Zetor5340

Owijarka samozaładowcza

Polecane posty

qazi    61

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.

 

 

może źle zrozumiałeś moją poprzednią wypowiedź albo ja ją nie do końca zrozumiale napisałem, chodziło mi ze mamy taki mały kawałek i w dodatku o kiepskim kształcie że ciężko byłoby manewrować takim zestawem, nie mniej jednak zestaw taki (jak przejdzie wniosek) jest planowany, tylko lepsza była by moim zdaniem owijarka w której to folia się obraca na ramieniu a nie bela, czyli tak jak chyba w większości praso-owijarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Najgorsze jest to w owijarkach stacjonarnych, że po nakręceniu ponad 150 bel od południa, trzeba je wszystkie owinąć, a przeważnie przez to trzeba robić czasami nawet całą dobę. Owijarka samozaładowcza daje trochę luzu i od razu można za prasą zasuwać, a na drugi dzień sobie spokojnie zbierać. Wydajna prasa + dobra owijarka samozaładowcza = 250 bel na luzie od południa do wieczora i bez robienia po nocach - co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek73    0

witam !! mampytanie co doowijarki z metal fachu bo s atam 2 tryby duzy i maly do czegoone sluza??jak zaloze lancuch na ten mniejszy tryb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać owijarkę sipma maja OS 7531 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam zastanawiam się nad kupnem owijarki samozaładowczej. Wybieram między Sipma Ariadna a Metal Fach Z557 ? A może ktoś z was użytkuje taką owijarkę ?

Proszę o szybką pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

panowie ma, pytanie, czy ktoś coś słyszał o owijarce z metal fachu z 593 z sterowaniem elektronicznym ?? a jeszcze lepiej czy ktoś już taka posiada i owijał bele ?? jak to się sprawuję ?? dobre rozwiązanie czy lepsze jednak sterowanie tradycyjne mechaniczne ?? wszelkie odpowiedzi mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, zastanawiam się nad kupnem owijarki samozaładowczej i prasy.I teraz nie wiem czy wybrać sipmę maje bądź euromilk scorpio z automatycznym systemem owijania i kupić prasę walcową z nożami z metal fachu czy kupić owijarkę  samozaładowczą z metal fachu i do tego pasówkę metal fachu z nożami.Liczę na opinie użytkowników tych maszyn. Owijarką robił bym rocznie 300-400 bel a prasą około 600.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

slyszalem ze owijarki samozaladowcze z pronara  sa bardzo udane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie chce pronara bo ma boczny załadunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajer12    2

Witam kolegow na forum :) sezon 2015 sie skończyl ale juz trzeba myslec o 2016. U mnie w gospodarstwie zostala podjeta decyzja o sprzedaniu owijarki stacjonarnej i kupnie samozaładowczej, chodzi mi  głownie o przyspieszenie i ułatwienie pracy przy sianokosach. No i w tym momencie nasuwa sie pytanie co wybrac ? Podkresle ze w gre wchodzi kupno owijarki uzywanej bo budzet wynosi 15tys. No i ja jestem za kupnem owijarki z bocznym zaladunkiem metal fach z577 wraz ze stawiaczem (http://olx.pl/oferta/owijarka-samozaladowcza-metal-fach-577rok-2008-CID757-IDdasSn.html#23f330ac8e) przystepna cena, rok i stan. Jednak wiele osób w okolicy odradza mi ten z zakup z racji ze to MF i ze słaba rama jest, ze peka itp itd. Na forach wyczytalem ze problem jest z systemem łapania i obcinania foli. No i tu prosba do was koledzy uzytkujacy taka owiajrke, jak to jest z nia, opłaca sie ja kupic czy jednak starsza zachodnia kupic, z gory dzieki :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajer12    2

No też nad nią się zastanawiałem, zwłaszcza ze tą owijarka stoi bardzo blisko mnie. Ale mam kilka uwag do niej, po pierwsze czemu ramię zaladowcze jest tak wygięte i brak stawiacza :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić owijarke samozaładowczą
Jakie firmy byście polecili do 15 000 ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymoooN    1

Mam samozaładowcza owijarkę sipmy. Nie ma z nią problemów, a jest u nas już kilka lat, robiła parę set bali rocznie. Jest to prosta maszyna, po prostu nie ma się co zepsuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajer12    2

Witam, przyłączam się do pytania. A jaka to sił na jest ? Ariadna ? jak u niej wygląda obcinanie foli ? Bo mój kolega ma taka to mówi że sam zaczepia i odcina folie bo owijarka nie radzi sobie z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@ajer widać, że kolega z tych co to obsługę cepa ledwo ogarniają.

Omijać owijarki z mechanicznym obcinaczem folii, jest łatwy do uszkodzenia.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajer12    2

A To masz owijarke ariadne czy maja ? jaki ten obcinacz w sipma jest ? mechaniczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Metal-facha omijaj, ja go mam i pomimo, że zrobiła prawie 10 tysięcy belek, to jej nie polecam. Mechaniczny obcinacz folii to nieporozumienie, po kilku godzinach pracy łatwo się pomylić i podnieść stół nie w tym położeniu co trzeba i uszkodzić go. Lubi na spawach się rozleźć, przy nierównym polu łatwo o rozregulowanie rozwijacza folii. Ten kwerdek, mimo że wygląd jego lekko odstrasza, to ma hydrauliczny obcinacz, a o uszkodzenie go trzeba się naprawdę postarać. Stół z pasami to zaleta, belki nawet nierówne, zdeformowane nie spadają i zdecydowanie łatwiej je owijać. Widły faktycznie trochę się rozlazły, ale przy pomocy wyciągarki łańcuchowej np.http://www.promag.pl/Wciagniki_reczne_lancuchowe,9121.html łatwo to skorygować, sam w zeszłym roku to robiłem. A stawiacz, za siedem setek można spokojnie kupić i jeszcze marudzić wybierając. Jeżeli jeszcze rozwijacz jest 700mm to warto się potargować i urwać na stawiacz i dobry obiad w knajpie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymoooN    1

Sam nie wiem dokładnie :/ musiał bym sprawdzić. Co do mechanizmu to działa dobrze,tylko raz na jakiś czas zawiedzie i trzeba wyjść ale to żadko. A sam mechanizm wygląda jak mały tłoczek, który wraz z wywaleniem bala łapie folie i porusza się w stronę noża który ją odcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Odradzam owijarkę metal fach ten mechaniczny obcinacz foli to porażka ciągle trzeba go regulować bo nie obcina. Stawiasz bel też jest lipa rwie folię po postawieniu bela w czasie ruszania. Omijanie ją szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Też mam metal fach i potwierdzam lipa u mnie dodatkowo stawiacz rwie folię po postawieniu bela w trakcie ruszania. Teraz jak bym wybierał to bym brał Mchale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymoooN    1

Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.
Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

ta w pryzmę lepiej fakt ja też część robię w pryzmę. ale resztę łąk mam oddaloną od domu o 16 kilometrów więć w pryzmę troszkę nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj