Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówna praca silnika w C360

333 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:49

Nierówna praca silnika w C360 więc co trzeba zrobić żeby silnik równo pracował?

ten regulator trzeba wymienić a może da się go jakoś ustawić?
czy może trzeba nową pompe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówna praca silnika w C360 Dzisiaj, 10:50
  •  

#22 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:59

Nierówna praca silnika w C360 Najlepiej pompę do regeneracji albo przynajmniej do sprawdzenia, ale na pewno pompa nie daje rady bo wtryskiwacze są szczelniejsze i potrzebują większego ciśnienia

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:39

Nierówna praca silnika w C360 sąsiad tak miał po wymianie wtryskiwaczy musiał robić pompę

#24 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:57

Nierówna praca silnika w C360 1. Podparte zawory(za mały luz).
2. Lejące, bądź zapieczone wtryskiwacze.
3. Wypracowane elementy robocze pompy wtryskowej(ale wtedy raczej jest słaby silnik).
4. Luz na kołach rozrządu.
5. Na sekcjach ustawione za małe ciśnienie w stosunku do wtryskiwaczy, by je "przebić", ale to raczej się troszkę inaczej objawia.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:40

Nierówna praca silnika w C360 Nie da się w 60 zmieniać ciśnienia na sekcjach. do tego służą wtryskiwacze. jeśli wszystko ma dobrze ustawione ( zawory, wtrysk paliwa, wtryskiwacze) to wina będzie leżała w pompie lub regulatorze obrotów.może to być w pompie różnica w dawkach paliwa między sekcjami spowodowany złą regulacją pompy lub zużyciem.Nieszczelne zaworki powrotne nad sekcjami. ale ja stawiał bym na zużyty regulator obrotów. takie objawy miałem w swojej 60. pompa do remontu. wymiana sekcji, naprawa i regulacja regulatora. Pomogło. kosztowało 370 zł.
KPK Kumurun Team

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 11:36

Nierówna praca silnika w C360 Na sekcjach można wyregulować dawkę paliwa i początek wtrysku. Regulator ważna sprawa i bardzo często to on jest sprawcą. Jeszcze jeden aspekt - możemy mieć wysłużoną pompę, która już nie daje ciśnienia - książkowego, więc po wymianie i regulacji wtrysków na ciśnienie "książkowe" silnik zaczyna nierównomiernie pracować, a wcześniej pracował równo, lecz dymił. Wtedy, czasami, wystarcza obniżyć nieco ciśnienie na wtryskiwaczach .

#27 Share rafik1808

rafik1808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:05

Nierówna praca silnika w C360 Witam. Mam takie tytanie czy przy wymianie zaworków zwrotnych w pompie jest konieczność regulacji pompy? Chcialem kopić zaworki i je wymienić ale facet mówił żeby przywieść pompę bo po wymianie zaworków trzeba wyregulować pompę. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. ;)

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:05

Nierówna praca silnika w C360 Pierwszy raz słyszę o czymś takim.

#29 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:16

Nierówna praca silnika w C360 moze chodzilo mu o to zebysprawdzić jakie cisnienie robi ten zaworek, bo naprawdę są robione na odpie.. ;)

#30 Share rafik1808

rafik1808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:18

Nierówna praca silnika w C360 Nie,mówił o regulacji pompy. Ale myśle że chodziło o kase (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase) ;) Zaworek 18zł, aregulacja kolo 200zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:30

Nierówna praca silnika w C360 Witam wszystkich ,może wy mi pomożecie .Wymieniłem głowice w 60 wtryski wyregulowałem pompę dałem do regeneracji po złożeniu i zapaleniu nie chciał wejść na obroty gdy trochę pochodził obroty zaczeły skakać z 800 do 1200 słychać stukanie w silniku . proszę o pomoc nie wiem co jest grane :(

#32 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:10

Nierówna praca silnika w C360 Ahoj. Kolego @Jalcyn, twój problem leży w układzie paliwowym, ja bym dokładnie sprawdził pompę paliwową a wręcz bym ją oddał do tego majstra co ją regenerował, niech ją sprawdzi. Na jaki paliwie jedziesz o tej porze?

Edytowany przez milanreal1, 09 luty 2011 - 23:06.
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#33 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:12

Nierówna praca silnika w C360 Chyba coś pokombinowałeś z zapłonem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#34 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:21

Nierówna praca silnika w C360 najlepiej sprawdź go na innej pompie wtryskowej

#35 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:42

Nierówna praca silnika w C360 Paliwo normalne letnie . A zapłon przestawialiśmy na pompie trochę pomogło ,tylko traktor ma taki metaliczny dźwięk i strasznie stuka w silniku może zawory ? najpierw spróbuje z zaworami .Nie wiem czy mogę tak jeździć ?? jest do dlamie bardzo dziwne ponieważ przed regeneracją pompy obroty trzymał elegancko i po zapaleni odrazu ładnie chodził a teraz jak nie traktor ... :(

#36 Share seweryn7701

seweryn7701

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 luty 2011 - 08:24

Nierówna praca silnika w C360 Sprawdz dokładnie zawory.który ją regenerował przeszedł samego siebie.
Na balansowanie obrotów ma wpływ regulator. Po regeneracji ciężko chodzi i pływają obroty jakiś czas. Tyle że minimalnie a nie 400 obr. To nie jest normalny objaw. pogadaj z pompiarzem. Czasem dziady widzą co spiepszyli a tego nie poprawiają z nadzieją że się uda.

Odnośnie stukania to sprawdz dokładnie ustawienie zaworów. Zapal silnik bez pokrywek zaworów. Zdarzyło mi się że podkładka na sprężynie oparła się o pokrywkę i objawiało się to właśnie stukaniem.
Jeśli masz nowe głowice to zdarza się że zawór chodzi ciężko w prowadnicy, nie nadąża się zamykać i pomaga mu w tym tłok. Spróbuj określić czy to na jednym, cylindrze czy na czterech.
Jeśli na jednym to możliwe że to tylko zawór. Jeśli na czterech to prawdopodobnie pompa.

#37 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:03

Nierówna praca silnika w C360 Jak położę rękę na tej pokrywce to na jednej stuka i to mocno na drugiej mniej a na dwóch pozostałych jest prawie nie wyczówalne więc chyba zawory .Jeszcze raz będę próbował z zapłonem ponieważ jak go dziś paliłem kręci ładnie ale musi chwilkę pokręcić czyli chyba za późno zapłon?? ale słyszałem że jakby miał za późny zapłon to by ciężko kręcił rozrusznikiem za a on kręci ładnie . w sobotę przyjdzie fachowiec ustawi zawory i zobaczymy jak nie to pompa lub zapłon może sie jeszcze ułoży w końcu nówki głowice . Dziękuje za rady :rolleyes:

#38 Share fteller

fteller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 luty 2011 - 14:40

Nierówna praca silnika w C360 Witam!

Mam problem z moim C-360 z pompą paliwową (chyba).

Taka sytuacja:

Po wymianie oleju w pompie wtryskowej silnik nie trzyma równych obrotów. Film został nagrany bez obciążenia. Obroty były podnoszone w kilku (3-4) skokach. Nikt nie robił "pompek" pedałem gazu tak, jak to może się wydawać. Co jest winne?
Wcześniej (przed wymianą oleju) silnik chodził równiuteńko, choć to, co wylałem z pompy bardziej przypominało olej napędowy niż silnikowy. Wlałem 1 litr Superol CC.

Pozdrawiam
Bartek

#39 Share Karpiu

Karpiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 luty 2011 - 14:55

Nierówna praca silnika w C360 Gubi obroty ale jak jest ciepły też gubi czy jak jest zimny?? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share fteller

fteller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:13

Nierówna praca silnika w C360 Witaj!

Miałem wrażenie, że po dobrym dogrzaniu falowanie jest mniejsze, ale dalej zauważalne. Na zimno falowanie jest tak mocne, że przekłada się to na pracę - ciężko jest delikatnie pomanewrować.

Kolega na PW zasugerował, że jeden litr (tak jak mówi instrukcja) to za dużo i proponuje wlać 0,5 litra. Czy to nie będzie za mało?... Ewentualnie powiedzcie, czy proponujecie inny olej do pompy (wlany jest jak pisałem wyżej Superol CC).

Pozdrawiam
B.

Edytowany przez milanreal1, 12 luty 2011 - 00:00.
cytowanie poprzedniego posta