Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijarka samozaładowcza

109 odpowiedzi na ten temat

#61 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:15

Owijarka samozaładowcza

A ja nierozumiem po co ładujecie gruba kase w owijarki samozaładowcze, ja kupiłem samozaładowczą sipmy i niemoge tego odrzałować. Teraz gdybym kupował to kupiłbym najtańszą stacjonarną byle mi bala wywaliła. Robiłem bale na łące i zwoziłem je na przyczepach dwa lata i nigdy więcej już tak niezrobie!!!! szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc

U mnie jeden ciągnik z turem zwozi bele i układa je w rzędy, a ja owijarką kręcę się po placu. Zysk z takiej organizacji pracy, tur z transportem nie musi czekać na owinięcie bel, a one są od razu stawiane bez jakiegokolwiek wysiłku mięśni. Tym sposobem można owinąć ponad 100 bel dziennie w dwie osoby.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijarka samozaładowcza Dzisiaj, 04:42
  •  

#62 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 13 luty 2011 - 14:27

Owijarka samozaładowcza

A ja nierozumiem po co ładujecie gruba kase w owijarki samozaładowcze, ja kupiłem samozaładowczą sipmy i niemoge tego odrzałować. Teraz gdybym kupował to kupiłbym najtańszą stacjonarną byle mi bala wywaliła. Robiłem bale na łące i zwoziłem je na przyczepach dwa lata i nigdy więcej już tak niezrobie!!!! szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc

Szmelc to najwyżej chwytak i przyczepy plus delikatność operatora.
Zawsze myślałem o owijarce samozaładowczej i od zeszłego roku mam Maję z Sipmy, nawet stacjonarką owijałem bele na polu i nigdy nie zwoziłem ich czy to owiniętych czy do owijania gdzieś przy zabudowaniach. Zawsze zostawały na polu a dopiero zimą na bieżąco zabierałem z pól i skarmiałem. Nie widziałem najmniejszego sensu aby wozić się z owiniętymi belami w sezonie skoro bezproblemowo mogę je zabierać raz w tygodniu zimą
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:40

Owijarka samozaładowcza Weź poprawkę na amatorów cudzej własności-u nas był taki wypadek że myśliwi zarąbali bele aby dokarmiać zwierzynę leśną :D .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#64 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:47

Owijarka samozaładowcza albo samoobsługa owej zwierzyny leśnej, o zimie i przebijaniu się przez metrowe zaspy raz w tygodniu tylko po to aby bele przywieźć już nie wspomnę

#65 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:31

Owijarka samozaładowcza Przecież piszę o sobie że "mogę" a nie że można czy możecie, nie wszystkim to przecież pasuje. Dlatego "szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc" to nie wina maszyny lub technologi ale jej złego zastosowania i przyczep które niszczą folię bo dlaczego się psuje i wozi jedynie po cztery sztuki. Może też to wina złej foli albo czasu po jakim zbierał owinięte bele, gość z ODRu który bywał w Irlandii mówił kiedyś na takim pokazie aby bele owijane na polu zabrać lub przestawić w ciągu 5 dni od zrobienia

#66 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:43

Owijarka samozaładowcza

U mnie jeden ciągnik z turem zwozi bele i układa je w rzędy, a ja owijarką kręcę się po placu. Zysk z takiej organizacji pracy, tur z transportem nie musi czekać na owinięcie bel, a one są od razu stawiane bez jakiegokolwiek wysiłku mięśni. Tym sposobem można owinąć ponad 100 bel dziennie w dwie osoby.

Sorry ale 100 bel można spokojnie owinąć w jakieś +/- 5 godzin.

#67 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:20

Owijarka samozaładowcza @Jaro, nie bierzesz poprawki, na czas, potrzebny na zwinięcie tychże bel. Setka to praca na luzie bez pośpiechu, z zapasem na nakarmienie i oporządzenie stada. Na usłudze owijałem po 270 szt.

Edytowany przez agromatik, 13 luty 2011 - 20:41.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#68 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:31

Owijarka samozaładowcza w ciągu dnia mozna spokojnie owinać te 150 bel owijarką stacjonarna i na folie 500, bo tyle owijaliśmy w dodatku w 3 wioskach i bele ułożone w ładne sterty

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:08

Owijarka samozaładowcza

@Jaro, nie bierzesz poprawki, na czas, potrzebny na zwinięcie tychże bel. Setka to praca na luzie bez pośpiechu, z zapasem na nakarmienie i oporządzenie stada. Na usłudze owijałem po 270 szt.

