Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówna praca silnika w C360

333 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 13:20

Nierówna praca silnika w C360 Witam ma problem z silnikiem w swojej 60tce Gdy dam jej gazu do 1500obrotów to silnik mi nie równo chodzi jest troche zmulona jkby jej brakowąło paliwa, na jednym wtrysku chyba nie pracuje gdzy poluzowałem rurke wtryskową to ciągnik wogule nie przygasał chodził na wolnych obrotach

Prosze o szybkie odpowiedzi i zgóry diękuje Pozdrawiam adeq15

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówna praca silnika w C360 Dzisiaj, 21:20
  •  

#2 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 20 listopad 2008 - 13:52

Nierówna praca silnika w C360 Sprawdzałeś kąt wtrysku?

#3 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 14:18

Nierówna praca silnika w C360 kąt to znaczy?? jak to mam sprawdzic?

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 14:24

Nierówna praca silnika w C360 Ale skoro poluzowałeś jeden przewód od wtrysku to w tedy napweno chodził na 3 garach. Może masz zapowietrzony układ paliwa. Nie dużo ale jednak i ujawnia sie to przy wiekszych obrotach bo w tedy brakuje mu paliwa aby sie na nie wkrecić.
Kont wtrysku skoro nie ruszał to powinien być dobry. Zruszy i dopiero bedzie kicha.
A jak z filtrami paliwa zmieniane?

Jak go odpalisz to pompuj reczna pompką. No i daj znac jak poszło.

Kont Wrysku zmienia sie przestawiajac pompe w mocowaniach do bloku. Pompa ma jajowate otwory, luzujesz śrugki i przestawiasz pompe bliżej bloku lub od bloku. W ten sposób przyśpieszasz lub opużniasz wtrysk paliwa.
Jeśli pompy nie ruszałes to i nie ruszaj na razie bo jest wiele przyczyn które moga wywołać takie objawy jak u ciebie i trzeba zacząć od najprostrzych naj mniej ingerujacych w silnik, aby niepotrzebnie czegos nie zwalic.

#5 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 14:26

Nierówna praca silnika w C360 filtry sa nowe załozone

a pompowanie pompka nic nie dało wlasnei wruciłem od ciągnika

nie pisz posta pod postem, edytuj go jeśli chcesz coś dodac

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 14:36

Nierówna praca silnika w C360 wtryskiwacze i pompa wtryskowa do sprawdzenia, sprawdź regulację zaworów.

#7 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 14:41

Nierówna praca silnika w C360 zwory mam dobrze wyregulowane bo njakis miesiąc temu wymieniał uszczelki pog głowiaca i zawory mi ustawaiał bardzo dobry mechanik

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 15:47

Nierówna praca silnika w C360 Czsem warto po prau Mth ponownie sprawdzic ustawienie zaworów. Ale to jednak bardziej wyglada na układ paliwowy.

A ta usterka stała sie nagle??
Który wtryskiwacz odpiołes od pompy?? Paliwo z tej rurki tryskało?? Jak w tedy wszedł na obroty??

#9 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 17:09

Nierówna praca silnika w C360 popoluzowaniu jednego z wtryskwaczy powinien silnik odczuć róznice. jak chcesz sprawdzić króre wtryski nie pracują to odpal silnik i ustaw na okolo 650 obr. zacznij poluzowywać po kolej wtryskiwacze i zpowroten do dokrecać jeli nie ma reakcji na odkrecenie wtryskiwacza to znaczy że on nie pracuje .zacznij spprawdzanie od strony chłodnicy i tak z każdym wtryskiwaczem. prawdobodobnie dostała se woda do paliwa i pompa podała ja do wtryskiwacza przez to zapiekł sie któryś i silnik nie ma mocy.

#10 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 17:21

Nierówna praca silnika w C360

popoluzowaniu jednego z wtryskwaczy powinien silnik odczuć róznice. jak chcesz sprawdzić króre wtryski nie pracują to odpal silnik i ustaw na okolo 650 obr. zacznij poluzowywać po kolej wtryskiwacze i zpowroten do dokrecać jeli nie ma reakcji na odkrecenie wtryskiwacza to znaczy że on nie pracuje .zacznij spprawdzanie od strony chłodnicy i tak z każdym wtryskiwaczem. prawdobodobnie dostała se woda do paliwa i pompa podała ja do wtryskiwacza przez to zapiekł sie któryś i silnik nie ma mocy.

Tak wałśnie robiłem ciągnik miałem odpalony na wolnych obrotach i odkręcałem po kolei i wygląda tak ze drugi wtrysk od chłodnicy mi nei pracuje a co do dostania sie wody do zbiornika juz z rok jezdze bez gurnej pokrywy maski i pare razy ciągnik stał na dworze to mogła by sie gdzies dostac woda do zbiornika jak padał deszcz??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 22:36

Nierówna praca silnika w C360 A teraz zrób próbę i podmień wtryskiwacze , będzie wiadomo czy wtryskiwacz, czy sekcja w pompie. Zakładam, że wtryskiwacz, więc bierz go w kieszeń i do mechanika który wymienia końcówki i reguluje wtryskiwacze.

#12 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 08:39

Nierówna praca silnika w C360 ja tez raczej bym stawiał na wtryski bo pompe miałem nie dawno robioną ale hyba zdało by sie zwiększyc troszke dawke paliwa bo troszke mułowaty jest

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 19:02

Nierówna praca silnika w C360 Wyciągaj wtryski i sprawdz wszystkie. Koszt nie wielki za ustawienie od sztuki 5zł. A bedziesz na 100% pewny że sa ok.
Jesli wtryski a przynajmniej jeden nie domaga to juz odczujesz sapadek mocy bo nie chodzi na 4 tylko 3 gary, Przez to jest mułowaty. Więc dawka paliwa może byc dobra.

#14 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:15

Nierówna praca silnika w C360 mam problem po wymianie pierścieni były robione również głowice i ustawiane wtryskiwacze silnik nierówno pracuje na wolnych obrotach dopiero przy około 1600 obr. pracuje normalnie. jaka może być przyczyna?

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:19

Nierówna praca silnika w C360 pompa wtryskowa kiedy była wymieniana robiona??

#16 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:21

Nierówna praca silnika w C360 pompa była dawana do regeneracji około 5 lat temu

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:26

Nierówna praca silnika w C360 spotkałem się z taką nie równą pracą właśnie w zdrowych silnikach po wymianie pompy, regulator obrotów coś nie tak działa jak powinien

#18 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:28

Nierówna praca silnika w C360 a zeby wyjąc ten regulator trzeba całą pompe demontowac?
pytam bo i u mnie w zetorze obroty skaczą.

#19 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:30

Nierówna praca silnika w C360 no ale mogło to się stać tak z dnia na dzień przed remontem traktor pracował równo a po remoncie już nie. a do pompy nikt się nie dotykał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:32

Nierówna praca silnika w C360 zostały zmienine wtryskiwacze więc i ciśnienie na nich jest inne ja w starych, no i pierścienie co spowodowało uszczelnieniem komory spalania i wyczuliło silnik na różnice w ilości (czasie) podawanego paliwa