Zetor5340

Owijarka samozaładowcza

Polecane posty

Andrzej24871    12

ja mam owijarke warfamy samozaładowczą i jestem całkiem zadowolony , bo nuiby troche nierówno kręci kulką i nuż odcinający jest kompletnie niedopracowany nieużywam go wogule bo on raz źle działa nieodcina jej i nieprzytrzymuje przy startowaniu owijania ale i niema możliwości recznego sterowania tylko automatycznie po ostatnim zaprogramowanym okrążeniu folij ramie sie wysuwa i niby ma złapać folie ale raz niezłapie raz źle łapie dałem sobie z tym spokuj recznie odcinam i wiąże folie , zrobiłem ręczne sterowanie noża podpiołem sie pod rozdzielacz ehr i mam nuż na guzika ale i tak to zabardzo niepomogło poprostu sprawa niedopracowana. Narzekam i narzekam pora na plusy , a raczej plus a jest nim to że napęd rolek obracających bele jest hydrauliczny(hydrmotorek) i napęd ramienia z folją jest hydro . Do współpracy używam c-360 i jak obwiązuje to kłade zazwyczaj 3 warstwy folij czasem 2 jak to robie?? reguluje prędkość obrotu beli gazem dam więcej gazu bela szybciej sie kręcie dam mało wolniej ujme całkowicie bela stanie ale folja nie np jak łodyga jakiegoś chwasta przedziurawi folje to ujme gazu i mi położy tyle warstw ile bede chciał luba jak dam max gaz to bez zakładu i z dużą różnicą folie bedzie kłaść kulka bardzo szybko sie bedzie kręcieć, np jak zauważe że jakieś 50-70 cm dalej jest dziura to gaz do dechy i kulka za nim folja wrucie zdąży sie przekręcić tak żeby folja zakryła dziure i gaz całkowicie ujmuje i mi położy dwie warstwy czy ile tam chce i finito. Pozdro sorka za orty


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markmajster    0

Witam piszę tutaj aby nie zakładać nowego tematu. Mam w planach kupno owijarki samozaładowczej z tylnym załadunkiem i się zastanawiam nad sipmą Klara

i metal-fach Z-237 Miała by ona współpracować z t25 albo c-360 lub z belarus 920 najczęściej raczej z tym ostatnim. Owijała by maks 400bel. W większości łąki mam równe i suche ale są też (mało ale są) Nierówne I w niektórym roku bywają trochę mokre. Która była By lepsza/wygodniejsza w eksploatacji? Do jakich by lepiej pasowała ciągników? I ogólnie jaką bardziej polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

mój wujo ma z metla-fach i bardzo sobie ją chwali i ja też ją polecam bo bardzo ładnie owija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommag21    0

jejciu ja mam owijarke samozaładowczą na kołach i usprawniają prace i to że samozaładowcza to podstawa, wiesz czemu bo w takie ładowanie po czasie turem i zwózke i na miejscu owijanie to możesz sobie kilka bali zrobić a nie dużo bo ci się zepsuć zdąży zanim owiniesz "samozaładowcza musi być" a wyobraź sobie bez kółek to co 80KM będzie ją podnosić z balotem a tak zapniesz np MF 255 i śmigasz a jak nie chcesz sam załadowywać to ramie w góre i może ci dowozić ładowacz albo mokra łąka wpuść nie załadowczą owijarke i łądowaczem włóż złuż odwieź na bok i następny to dopiero się z łąki zostanie a i te z boku ładowane nie są lepsze od z tyłu już pisze czemu bo z boku to jeździ się w poprzek łąki a jak prasa dopiero pierwszy wałek jedzie to co albo troche nierówna łąka a tak jak masz z tyłu to do tyłu cofiesz bal po balu i opór mu

