Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówna praca silnika w C360

333 odpowiedzi na ten temat

#141 Share seniety

seniety

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 08:42

Nierówna praca silnika w C360 Witam, mam niemalże identyczny objaw u swojej 60-ątki.
"Jelcyn" - możesz napisać czy rozwiązałeś problem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówna praca silnika w C360 Dzisiaj, 10:49
  •  

#142 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 02 listopad 2013 - 13:29

Nierówna praca silnika w C360 seniety jaki masz ten problem opisz nam go ;) pozdrawiam

#143 Share seniety

seniety

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:07

Nierówna praca silnika w C360 A więc, metaliczne stukanie dochodzi z okolicy drugiego cylindra ( od strony baku). W dodatku przy wymianie uszczelki zauważyłem ze na tym właśnie cylindrze jest inny tłok i tuleja. Pół roku temu mechanik miał wymienić cały komplet tulei i tłoków. Widocznie jeden został stary ( reszta jest zetorowskie), może to właśnie daje taki dźwięk. Kopułkę od zaworów sprawdzałem i nie widać jakiegoś wyklepania od zaworu. Jakby nie słuchać to ciągnik chodzi poprawnie ( z wózkiem paszowym) ale tego dźwięku wcześniej nie było.

#144 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 22:18

Nierówna praca silnika w C360 jak na wierzchu jest ok to zdejmij głowice i być moze tłok puka w głowicę. Ale jak to inny tłok ?

#145 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 08 listopad 2013 - 22:39

Nierówna praca silnika w C360 @ Sylwek2311 zastanów się co piszesz :ph34r:, przyczyn tak zwanego pukania może być wiele. Dźwigienki ocierają o ''czapkę''?, zużyte gniazda zaworowe oraz zawory ?, zbyt mały lub duży luz zaworowy. Zderzenie tłoka z zaworami to masakra, mijanka wynosi kilka mm.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#146 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:05

Nierówna praca silnika w C360 jak masz wybite korbowody lub jakiegos tłoka no name to moze do głowicy dochodzić i walić w nią. Ale to najbardziej extremalne co może się zdarzyć bo zaraz by coś chrupło. ja bym zrobił tak. Głowice podmienić jak masz możliwość od innej c360 luz wyregulować i wtedy słuchać. Ale to dopiero jak posprawdzasz te szczegóły co kolega pisze wyżej. pozdrawiam

#147 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:45

Nierówna praca silnika w C360 Kiedy jest ten metaliczny dźwięk? przy dodawaniu gazu ? przy ujmowaniu czy zawsze?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#148 Share seniety

seniety

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 08:28

Nierówna praca silnika w C360 Dźwięk jest słyszalny cały czas, na wolnych obrotach bardzo wyraźnie słychać gdy się gazuje jakby tłumik zagłuszał go( praca silnika na obrotach z wózkiem). A poza tym to na zimnym trochę na niebiesko pokapca ale jak się już zagrzeje jest bezbarwnie.

#149 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 09:28

Nierówna praca silnika w C360 Sprawdź ustawienie zaworów i stan sprężyn. Jeśli jest ok to odkręć kolektor wydechowy zapal albo zakręć walem silnika. Może być wypalony zawór wydechowy.
Dźwięk jak by ktoś młotkiem w żelazo walił.
KPK Kumurun Team

#150 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 01:22

Nierówna praca silnika w C360 witam. Mam dokładnie taki sam problem jak kolega panRys87. też mam c 360. Też mi tak silnik chodzi jak na drugim filmiku. Ale zaczne od początku. Zaczęło się od tego ze zawiozłem pompe do sprawdzenia i pompiarz ruszył listwe bo stała ale już chodzi i nie zacina się i zwiększył dawke na pompie. i sprzęgiełko wymienione na nowe. Gdy przywiozłem do domu pompe i założyłem to wgl nie mogłem odpalić traktoru, po wielu próbach udało się ale dymił na siwo i przerywał. Wyjąłem więc wtryski i zawiozłem do sprawdzenia jeden się zawieszał, wymieniona nowa końcówka reszta ustawiona. Po przywiezieniu i zamontowaniu znowu ciężko miał odpalić. Gdy się udało i przesunięciu pompy na max od bloku silnik chodzi, siłe ma nieziemską, nie dymi ale nierówno pracuje. Mam wrażenie jakby delikatnie strzelał, widać ze nierówno spaliny wylatują przy obrotach 1400. No i nie mogę z rana jak jest zimny odpalić. Jak raz odpali to potem od razu odpala a wcześniej od razu tak odpalał nawet z rana. Jak podgrzeje świecą płomieniową bo mam to od razu zapala. Oleju w silniku nie bierze, bo wymieniane miałem pierścienie. Napisze co zrobiłem: wymienione wszystke przewody na nowe te co idą do wtryskiwaczy jak i doprowadzające paliwo, nowe filtry paliwowe i ten malutki, wtryski sprawdzone i wszystko ok, zawory dwa razy sprawdzane żaden nie jest podparty ani luźny. NIe mam już sił i głowy co to może być, dzwoniłem do pompiarza to mówił że olej w pompie jest gęsty i musi się rozbełtać, ale on tak samo chodzi na zimnym jak i ciepłym. Teraz to żałuje że tą pompe woziłem do sprawdzenia bo aby sobie traktor popsułem. Nawet dziś znajomy oglądał traktor i też mówił że jest zauważalne takie przerywanie. Może nic nie ruszać tylko jeździć może się unormuje skoro siłe ma bardzo dużą i nie dymi aby jak gazu sie dodaje to lekko czarny dym ale to normalne tylko nierówno pracuje i cieżko odpala jak zimny trzeba kręcić sporo i dymi wtedy na siwo okropnie ale jak odpali to przestaje.. I jeszcze bo było tak ze jak wyjąłem pompe to zauważyłem że zjechane są te zęby na sprzęgiełku i powiedziałem od razu o tym pompiarzowi a ten załozył tą pompe na stół i na tych zjechanych zębach ją ustawiał a potem założył nowe sprzęgiełko mogło wplynąć to na dawke rozruchową czy coś innego?? Na pewno dobrze trafiłem na zęby.

Edytowany przez darekchmiel1991, 06 kwiecień 2014 - 14:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kali360

kali360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:17

Nierówna praca silnika w C360 Jeden z cylindrów wibruje nie równo miernie co za tym idzie praca silnika w mojej c360-tce na niskich obrotach pracuje on źle czyli na niskich obrotach raz obroty są tak jak trzeba a raz zbyt niskie co może być przyczyną tej nie prawidłości

#152 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:37

Nierówna praca silnika w C360 Witam pewnie któraś końcówka wtrysku leje ,wyciąg wtryski i daj komuś do sprawdzenia.

#153 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:23

Nierówna praca silnika w C360 Jak sprawdziłeś, że jeden z cylindrów "wibruje nierównomiernie"?

#154 Share Rafal198707

Rafal198707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 październik 2014 - 18:47

Oczytałem się już sporo i brakuje mi pomysłów na naszą 60-tke, chodzi nierówno podobnie jak na tym filmiku z tym że bardziej nierówno i głośniej przebija-rechocze  . Nie to, że faluje na niskich obrotach to jest i na średnich na wysokich nie da się już tego wyłapać. Zaczęło się to powoli pogłębiać od poprzedniej jesieni, ogólnie ubywało też oleju dymiła na niebiesko, kapitalny robiony 5 lat temu. Okazało się że gumy od filtra zesztywniały, filtr pękł pod górną kopułą i zasysało kurz. Diagnoza poleciały pierścienie faktycznie jeden zgarniający na każdym cylindrze wytarty, na tulejach delikatny próg.

Do wymiany pierścienie, głowice do regeneracji,nowe filtry,olej itp zrobione w zeszłym tygodniu, zauważyliśmy ze przy luzowaniu przewodów od wtrysków niema różnicy w pracy na 1 cylindrze, wszystko pewnie wyjdzie w praniu. Pompa i wtryski teoretycznie regenerowane na wiosnę nie można było powiedzieć, że ciągnik ładnie pracuje. Mam próbniki wtryski pompiarz ustawił na 180 przestawiliśmy na 160, pompę ostatnio zareklamowaliśmy, po uszczelniał bo były wycieki i stwierdził że jest jak dzwon niema się do czego przyczepić. Wszystko poskładane odpalamy i kiszka chodzi dalej jak wcześniej a nawet gorzej.

Zawory wyregulowane, wtryski sprawdzane po dwa razy zamieniane też miejscami, a ciągle odnosi się wrażenie ze na 1-wszym nie chodzi, przykręcaliśmy też wtryski do przewodów czy są drożne na każdym pyli ładnie, zapłon na środkowej. Przy luzowaniu przewodów na innych cylindrach jest różnica w pracy, ale też na czwartym po odkręceniu największa bo ucicha to przebijane głośniejsze w tłumnik tak jakby miał najciężej ten czwarty. Niema różnicy czy ciepły czy zimny, co chwilę zmienia się odrobinę charakter pracy silnika trochę na lepsze i powraca do poprzedniego stanu, dziwne jest jeszcze to że kolektor wydechowy na pierwszym jest ciepłu na na innych już gorący. Zawory otwierają się niby dobrze, zastanawiam się nad odkręceniem kolektora czy z pierwszego będzie ogień wychodził.

Pomóżcie może macie jeszcze jakieś pomysły.

#155 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 październik 2014 - 19:40

a rozrząd sprawdzany ? jak koła i wałek rozrządu ? sprzęgiełko napędu pompy zmieniałeś czy stare? 

próbowałeś pompą obracać żeby  przyspieszyć lub opóźnić  zapłon ?    

Edytowany przez kozulek2, 07 październik 2014 - 19:44.

#156 Share Rafal198707

Rafal198707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 październik 2014 - 14:08

Pompą regulowane też było niewiele się zmienia w charakterystyce pracy. Do rozrządu nie zaglądano, zawory mają taki sam skok to myślę że wałek ok, sprzęgiełko bez luzów. Wyjmiemy pompę i oddamy znowu, spróbuje załatwić drugą na podmiankę.

#157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2014 - 14:17

Tak, spróbuj na innej, bo to że mechanik ją drugi raz sprawdzał, to jeszcze nie znaczy że jest dobra, no być może dobrze zrobiona w jego mniemaniu.

#158 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 08 październik 2014 - 14:51

Witam 

A może jest taka sprawa,że rozpylacz wtryskiwacza po załoźeniu za mało wystaje z gniazda i poprostu rozpyla po ściankach ?  Może się tak zdarzyć jak tulejki są złe lub damy podkładkę pod wtryskiwacz i wtedy za mało wystaje. 

A druga sprawa to właśnie pompa i równomiernośc podawania paliwa na poszczególnych sekcjach. 

Wtryski sprawdzić jak masz przyrząd czy nie zacinają się czasem po iluś  razach. 

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#159 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 08 październik 2014 - 18:04

A ja bym celował w pompiarza, który mógł źle wyregulować początki tłoczenia na popychaczach w pompie wtryskowej i wtedy nic z zewnątrz nie poprawi sprawy. Czyli wszystko będzie grać i chodzić, ale tak jak na filmiku, bo może być delikatnie nie ten moment i efekty takie jak są.

KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 08 październik 2014 - 21:36

Stawiał bym na winę pompy wtryskowej, prawdopodobnie uwalony regulator obrotów w pompie. 

W życiu nie można mieć wszystkiego :)