Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijarka samozaładowcza

109 odpowiedzi na ten temat

#81 Share darek73

darek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 18:50

Owijarka samozaładowcza witam !! mampytanie co doowijarki z metal fachu bo s atam 2 tryby duzy i maly do czegoone sluza??jak zaloze lancuch na ten mniejszy tryb?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijarka samozaładowcza Dzisiaj, 11:33
  •  

#82 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 18 czerwiec 2011 - 18:56

Owijarka samozaładowcza To są tryby od rodzaju foli na 50 tryb jest większy a na 75 tryb jest mniejszy

#83 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 maj 2012 - 15:08

Owijarka samozaładowcza Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać owijarkę sipma maja OS 7531 ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#84 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:23

Owijarka samozaładowcza Witam zastanawiam się nad kupnem owijarki samozaładowczej. Wybieram między Sipma Ariadna a Metal Fach Z557 ? A może ktoś z was użytkuje taką owijarkę ? Proszę o szybką pomoc Pozdrawiam

#85 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:38

Owijarka samozaładowcza panowie ma, pytanie, czy ktoś coś słyszał o owijarce z metal fachu z 593 z sterowaniem elektronicznym ?? a jeszcze lepiej czy ktoś już taka posiada i owijał bele ?? jak to się sprawuję ?? dobre rozwiązanie czy lepsze jednak sterowanie tradycyjne mechaniczne ?? wszelkie odpowiedzi mile widziane

#86 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 29 listopad 2014 - 19:06

Owijarka samozaładowcza

Witam, zastanawiam się nad kupnem owijarki samozaładowczej i prasy.I teraz nie wiem czy wybrać sipmę maje bądź euromilk scorpio z automatycznym systemem owijania i kupić prasę walcową z nożami z metal fachu czy kupić owijarkę  samozaładowczą z metal fachu i do tego pasówkę metal fachu z nożami.Liczę na opinie użytkowników tych maszyn. Owijarką robił bym rocznie 300-400 bel a prasą około 600.

Edytowany przez themr92582, 29 listopad 2014 - 19:11.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2014 - 19:18

Owijarka samozaładowcza

slyszalem ze owijarki samozaladowcze z pronara  sa bardzo udane.

#88 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 29 listopad 2014 - 19:41

Owijarka samozaładowcza nie chce pronara bo ma boczny załadunek

#89 Share ajer12

ajer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:06

Owijarka samozaładowcza

Witam kolegow na forum :) sezon 2015 sie skończyl ale juz trzeba myslec o 2016. U mnie w gospodarstwie zostala podjeta decyzja o sprzedaniu owijarki stacjonarnej i kupnie samozaładowczej, chodzi mi  głownie o przyspieszenie i ułatwienie pracy przy sianokosach. No i w tym momencie nasuwa sie pytanie co wybrac ? Podkresle ze w gre wchodzi kupno owijarki uzywanej bo budzet wynosi 15tys. No i ja jestem za kupnem owijarki z bocznym zaladunkiem metal fach z577 wraz ze stawiaczem (http://olx.pl/oferta...html#23f330ac8e) przystepna cena, rok i stan. Jednak wiele osób w okolicy odradza mi ten z zakup z racji ze to MF i ze słaba rama jest, ze peka itp itd. Na forach wyczytalem ze problem jest z systemem łapania i obcinania foli. No i tu prosba do was koledzy uzytkujacy taka owiajrke, jak to jest z nia, opłaca sie ja kupic czy jednak starsza zachodnia kupic, z gory dzieki :)

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 21 styczeń 2016 - 00:20.

#90 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:27

Owijarka samozaładowcza

A może coś takiego:http://olx.pl/oferta...html#6495511b0b

Mój wujek ma MetalFacha i wmówił ze przy ciezejszej beli po Claas-ie 46 widać jak ugina się ramą, tylko ze cena była okazyjne 10tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share ajer12

ajer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:17

Owijarka samozaładowcza No też nad nią się zastanawiałem, zwłaszcza ze tą owijarka stoi bardzo blisko mnie. Ale mam kilka uwag do niej, po pierwsze czemu ramię zaladowcze jest tak wygięte i brak stawiacza :-/

#92 Share ajer12

ajer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 16:22

Owijarka samozaładowcza I jak chłopaki ? macie coś więcej do powiedzenia ?

#93 Share mtz82narew1998r

mtz82narew1998r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:27

Owijarka samozaładowcza

Witam, chciałbym kupić owijarke samozaładowczą
Jakie firmy byście polecili do 15 000 ?

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 21 styczeń 2016 - 00:19.

#94 Share SzymoooN

SzymoooN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:51

Owijarka samozaładowcza Mam samozaładowcza owijarkę sipmy. Nie ma z nią problemów, a jest u nas już kilka lat, robiła parę set bali rocznie. Jest to prosta maszyna, po prostu nie ma się co zepsuć :)

#95 Share ajer12

ajer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 06:00

Owijarka samozaładowcza Witam, przyłączam się do pytania. A jaka to sił na jest ? Ariadna ? jak u niej wygląda obcinanie foli ? Bo mój kolega ma taka to mówi że sam zaczepia i odcina folie bo owijarka nie radzi sobie z tym.

#96 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 09:29

Owijarka samozaładowcza

@ajer widać, że kolega z tych co to obsługę cepa ledwo ogarniają.

Omijać owijarki z mechanicznym obcinaczem folii, jest łatwy do uszkodzenia.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#97 Share ajer12

ajer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 16:00

Owijarka samozaładowcza

A To masz owijarke ariadne czy maja ? jaki ten obcinacz w sipma jest ? mechaniczny ?

#98 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:54

Owijarka samozaładowcza

Metal-facha omijaj, ja go mam i pomimo, że zrobiła prawie 10 tysięcy belek, to jej nie polecam. Mechaniczny obcinacz folii to nieporozumienie, po kilku godzinach pracy łatwo się pomylić i podnieść stół nie w tym położeniu co trzeba i uszkodzić go. Lubi na spawach się rozleźć, przy nierównym polu łatwo o rozregulowanie rozwijacza folii. Ten kwerdek, mimo że wygląd jego lekko odstrasza, to ma hydrauliczny obcinacz, a o uszkodzenie go trzeba się naprawdę postarać. Stół z pasami to zaleta, belki nawet nierówne, zdeformowane nie spadają i zdecydowanie łatwiej je owijać. Widły faktycznie trochę się rozlazły, ale przy pomocy wyciągarki łańcuchowej np.http://www.promag.pl...chowe,9121.html łatwo to skorygować, sam w zeszłym roku to robiłem. A stawiacz, za siedem setek można spokojnie kupić i jeszcze marudzić wybierając. Jeżeli jeszcze rozwijacz jest 700mm to warto się potargować i urwać na stawiacz i dobry obiad w knajpie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#99 Share SzymoooN

SzymoooN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:39

Owijarka samozaładowcza Sam nie wiem dokładnie :/ musiał bym sprawdzić. Co do mechanizmu to działa dobrze,tylko raz na jakiś czas zawiedzie i trzeba wyjść ale to żadko. A sam mechanizm wygląda jak mały tłoczek, który wraz z wywaleniem bala łapie folie i porusza się w stronę noża który ją odcina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 11:16

Owijarka samozaładowcza Odradzam owijarkę metal fach ten mechaniczny obcinacz foli to porażka ciągle trzeba go regulować bo nie obcina. Stawiasz bel też jest lipa rwie folię po postawieniu bela w czasie ruszania. Omijanie ją szerokim łukiem.