 

wyobraź sobie łąka 5km od miejsca gdzie składujesz prasa zrobi 30 balotów w godzine lajtowo a ty na dwie przyczepy włożysz 14 i będziesz się mordował żeby poskładać szybko i owijać i ułożyć i zanim pojedziesz to ten z prasą napstyka ci tyle że zalamiesz się a jak masz samozaładowczą na kołach to śmigasz a zwozisz na spokojne dzień czy dwa i nie jest to jak jajko ja na 500 balotów to nie wiem czy ze dwa naruszyłem co zaklejałem ale raczj jednego

 

Ja nawet owijam swoim metal fachem ursusem c 330 i jest git :)

 

Witam piszę tutaj aby nie zakładać nowego tematu. Mam w planach kupno owijarki samozaładowczej z tylnym załadunkiem i się zastanawiam nad sipmą Klara

i metal-fach Z-237 Miała by ona współpracować z t25 albo c-360 lub z belarus 920 najczęściej raczej z tym ostatnim. Owijała by maks 400bel. W większości łąki mam równe i suche ale są też (mało ale są) Nierówne I w niektórym roku bywają trochę mokre. Która była By lepsza/wygodniejsza w eksploatacji? Do jakich by lepiej pasowała ciągników? I ogólnie jaką bardziej polecacie?

 

Moim zdaniem najlepszy jest metal fach , sam mam taką . Waży około 1000kg a z balotem około 1600kg , więc nawet na miękiej łące prawie nie siada , sam mam miętkie i nie nażekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

A ja nierozumiem po co ładujecie gruba kase w owijarki samozaładowcze, ja kupiłem samozaładowczą sipmy i niemoge tego odrzałować. Teraz gdybym kupował to kupiłbym najtańszą stacjonarną byle mi bala wywaliła. Robiłem bale na łące i zwoziłem je na przyczepach dwa lata i nigdy więcej już tak niezrobie!!!! szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupuje owijarke samozaładowczo metal-fach kosztuje ok. 22 tyś( zalezy od dilera) sąsiad tez ma i nie narzeka. Najlepsze są z bocznym załadunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

A ja nierozumiem po co ładujecie gruba kase w owijarki samozaładowcze, ja kupiłem samozaładowczą sipmy i niemoge tego odrzałować. Teraz gdybym kupował to kupiłbym najtańszą stacjonarną byle mi bala wywaliła. Robiłem bale na łące i zwoziłem je na przyczepach dwa lata i nigdy więcej już tak niezrobie!!!! szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc

U mnie jeden ciągnik z turem zwozi bele i układa je w rzędy, a ja owijarką kręcę się po placu. Zysk z takiej organizacji pracy, tur z transportem nie musi czekać na owinięcie bel, a one są od razu stawiane bez jakiegokolwiek wysiłku mięśni. Tym sposobem można owinąć ponad 100 bel dziennie w dwie osoby.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

A ja nierozumiem po co ładujecie gruba kase w owijarki samozaładowcze, ja kupiłem samozaładowczą sipmy i niemoge tego odrzałować. Teraz gdybym kupował to kupiłbym najtańszą stacjonarną byle mi bala wywaliła. Robiłem bale na łące i zwoziłem je na przyczepach dwa lata i nigdy więcej już tak niezrobie!!!! szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc

 

Szmelc to najwyżej chwytak i przyczepy plus delikatność operatora.

Zawsze myślałem o owijarce samozaładowczej i od zeszłego roku mam Maję z Sipmy, nawet stacjonarką owijałem bele na polu i nigdy nie zwoziłem ich czy to owiniętych czy do owijania gdzieś przy zabudowaniach. Zawsze zostawały na polu a dopiero zimą na bieżąco zabierałem z pól i skarmiałem. Nie widziałem najmniejszego sensu aby wozić się z owiniętymi belami w sezonie skoro bezproblemowo mogę je zabierać raz w tygodniu zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Weź poprawkę na amatorów cudzej własności-u nas był taki wypadek że myśliwi zarąbali bele aby dokarmiać zwierzynę leśną :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

albo samoobsługa owej zwierzyny leśnej, o zimie i przebijaniu się przez metrowe zaspy raz w tygodniu tylko po to aby bele przywieźć już nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Przecież piszę o sobie że "mogę" a nie że można czy możecie, nie wszystkim to przecież pasuje. Dlatego "szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc" to nie wina maszyny lub technologi ale jej złego zastosowania i przyczep które niszczą folię bo dlaczego się psuje i wozi jedynie po cztery sztuki. Może też to wina złej foli albo czasu po jakim zbierał owinięte bele, gość z ODRu który bywał w Irlandii mówił kiedyś na takim pokazie aby bele owijane na polu zabrać lub przestawić w ciągu 5 dni od zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie jeden ciągnik z turem zwozi bele i układa je w rzędy, a ja owijarką kręcę się po placu. Zysk z takiej organizacji pracy, tur z transportem nie musi czekać na owinięcie bel, a one są od razu stawiane bez jakiegokolwiek wysiłku mięśni. Tym sposobem można owinąć ponad 100 bel dziennie w dwie osoby.

Sorry ale 100 bel można spokojnie owinąć w jakieś +/- 5 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Jaro, nie bierzesz poprawki, na czas, potrzebny na zwinięcie tychże bel. Setka to praca na luzie bez pośpiechu, z zapasem na nakarmienie i oporządzenie stada. Na usłudze owijałem po 270 szt.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

w ciągu dnia mozna spokojnie owinać te 150 bel owijarką stacjonarna i na folie 500, bo tyle owijaliśmy w dodatku w 3 wioskach i bele ułożone w ładne sterty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Jaro, nie bierzesz poprawki, na czas, potrzebny na zwinięcie tychże bel. Setka to praca na luzie bez pośpiechu, z zapasem na nakarmienie i oporządzenie stada. Na usłudze owijałem po 270 szt.

 

Nie biorę bo nie napisałeś :D -jeżeli już tak piszesz to może powinniśmy też wziąć pod uwagę czas potrzebny na zwózkę bel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś nie mam przekonania do owijarek samozaładowczych wole dowieźć i na miejscu owinąć, idzie i tak bardzo szybko


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

taka praca jak na tych filmikach to jak najbardziej, (już sobie wyobrażam jak u nas na pewnym kawałku wyglądałoby manewrowanie takim zestawem :lol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja musiałbym do zestawu doliczyć koszt kompletnego wyposażenia płetwonurka :D (żeby to potem jakoś z błota powyciągać )-ja kombinuję już na ten rok zamontować "bliźniaki" do belarki a nie żeby jeszcze coś z tyłu ciągać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.

@jaro może ryż uprawiać skoro tak mokro.

Jeśli warunki gospodarstwa pozwalają na taki zestaw jaki podaje @agromatik to czemu z niego nie skorzystać, zawsze to pół wsi nie trzeba zapraszać na "akcję bela"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Ja musiałbym do zestawu doliczyć koszt kompletnego wyposażenia płetwonurka :D (żeby to potem jakoś z błota powyciągać )-ja kombinuję już na ten rok zamontować "bliźniaki" do belarki a nie żeby jeszcze coś z tyłu ciągać...

 

Moze lepiej coś takiego ? :D

http://www.pronar.pl/osprzet/___z_500_g__.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kto wie,koszty pracy rosną, z 2 zszedł bym na 1 osobę przy sianokiszonce. Kwestia pozbycia się Metal-fachu i kupno owijarki z załadunkiem czołowym. Jest też negatywna strona rozwiązania, nie ma do kogo gęby otworzyć :lol:.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.

@jaro może ryż uprawiać skoro tak mokro.

Jeśli warunki gospodarstwa pozwalają na taki zestaw jaki podaje @agromatik to czemu z niego nie skorzystać, zawsze to pół wsi nie trzeba zapraszać na "akcję bela"

 

 

No właśnie Darku-ja cały czas piszę o tym że u mnie owe warunki NIE pozwalają na taki zestaw-już prędzej owijarka samozaładowcza-ale oddzielnie a nie w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

To tak już lepiej :lol:

Myślę u siebie jak już wszystkie ustawienia dogram spiąć taki zestawik i na najlepszych 10ha polatać razem z owijarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj