adeq15

Nierówna praca silnika w C360

Polecane posty

adeq15    6

Witam ma problem z silnikiem w swojej 60tce Gdy dam jej gazu do 1500obrotów to silnik mi nie równo chodzi jest troche zmulona jkby jej brakowąło paliwa, na jednym wtrysku chyba nie pracuje gdzy poluzowałem rurke wtryskową to ciągnik wogule nie przygasał chodził na wolnych obrotach

 

 

Prosze o szybkie odpowiedzi i zgóry diękuje Pozdrawiam adeq15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale skoro poluzowałeś jeden przewód od wtrysku to w tedy na pewno chodził na 3 garach. Może masz zapowietrzony układ paliwa. Nie dużo ale jednak i ujawnia się to przy większych obrotach bo w tedy brakuje mu paliwa aby się na nie wkręcić.

Kąt wtrysku skoro nie ruszał to powinien być dobry. Zruszy i dopiero będzie kicha.

A jak z filtrami paliwa zmieniane?

 

Jak go odpalisz to pompuj ręczną pompką. No i daj znać jak poszło.

 

Kąt wtrysku zmienia się przestawiając pompę w mocowaniach do bloku. Pompa ma jajowate otwory, luzujesz śrubki i przestawiasz pompę bliżej bloku lub od bloku. W ten sposób przyśpieszasz lub opóźniasz wtrysk paliwa.

Jeśli pompy nie ruszałeś to i nie ruszaj na razie bo jest wiele przyczyn które mogą wywołać takie objawy jak u ciebie i trzeba zacząć od najprostszych najmniej ingerujących w silnik, aby niepotrzebnie czegoś nie zwalić.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

filtry sa nowe załozone

 

a pompowanie pompka nic nie dało wlasnei wruciłem od ciągnika

 

 

 

nie pisz posta pod postem, edytuj go jeśli chcesz coś dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

zwory mam dobrze wyregulowane bo njakis miesiąc temu wymieniał uszczelki pog głowiaca i zawory mi ustawaiał bardzo dobry mechanik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Czsem warto po prau Mth ponownie sprawdzic ustawienie zaworów. Ale to jednak bardziej wyglada na układ paliwowy.

 

A ta usterka stała sie nagle??

Który wtryskiwacz odpiołes od pompy?? Paliwo z tej rurki tryskało?? Jak w tedy wszedł na obroty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

popoluzowaniu jednego z wtryskwaczy powinien silnik odczuć róznice. jak chcesz sprawdzić króre wtryski nie pracują to odpal silnik i ustaw na okolo 650 obr. zacznij poluzowywać po kolej wtryskiwacze i zpowroten do dokrecać jeli nie ma reakcji na odkrecenie wtryskiwacza to znaczy że on nie pracuje .zacznij spprawdzanie od strony chłodnicy i tak z każdym wtryskiwaczem. prawdobodobnie dostała se woda do paliwa i pompa podała ja do wtryskiwacza przez to zapiekł sie któryś i silnik nie ma mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6
popoluzowaniu jednego z wtryskwaczy powinien silnik odczuć róznice. jak chcesz sprawdzić króre wtryski nie pracują to odpal silnik i ustaw na okolo 650 obr. zacznij poluzowywać po kolej wtryskiwacze i zpowroten do dokrecać jeli nie ma reakcji na odkrecenie wtryskiwacza to znaczy że on nie pracuje .zacznij spprawdzanie od strony chłodnicy i tak z każdym wtryskiwaczem. prawdobodobnie dostała se woda do paliwa i pompa podała ja do wtryskiwacza przez to zapiekł sie któryś i silnik nie ma mocy.

 

 

Tak wałśnie robiłem ciągnik miałem odpalony na wolnych obrotach i odkręcałem po kolei i wygląda tak ze drugi wtrysk od chłodnicy mi nei pracuje a co do dostania sie wody do zbiornika juz z rok jezdze bez gurnej pokrywy maski i pare razy ciągnik stał na dworze to mogła by sie gdzies dostac woda do zbiornika jak padał deszcz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A teraz zrób próbę i podmień wtryskiwacze , będzie wiadomo czy wtryskiwacz, czy sekcja w pompie. Zakładam, że wtryskiwacz, więc bierz go w kieszeń i do mechanika który wymienia końcówki i reguluje wtryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

ja tez raczej bym stawiał na wtryski bo pompe miałem nie dawno robioną ale hyba zdało by sie zwiększyc troszke dawke paliwa bo troszke mułowaty jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wyciągaj wtryski i sprawdz wszystkie. Koszt nie wielki za ustawienie od sztuki 5zł. A bedziesz na 100% pewny że sa ok.

Jesli wtryski a przynajmniej jeden nie domaga to juz odczujesz sapadek mocy bo nie chodzi na 4 tylko 3 gary, Przez to jest mułowaty. Więc dawka paliwa może byc dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem po wymianie pierścieni były robione również głowice i ustawiane wtryskiwacze silnik nierówno pracuje na wolnych obrotach dopiero przy około 1600 obr. pracuje normalnie. jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

spotkałem się z taką nie równą pracą właśnie w zdrowych silnikach po wymianie pompy, regulator obrotów coś nie tak działa jak powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

a zeby wyjąc ten regulator trzeba całą pompe demontowac?

pytam bo i u mnie w zetorze obroty skaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale mogło to się stać tak z dnia na dzień przed remontem traktor pracował równo a po remoncie już nie. a do pompy nikt się nie dotykał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

zostały zmienine wtryskiwacze więc i ciśnienie na nich jest inne ja w starych, no i pierścienie co spowodowało uszczelnieniem komory spalania i wyczuliło silnik na różnice w ilości (czasie) podawanego paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc co trzeba zrobić żeby silnik równo pracował?

 

ten regulator trzeba wymienić a może da się go jakoś ustawić?

czy może trzeba nową pompe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Najlepiej pompę do regeneracji albo przynajmniej do sprawdzenia, ale na pewno pompa nie daje rady bo wtryskiwacze są szczelniejsze i potrzebują większego ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

1. Podparte zawory(za mały luz).

2. Lejące, bądź zapieczone wtryskiwacze.

3. Wypracowane elementy robocze pompy wtryskowej(ale wtedy raczej jest słaby silnik).

4. Luz na kołach rozrządu.

5. Na sekcjach ustawione za małe ciśnienie w stosunku do wtryskiwaczy, by je "przebić", ale to raczej się troszkę inaczej objawia.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie da się w 60 zmieniać ciśnienia na sekcjach. do tego służą wtryskiwacze. jeśli wszystko ma dobrze ustawione ( zawory, wtrysk paliwa, wtryskiwacze) to wina będzie leżała w pompie lub regulatorze obrotów.może to być w pompie różnica w dawkach paliwa między sekcjami spowodowany złą regulacją pompy lub zużyciem.Nieszczelne zaworki powrotne nad sekcjami. ale ja stawiał bym na zużyty regulator obrotów. takie objawy miałem w swojej 60. pompa do remontu. wymiana sekcji, naprawa i regulacja regulatora. Pomogło. kosztowało 370 zł.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj