Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijarka samozaładowcza

109 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 11:24

Owijarka samozaładowcza Też mam metal fach i potwierdzam lipa u mnie dodatkowo stawiacz rwie folię po postawieniu bela w trakcie ruszania. Teraz jak bym wybierał to bym brał Mchale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijarka samozaładowcza Dzisiaj, 19:16
  •  

#102 Share SzymoooN

SzymoooN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:39

Owijarka samozaładowcza Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.
Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.

#103 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:51

Owijarka samozaładowcza

ta w pryzmę lepiej fakt ja też część robię w pryzmę. ale resztę łąk mam oddaloną od domu o 16 kilometrów więć w pryzmę troszkę nie bardzo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share SzymoooN

SzymoooN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:46

Owijarka samozaładowcza To zależy jak szybki masz ciągnik i jak dużą przyczepę.

#105 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 luty 2016 - 09:51

Owijarka samozaładowcza

Panowie, a co sądzicie o owijarkach samozaładowczych zambrowskiej firmy intertech? Chodzi o ten model: 

Cena jest dość niska, prosta budowa ale jak to sprawuje w pracy? Napisze ktoś jakieś opinie? Zastanawia mnie jak działa tam podawanie foli, jest rozwiazane to jakoś w mądry sposób? 

Edytowany przez wloczykij, 05 luty 2016 - 09:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#106 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 05 luty 2016 - 10:29

Owijarka samozaładowcza

Ja mam owijarke pronara i mogę ją polecić bo jest podobna do mchale a cenowo jest dużo tańsza

#107 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 luty 2016 - 13:16

Owijarka samozaładowcza

Interesuje mnie konkretnie ten inter-tech. Opinie użytkowników mile widziane :-)

#108 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 05 luty 2016 - 18:59

Owijarka samozaładowcza

ktoś może  korzysta  z owijarki  Tanco na ładowacz tur  ??    szukam opinii o tej owijarce 

Edytowany przez soltys13, 05 luty 2016 - 19:07.

#109 Share przezdziec

przezdziec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:39

Owijarka samozaładowcza owijarki z firmy Inter Tech tak na prawdę to dopiero teraz na wiosnę będą miały jakąś opinie ponieważ nie dawno wogole powstały
bierz owijarke Pronar niezawodna, mechaniczna trochę droższa ale na pewno sie nie zawiedziesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#110 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 09:35

Owijarka samozaładowcza

Też mam Metal-Fach z przednim załadunkiem, teraz będzie 6 sezon i w sumie nic złego nie mogę powiedzieć (oczywiście nie twierdzę, że jest to maszyna idealna ale kupując za gotówkę, a nie na program kosztowała 10 tyś. mniej od maji). Co do regulacji obcinacza foli to robię go może raz lub max dwa w sezonie, nigdy nie zdarzyło mi się wywrócić beli w innym położeniu stołu (to jest już pośpiech i nieuwaga operatora) bo naprawdę nie jest to tak źle rozwiązane. Podsumowując to awarii na razie nie miałem w ogóle, a wady jakie zauważyłem to brak regulacji przepływu oleju na stole (jest ale tylko do "cofania" stołu) i gdy zmieniłem ciągnik z lepszą pompą to trochę za szybko obraca "bez gazu". Wydajność jaką osiągam to spokojnie 30 bel/godz. łącznie z przejazdami, składaniem i rozkładaniem (bez przejazdów w I pokosie 35-37). Reasumując uważam, że maszyna nie jest zła (w mojej ocenie nawet dobra), a jeśli dostałbym dofinansowanie to wymieniłbym na automatyczną.