Nie biorę bo nie napisałeś :D -jeżeli już tak piszesz to może powinniśmy też wziąć pod uwagę czas potrzebny na zwózkę bel ?

#70 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 luty 2011 - 21:14

Owijarka samozaładowcza Też jakoś nie mam przekonania do owijarek samozaładowczych wole dowieźć i na miejscu owinąć, idzie i tak bardzo szybko
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:45

Owijarka samozaładowcza Dla sceptyków http://www.agrofoto....tal-fach-z-593/ warto zobaczyć filmiki, 1 osoba ta sama praca.

#72 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:58

Owijarka samozaładowcza taka praca jak na tych filmikach to jak najbardziej, (już sobie wyobrażam jak u nas na pewnym kawałku wyglądałoby manewrowanie takim zestawem :lol:)

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:11

Owijarka samozaładowcza Ja musiałbym do zestawu doliczyć koszt kompletnego wyposażenia płetwonurka :D (żeby to potem jakoś z błota powyciągać )-ja kombinuję już na ten rok zamontować "bliźniaki" do belarki a nie żeby jeszcze coś z tyłu ciągać...

#74 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:13

Owijarka samozaładowcza @qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.
@jaro może ryż uprawiać skoro tak mokro.
Jeśli warunki gospodarstwa pozwalają na taki zestaw jaki podaje @agromatik to czemu z niego nie skorzystać, zawsze to pół wsi nie trzeba zapraszać na "akcję bela"

#75 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:27

Owijarka samozaładowcza

Ja musiałbym do zestawu doliczyć koszt kompletnego wyposażenia płetwonurka :D (żeby to potem jakoś z błota powyciągać )-ja kombinuję już na ten rok zamontować "bliźniaki" do belarki a nie żeby jeszcze coś z tyłu ciągać...

Moze lepiej coś takiego ? :D
http://www.pronar.pl..._z_500_g__.html

#76 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:29

Owijarka samozaładowcza Kto wie,koszty pracy rosną, z 2 zszedł bym na 1 osobę przy sianokiszonce. Kwestia pozbycia się Metal-fachu i kupno owijarki z załadunkiem czołowym. Jest też negatywna strona rozwiązania, nie ma do kogo gęby otworzyć :lol:.

#77 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2011 - 08:05

Owijarka samozaładowcza

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.
@jaro może ryż uprawiać skoro tak mokro.
Jeśli warunki gospodarstwa pozwalają na taki zestaw jaki podaje @agromatik to czemu z niego nie skorzystać, zawsze to pół wsi nie trzeba zapraszać na "akcję bela"

No właśnie Darku-ja cały czas piszę o tym że u mnie owe warunki NIE pozwalają na taki zestaw-już prędzej owijarka samozaładowcza-ale oddzielnie a nie w zestawie.

#78 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 17 luty 2011 - 08:49

Owijarka samozaładowcza To tak już lepiej :lol:
Myślę u siebie jak już wszystkie ustawienia dogram spiąć taki zestawik i na najlepszych 10ha polatać razem z owijarką

#79 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 luty 2011 - 16:23

Owijarka samozaładowcza

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.

może źle zrozumiałeś moją poprzednią wypowiedź albo ja ją nie do końca zrozumiale napisałem, chodziło mi ze mamy taki mały kawałek i w dodatku o kiepskim kształcie że ciężko byłoby manewrować takim zestawem, nie mniej jednak zestaw taki (jak przejdzie wniosek) jest planowany, tylko lepsza była by moim zdaniem owijarka w której to folia się obraca na ramieniu a nie bela, czyli tak jak chyba w większości praso-owijarek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:25

Owijarka samozaładowcza Najgorsze jest to w owijarkach stacjonarnych, że po nakręceniu ponad 150 bel od południa, trzeba je wszystkie owinąć, a przeważnie przez to trzeba robić czasami nawet całą dobę. Owijarka samozaładowcza daje trochę luzu i od razu można za prasą zasuwać, a na drugi dzień sobie spokojnie zbierać. Wydajna prasa + dobra owijarka samozaładowcza = 250 bel na luzie od południa do wieczora i bez robienia po nocach - co najważniejsze.