Ferdek07

TUR 14 Hydramet Giżycko - prosze o opinię posiadaczy

Polecane posty

Ferdek07    75
http://www.allegro.pl/item480331349_tur_hy...r_hydramet.html nowy ładowacz poniżej 10 tyś to chyba najlepsza oferta na rynku mamy kryzys i trzeba szukać oszczędności co myslicie o takim łaodwaczu, fakt nie ma prostowodów ale cena zakupu może to zniwelować ;) ciekaw jestem jak się sprawdza 14stka z giżycka czy nie jest awaryjna i jak wygląda mocowanie czy nie obciąża ciągnika tzn czy jest daleko pod tylną oś mocowany i nei ogranicza skrętu kół ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

powiedz mi ferdek co może być awaryjne, ten tur ma udźwig na 850 kg i więcej ci nie podniesie więc niema co się wygiąć, jeżeli chodzi o rame, mocowania to zależy do jakiego ciągnika ale napewno nie pszeszkadza i ogranicza skręt kół, mieliśmy taki kupić do zetorka ale kaski niebyło i styknęło tylko na tura 3A rama szynowa i jest lipa bo obniża prześwit ciągnika fakt taki ze rama jest pod tylną oś mocowaną, natomiast w 14stce nie robią na szynach wynioskuj po zdjęciu w linku które podałeś, właśnie do jakiego planujesz załozyć tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no jak to do jakiego do r3 evo 85 to tak tylko pytam co o tym sądzicie bo wpadł mi do głowy taki pomysł bo miałbym tanio nowy ładowacz w cenie urzywanego używanego ;)

 

Drzewizwis98 to gdzie w tej 14stce kończy się roama chyba nie na silnikui nie ma żadnego łączenia do skrzyni biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

tego ci dokładnie nie powiem ale najprawdobodobniej kończy sie na silniku ponieważ ma mały udźwig a tak wogóle to nie zamały ten tur to tej r3 i ciekawe jak z ramą czy by pasowała od tych mniejszych ta rama, na każdy ciągnik jest inna rama bo wiadomo że gabryty silnika skrzyni itd. nie są take same np,. ja jak bym chciał założyć do farmtraca tura z ramą która leci pod tylną oś to pasuje tylko tur z hydrametu tur 4 i chyba teraz te co niedawno wyszły tur 15 bądź 11, ale nie ma w tym problemu jak by niebyło zawsze bezpieczniej jak ma rame pod tylną oś ale bez obaw to tylko 850 kg uźwigu. Ja na twoim miejscu wybrał bym coś o większym udźwigu to się tylko wydaje ale zawsze laepiej jak jest mocniejszy rozumiem że ci zalezy na cenie ale z tego co wiem to tur 14 jest przeznaczony do ciągników o mocy 60 km zdeczka przy mały http://hydramet.pl/new/index.php?id=109&cid=61&l=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w gaerii widziałem 14stki na c 385 belarus 820 a i producent podaje do 7340 czy agroplusa 80, ciekawy jest jeszcze ten tur 11, tur 4 z pol motu ma takie samo mocowanie jak tur 6? no jeszcze raz przypominam tak z ciekawości bardziej pytam zeby rozeznać się w temacie ;) np. dieler proponawął mi taki jak jest w farmtracku fabrycznyu z mragowa że najtaniej by wyszedł tzn 17 tyś sam ładowacz bez osprzętu (3 sekcje akumulator joy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

bardzo fajny ten tur tylko chyba samopoziomowania nie ma ale dało by sie przeżyć ;) jak myslicie na zetorze 5211 by sie dobrze spisywał?? tylko musiałbym orbitrol dorobic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

w mrągowie sprzedają tury nie wiedziałem? nie no jak 17 tys. z joystkiem to sie opyla a jaki ma udźwig?

Zadaj soboie podstawowe pytanie do czego miałby ci służyc ten tur czy do dosyć cięzkich prac czy lekkich, czy do sianokiszonki bo jeżeli do samchy bel słomy i siana to kup małego tura do mf i troche kaski bedziesz miał w kieszeni na jakiś inny sprzęt wiadomo komfort kiepski ale jaki by niebył. ja żałuje troche że mocniejszego tura nie kupilismy bo do sianokiszonki 500 kg to zamało no i przedni napęd też by się przydał. Masz jakis link tego tura ze zdjęciem co pisałeś w powyższym poście

 

Do Karola5211 napewno by pasował ten tur do twojego zetorka, a nie lepiej do twojego zetorka Tura 2A 3 sekcje albo

Tura 3B podane ładowacze są w podobnej cenie i możliwościach pracy ja bym postawił na twoim miejscu na tura 3B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.agromasz.webpark.pl/ a na ferdka nie chce tura bo nei mam zamiaru siłować się z kierownicą prace lekkie słoma siano gnój z płyty problem w tym ze terne cieżki łąki miękkie błoto syf i grząsko , nie chce żeby przed ciągnik dużo wystawał ani nie obciążał za mocno ciągnika z wyposarzenia to tylko krokodyl łyżkę raz na 2 lata to i pożyczę sobie od znajomego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja mam Hydrameta 16 i 2x nie kupie go wole dać więcej i kupić konkretny sprzęt z amortyzacją

 

