Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówna praca silnika w C360

333 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:58

Nierówna praca silnika w C360 Mam ten sam problem po wymianie głowic i regeneracji pompy wogule nie trzyma obrotów jak zimny ,jak ciepły już troche lepiej ale to nie to co powinno być .Jutro będą regulowane zawory bo stuka jeden . może coś z zapłonem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówna praca silnika w C360 Dzisiaj, 03:28
  •  

#42 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 11 luty 2011 - 16:07

Nierówna praca silnika w C360 w pompie ma być 0.6litra oleju zresztą jest miarka. A falujące obroty po wymianie oleju to wina regulatora obrotów. Sprężynki i te cięgienka bedą w nowym gęstym oleju inaczej się zachowywały bo pewnie już luz mają i dlatego masz taki efekt.
-----

#43 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 luty 2011 - 16:11

Nierówna praca silnika w C360 Za DUŻO wlałeś oleju do pompy i dlatego ci obroty falują. Masz miarkę w pompie, według niej nalej i będzie ok.

#44 Share fteller

fteller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:43

Nierówna praca silnika w C360 Może to głupie pytanie - ale gdzie jest miarka poziomu oleju w pompie?
Bo jeśli w korku, to u mnie nie ma (nie wiedzieć czemu). Jest sam korek bez "bagnetu". Chyba, że inaczej się sprawdza poziom...
A co do zużycia regulatora i pracy z gęstym olejem - ponowię pytanie - może wlać inny olej w takim razie? Czy od razu oddać zestaw do regeneracji albo innego magika?...

Pozdrawiam
B.

#45 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:50

Nierówna praca silnika w C360 ale przecież w c360 jest przelew oleju i nawet jak wlałeś ten litr to po odpaleniu nadmiar oleju zostanie usunięty a co do nie trzymania obrotów to tak jak pisali koledzy wyżej nowy olej do tego gęsty bo zimno luzy wiadomo też robią swoje a świeży gęsty olej je niweluje w pewnym stopniu spróbuj wymienić olej w pompie na rzadszy i zobaczysz jaki będzie efekt czy coś się zmieni czy nie a i przed wlaniem oleju podgrzej go dobrze

#46 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 luty 2011 - 19:06

Nierówna praca silnika w C360 Gość u którego robiłem pompę powiedział żebym nie lał więcej oleju niż potrzeba bo będzie nie równo chodził i nie będzie wchodził na obroty jak należy. Miarka powinna być koło pompki zasilającej.

#47 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 10:00

Nierówna praca silnika w C360 otóż jakiś czas temu pojawił sie taki problem że moja c-360 zaczęła nierówno chodzić i spadać z obrotów
Jak ustawi go się gazem ręcznym na ok 500 obr to zaczyna chodzić jak trzydziestka i jak doda sie gazu nogą a potem sie zdejmie noge z pedału to już chodzi na 600 obr. Jak sie jedzie na obrotach ok 1200 to słychać taki dziwny odgłos, coś w stylu tyr tyr tyr. Mój wujek mówi że trzeba coś z tym zrobić bo sie silnik rozleci.

#48 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa,maszyny rolnicze samochody motocykle ciężarówki,muzyka i wiele innych po trochu..:)

Napisany 18 lipiec 2011 - 10:13

Nierówna praca silnika w C360 U mnie też jest podobnego rodzaju problem a mianowicie nierówno chodzi na wolnych obrotach a bardzo niskich rzędu 400-500 bardzo nieróno co z tym zrobić? Dodam jeszcze że z pompy wtryskowej cieknie na połączeniu z silnikiem i na pokrywie od tyłu (prawej strony) co to może być ? istniała też możliwosc mieszania się paliwa z olejem w pompie (ten do jej smarowania) Poradźcie coś:)

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 10:24

Nierówna praca silnika w C360 Z przodu cieknie olej silnikowy a z tyłu olej lub już ropa którą jest zalana pompa. Z przodu do wymiany oring z tyłu uszczelka. A co do falowania obrotów prawdopodobnie szlag trafił regulator obrotów, po prostu się zużył. Pompiar.

KPK Kumurun Team

#50 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 10:49

Nierówna praca silnika w C360 Gogisiov dzięki że m9i przypomniałeś. Zapomniałem dopisać że jak odkręciłem miarkę oleju przy pompie to stamtąd wypłynęło do góry paliwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 10:58

Nierówna praca silnika w C360 To znaczy że pompa puszcza paliwo na sekcjach które normalnie powinno wypłynąć rurką z tyłu pompy, przel;ewem ale z jakiegoś powodu u ciebie się to nie dzieje. Albo ktoś ją zakorkował albo się zatkała.
KPK Kumurun Team

#52 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 11:11

Nierówna praca silnika w C360 da się ją jakoś naprawić żeby nie wymieniać całego środka pompy czy lepiej kupić jakąś po regeneracji?

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 11:21

Nierówna praca silnika w C360 Zawozisz do pompiarza i regeneruje to co trzeba. Samemu nic tam nie zrobisz.

Edytowany przez seweryn20, 18 lipiec 2011 - 11:22.

KPK Kumurun Team

#54 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 19:38

Nierówna praca silnika w C360 W oby dwóch przypadkach sekcje wyłechtane, nie dają odpowiedniego wydatku, a przez zużycie i nieszczelność również odpowiedniego ciśnienia potrzebnego do otwarcia i odpowiedniego rozpylenia paliwa, z tąd nierówna praca, i paliwo w pompie, zapewne też końcówki daaawno nie widziały próbnika. U @kamilac360 możliwe jest lekkie zużycie regulatora, ale co tam może się zużyć; dwie sprężyny się wybiją, podkładki dystansowe trochę spłaszczą, i sworznie dźwigienek lekko podetrą przez co niekiedy dźwigienki są lekko na skos, czyli groszowe sprawy. Gdyby coś tak się urwało czy spadło w regulatorze to by zgasł i nie zapalił, czy nie dał by się zgasić , czy zamknął by obrotomierz, czyli wszystko gra tylko jest wyłechtane.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#55 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 październik 2011 - 18:08

Nierówna praca silnika w C360 Witam zakładam nowy temat bo nie mogę się uporać od kilku dni z nierównymi obrotami w mojej sześćdziesiątce... Obroty wyglądają tak jakby się kołysały w tym linku jest filmik jak to wygląda
zaczęło się tak dziać gdy złożyłem traktor po wymianie wału składałem z tych samych podzespołów typu głowice pompa wtryski a przed tym było wszystko w porządku... Dodam jeszcze że zawory wyregulowane jak trzeba kąt wtrysku ustawiony końcówki wtrysków nowe pompa regenerowana jakieś 3 lata temu... Zauważyłem że końcówki są okopcone no i traktor też trochę za dużo puszcza czarnego dymu przy dodaniu gazu... Gdy odpalam zimny silnik na początku chwilę chodzi dobrze po ok minucie dwóch zaczyna kołysać... Również gdy dam więcej gazu tak ponad 1200 obr tez chodzi w porządku tylko na wolnych obrotach się tak dzieje... Jeszcze jedną rzecz zauważyłem' gdy zluzuje nakrętkę od przewodów wysokiego ciśnienia tak że paliwo tryska na zewnątrz to też jakby równiej chodzi' ale nie ma znaczenia który zluzuje na każdym jest prawie tak samo... Prosiłbym o pomoc bo chciałbym docierać wał a podejrzewam że gdy tak chodzi to nie jest dobrze...

#56 Share MTZ892

MTZ892

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i oczywiscie KPK KUMURUN TEAM

Napisany 10 październik 2011 - 18:41

Nierówna praca silnika w C360 Kolego sprawdz stan oleju w pompie wtryskowej ja też kiedyś miałem mało oleju w pompie wtryskowej w c-360 i mi nierówno silnik chodził.
a

#57 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:15

Nierówna praca silnika w C360 A zapłon na pompie masz dobrze ustawiony?

#58 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 10 październik 2011 - 19:38

Nierówna praca silnika w C360 Musisz chyba dać blok do kanałowania
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#59 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:53

Nierówna praca silnika w C360 po rozgrzaniu też tak ma czy tylko na zimnym bo jak tylko na zimnym to kompresje są nie równe któryś z cylindrów ma gorszą kompresję
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 październik 2011 - 20:03

Nierówna praca silnika w C360 Jeżeli tylko na tych obrotach tak pracuje to tym się w ogóle nie przejmuj, dużo 60-tek to ma i jest wszystko w porządku . Nie powinien tak pukać w filtr powietrza ale być może wlałeś za dożo oleju, sprawdź to, musi być do znaku i ani grama więcej.