Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągniki JCB Fastrack

205 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:07

ciągniki JCB Fastrack Jak by miały podobno masę to wtedy można porównać i co ważne żeby były zapięte na tej samej wysokości
żeby Fend nie miał tych obciążników to pewnie tak łatwo by mu nie poszło z Claasem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągniki JCB Fastrack Dzisiaj, 00:09
  •  

#162 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:17

ciągniki JCB Fastrack dokladnie raz ma obciazniki drugi raz nie ma, a to kluczowa sprawa przy takim przeciaganiu.
poza tym nowa seria fendta 900 charakteryzuje sie duzo duzo wiekszym uciagiem (wyciagneli bledy z poprzedniej).
seria 8000 jcb jest no oczywiscie zbudowana jak kazda dżejka, ale ma juz zroznicowana wielkosc kol i same kola sa pokaznych gabarytow. rozlozenie masy jest lepsze w tym wypadku niz normalnego ciagnika, takze o uciagu duzych jcb nie ma sie co martwic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#163 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:37

ciągniki JCB Fastrack

Czytaj uważnie bo nie ja twierdzę że myle

To ty czytaj uważnie,bo przedtem pisałeś że nikt się nie odzywa,to ja się odezwałem,a te "byle czym" to stwierdzenie innego użytkownika a nie twoje,tylko może źle zdanie sformułowałem ;) No ma obciążniki,ale wsłuchaj się w komentatora czeskiego który mówi "kirovec waży 12 i pół tony,a fendt waży 10,5 tony"więc z tymi obciążnikami z przodu tyłu i na kołach i tak różnica jest dwóch ton..
@duży1 przecież i claas ma z przodu obciążniki,w dodatku gosiennice mają lepiej rozłożoną mase,a jednak fendt wygrał ;)

#164 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:18

ciągniki JCB Fastrack to normalne, claas majac gasiennice nie moze korzystac z unikalnych wlasciwosci gumy opony pneumatycznej. odznacza sie za to duzo wieksza zdolnoscia terenowa i duzo mniejszym naciskiem jednostkowym, takze tutaj sprawa jest bardziej zlozona niz sie pozornie wydaje, tego przeciagania w ogole nie bral bym pod uwage.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#165 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:24

ciągniki JCB Fastrack Dokładnie jak napisał brzozak2 jak widać na filmie jest sucho co innego by było jak by było mokro
co do Kirovca to był nie równo podpięty hol i przez to Fend podczas ciągnięcia się dociążał a odciążał Kirovca już na drugim filmie jest długa lina i to Kiroviec ciąga Fenda i do tego Fend ma 300KM a Kiroviec jak się nie mylę 220KM

Edytowany przez Duzy1, 15 styczeń 2011 - 21:42.

#166 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 16:26

ciągniki JCB Fastrack ale ogólnie za te pieniądze fendy szału nie robią. O ile dobrze pamiętam to w 2009 w PL największą popularnością wśród polskich rolników cieszyły się New Holland'y, na drugim miejscu były Zetory, a na trzecim Case. Wracając do tematu jcb, to jak widać ciągniki godne polecenia, uciąg mają bardzo dobry <nawet lepszy od fenda :P ),komfort niby też bardzo dobry, w transporcie to lepszego nie ma, nie wiadomo jeszcze jak ze spalaniem, ale czytałem chyba pod zdjęciem jednego z użytkowników,lub gdzieś tutaj na forum, że do oszczędnych to nie należą.

#167 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:35

ciągniki JCB Fastrack No ja tęż słyszałem o tym spalaniu ale jak to wychodzi do do tej szybkości to nie wiem

#168 Share Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 luty 2011 - 11:28

ciągniki JCB Fastrack Spalanie trzeba porównywać w polu a nie w transporcie, bo w transporcie spali więcej na godzinę jazdy ale za to przejedzie więcej km. Więc przeliczając na kilometry spali na pewno nie więcej niż zwykły ciągnik

Z tego co napisał @qqq wynika że na 100 kilometrów Case MX135 (przyjmując że jechał z prędkością 40km/h) spalił 37,5 litrów
a JCB 2140 (przyjmując że ma wolną skrzynię 65km/h) spalił 32,3 litrów

(Jeśli się pomyliłem to proszę poprawić)

Edytowany przez Cooler2010, 11 luty 2011 - 11:45.

#169 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:06

ciągniki JCB Fastrack Fajny zestaw

#170 Share megastasko

megastasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:33

ciągniki JCB Fastrack

i kto jeszcze mysli ze jcb fastrac jest tylko do transportu??:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:01

ciągniki JCB Fastrack pokaz gdzie ktos pisal, ze jest TYLKO do transportu.

#172 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2011 - 00:05

ciągniki JCB Fastrack Witam!
Mam pytanie do fachowców:
Zmieniłem w moim Fastrac'u 3155 koła z 24" na 30" czyli takie jak powiniem mieć, po ustawieniach w kompie jeździ jak szalony! nawet 87 km/h! Ale pojawił sie problem ze zuzyciem paliwa, przy transporcie ok 8 ton, spala mi średnio 0,89 l na i km czyli 89 l na 100 km. Czy wiecie może co się stało?

#173 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 30 marzec 2011 - 11:11

ciągniki JCB Fastrack A jakie oryginalne koła miał twój JCB 24 czy 30? Jaką prędkość osiągał na kołach 24? Podczas jazdy z ładunkiem dymi? Ja myślę że zwiększając koła zwiększyłeś mu prędkość, a moc spadła (poprostu nie ma tyle mocy) i dlatego spalanie wzrosło albo komputer źle przeprogramowany.

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2011 - 15:52

ciągniki JCB Fastrack Przyjechał do PL na 24" w tragicznym stanie, na allegro znalazłem felgi 30" za niewielkie pieniążki i założyłem niezłe opony i wprowadziłem wszystkie nowe ustawienia do kompa. Poprzednio jechał max 50 km/h jak założyłem nowe -to był szok! O mało co nie wylądowałbym w rowie, jedzie teraz 87 km/h max przy 2400 obr.
Jeśli zaś chodzi o moc to nie zauważyłem różnicy i żadnego dymku nie widzę. Niestety pali prawie o 70% więcej...
Jeśli coś potrzebujesz to pisz - jeśli wiem to pomogę!
Pozdrówki :D

Edytowany przez Profil usunięty, 30 marzec 2011 - 15:52.

#175 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 30 marzec 2011 - 20:34

ciągniki JCB Fastrack Kolego jeśli przyjechał do PL na 24" to napewno był na takich od nowości. A na tych większych kołach ciężej go rozpędzić czy to samo co na 24? Spalanie może być bardzo duże ponieważ po założeniu sporo większych kół powstają spore przeciążenia związane z oporem który stawi to większe koło, (to koło jest cięższe i układ jezdny ma ciężej obracać tymi kołami, potrzebuje na to więcej mocy). Mówisz że mocy raczej nie ubyło, ale tak do tych 50km/h, bo jak już jedziesz szybciej z większym ładunkiem to napewno moc ucieka. To wszystko może być wywołane tym że ciągnik był w opłakanym stanie, napewno każdy kto nim jeździł dobrze dawał mu w d*pe. Mówisz że na 24 rozpędzał się do 50km/h więc prędkość wzrosła o blisko 75%, no a z tym i spalanie się zwiększyło.

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2011 - 21:09

ciągniki JCB Fastrack Gdy go kupowałem w Anglii, był na foto na 30" ale do PL dotarł na 24" a angol twierdził że tamte felgi były pogięte więc pozwolił sobie na wymianę. Na tych mnieszych miałem problemy z podjechaniem pod górkę z Classem 330 SPRINT a teraz ładuję 12 mp dęba na przyczepę samozaładowczą i wjadę pod każde wzniesienie a dymku ani śladu. Tak sobie myślę że na pompie wtr. jest taka mała dźwigienka (jutro za dnia puszczę Ci foto)i kiedyś była przyczepiona trytem dość luźno, gdy go odczepiłem to po przejechaniu 50 m gasł, przymocowałem ją bardziej i ma 100% większą moc
Pozdrawiam
Andrzej

#177 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:17

ciągniki JCB Fastrack Widzę że ktoś zrobił tak jak ja myślałem. Kupić Fastraca ze skrzynią 80km/h na kołach 24" i zmienić je na 30" Kolego masz jeszcze te 24"? Jeśli tak to zmierz mi wysokość ich jak i tych 30". Kiedyś to liczyłem bo znalazłem średnice koła i mi tak wyszło pod 90km/h że pojedzie.

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2011 - 23:00

ciągniki JCB Fastrack Niestety 24 już sprzedałem ale jutro podam Ci średnice 30"-ek. ale lepszy numer to ze w/g numeracji skrzyni biegów jest to 60-tka! :P a leci ponad 80!
Pozdrówki

#179 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 06:20

ciągniki JCB Fastrack A nie są to te same skrzynie tylko ta 60 jest zablokowana jakoś? No albo gaz jest skręcony w 60, a U Ciebie się kręci do 2400obr/min, i może tu tkwi problem w spalaniu. Ja tak myślę o Fastracu 3220 lub już 3230, bo tez pracuje w drewnie ale je wywożę z lasu i przerabiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:45

ciągniki JCB Fastrack Na kołach 540/65/30 70 km/h osiągam przy 2200 obr.ale motor można wkręcić na 2500 tak że to nic nadzwyczajnego z tą prędkością ,a jaki ty masz rozmiar opon?i jeśli można to i ja bym poprosił tą fotkę pompy wtryskowej bo te spalanie przeraża ,a prędkość to tylko w fastracu była mierzona czy przy pomocy samochodu lub nawigacji?