Wysiegnik i mocowania wymienione na gwarancji , w nowym wysięgniku odrazu był padniety zawór krzyżowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jak w końcu są montowane mocowania do tura na ciagniku, czy przypadek @stasia1 http://www.agrofoto.pl/forum/Zlamany-Farmer-image15480.html wynikał tylko z tego że farmer ma odlew i dziury do przykręcenia mocowania na silniku przed sprzęgłem i dlatego się złamał, przecież wszystkie "normalne" ciągniki maja te wyprofilowane odlewy na skrzyni biegów za sprzęgłem więc teoretycznie nie ma prawa się rozłamać ciągnik? czy tradycyjne mocowanie ładowacza jest oparte tylko na tych uszach przy skrzyni za sprzęgłem i z przodu do podpory obciążników i tyle? czy tylko polmot daje takie małe szynki pod spodem aż do tylnej osi? zaglądałem pod lambo i jest otwór pod tylną osią ze można coś przykręcić ale tylko z jednej strony a z 2giej mak i nie ma miejsca, pyatm o to również odnośnie używanych zachodnich turów, bo każdy chandlarzyna będzie wciskał że pasuje a może nie pasować ;) , czy poza polmotem inne firmy dają jakieś mocowania pod tylną oś?

 

 

Edit

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-912-tur-image86532.html chyba 14stka może być montowana na większych ciągnikach a dieler odpisał mi że do r3 to co najmniej 15stka, ale na mój gust to ta 15stka to jest dokładnie to samo co 14stka tyle że ma prostowody i jest 4 tyś droższa wink.gif

Czy ktoś na af ma tur z sipmy t 800 bo stosunkowo niedrogi i lekki, a co powiecie o innych firmach, metal fach podobno z mocowaniem od większego ten o udzwigu 1300 kg podobno dużo szybciej dzwiga od większego i jest ok tylko te mocowanie i śrUba spinająca przed przednią szybą mi się niepodoba, a może ł 104?

jakoś tur 4 i tur 6 niepodoba mi się bo masa samego ładowacza blisko 900kg plus osprzęt to już za cieżki chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

ja mam na zetorze 7245 tura 14 hydrametu girzycko kupiliśmy go dwóletniego mamy go już rok i nie nażekamy na niego udzwig ma wystarczający ładujemy nim bele słomy sianokiszonki ale musimy zrobić przeciwwage bo tył podnosi jest 3sekcyjny nie na yoystik łatwy do odpięcia bardzo go polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No jak on łatwy do odpinania i podpinania jest to ja już nie wiem ...-ja już parę lat nie odpinam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja za to raz go odpinałem. Do wymiany sprzęgła w Zetorze, bo szkoda czasu i nerwów żeby się z nim szarpać :angry: . Ogólnie - Nie polecam tego ładowacza. Z drugiej strony bardzo mnie ciekawi najnowszy ładowacz z Metal-Fachu http://www.metalfach.com.pl/gfx/upload_akt...5-00_845314.JPG , tylko jak na razie na stronie producenta brak jakiegokolwiek info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a może ma ktoś na AF hydramet 12? wogóle czy te hydramety są lepsze od po motów czy nie i wogóle czy są lżejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek nie wiem po co robić takie "dziadowskie oszczędności" .nie oszpecaj ciągnika. mx , stool lub coś podobnego a nie jakieś polskie wynalazki. stać cię na dobry ciagnik a oszczędzasz na ładowaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he po obecnym kursie euro jak by dieler przeliczył cene za stoll-a lub mx to te oszczędności nie były by takie dziadowskie ;)

Może i warto dołożyć do zachodniego ładowacza, ale w sumie nie miał bym aż tak dużo pracy tym ładowaczem, boje się tylko żeby nawet mało wykożystywany polski tur nie stważał problemów i dlatego założyłem ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ferdek ja mam hygramet t- 15 na mtz juz 6 rok i narazie nic sie nie psuje, raz tylko wąz pekł. Nie wiem jak inni go oceniają, ale teraz mam zamiar kupić drugiego tura do zetora i napewno to bedzie hydramet. Bardzo duzo go uzywam ( zrywanie fundamentów, ukladanie plyt drogowych, baloty, obornik, ladowanie kiszonek itp) i nic sie nie dzieje. Nie wiem jak inne modele tych ladowaczy sie sprawuja, ale moj pomimo intensywnego używania nie gnie sie i nic nie pęka wiec mogę go polecic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aha-Hydramet ma teraz niewąskie problemy finansowe(eksport im okulał ;))-więc można pogadać bezpośrednio z fabryką i co nieco urwać w porównaniu z ceną u dealera...a swoją drogą teraz dosyć dokładnie robią te ładowacze (z polskich chyba najlepsze wykonanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Zawsze Ferdek jak ktos chciał kupic nowy ciagnik to pisałes ze lepiej dołozyc i miec lepszy itp. to dlaczego teraz ty nie dołozysz i nie kupisz lepszego tura np. stolla ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Ja za to raz go odpinałem. Do wymiany sprzęgła w Zetorze, bo szkoda czasu i nerwów żeby się z nim szarpać :angry: . Ogólnie - Nie polecam tego ładowacza. Z drugiej strony bardzo mnie ciekawi najnowszy ładowacz z Metal-Fachu http://www.metalfach.com.pl/gfx/upload_akt...5-00_845314.JPG , tylko jak na razie na stronie producenta brak jakiegokolwiek info.

 

 

Mnie też bardzo ciekawi ten tym tura.

I ta amortyzacja.

Ciekawe jaką cenę zasegurująbo jak narazie nie mogłem doszukać się tego typu informacji.

Może ktoś coś wie na ten temat.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj