedział ze naprawdę przyzwoity sprzęt ale poszukaj lexionów znajomy trudni się handelkiem maszynami rolniczymi i zawsze sobie kupuje kombajn i puszcza go w usługo były to tylko john deere ale raz kupił sobie claasa lexiona i powiedział krótko miał wiele kombajnów ale temu żaden nie dorówna

http://allegro.pl/it...ator_88_vx.html

#49 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 16 lipiec 2009 - 09:51

Jaki kombajn używany na 50-100ha Tylko że po co mu Lexion na te ha jak i tak mu funduszy nie starczy <_<
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#50 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 12:42

Jaki kombajn używany na 50-100ha Panowie to trzeba dobrze przemyślec bo nawet jak kupi się Lexiona to potem trzeba go utrzymac z czegoś a z tak małego areału to nie będzie opłacalne nawet bo kombajn potem cały rok będzie stał i kasa włożona w niego <_< Lepiej dobrze to przemyśleć i przekalkulować jaki i za jakie pieniądze się najlepiej oplaci kupić żeby dużo nie stracić i żeby się wrócił potem taka jest moja opinia.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#51 Share radekjohn1640

radekjohn1640

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 19:08

Jaki kombajn używany na 50-100ha ja bym ci polecił jd 1065 lub 1075 mała awaryjność i duża wydfajność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share szuja29

szuja29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:35

Jaki kombajn używany na 50-100ha ja mam bizona na 150h i jest oki czesci tanie i nie potszebuje serwisu

ja bym polecil cesa bo sa twarde i nie do zajechania umnie na wiosce co drugi ma taka maszyne

+1 punkt ostrzeżeń za odkopanie starego tematu .

Edytowany przez razor275, 16 październik 2012 - 22:25.