Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinia o siewniku Accord

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 10:56

Opinia o siewniku Accord

Teoretycznie można, ale te boki można ściągnąć, przy kolektorze zaślepić, węże wyciągnąć i otwory w zbiorniku zaślepić. Problem będzie z ustaleniem dawki wysiewającego zboża.
Można zmienić koła zembate na przekładni, do siewnika 3m, można kupić oryginał, i dostać tabele wysiewu. Lub robić próby kręcone, niestety on lubi oszukiwać przy zbożach w czasie prób kręconych.

Za każdym razem jak mam siać to robię próbę kręconą i wychodzi dokładnie tylk ile ma wyjść, może jakoś żle robisz tą próbę. Dokładność tego siewnika jest największym atutem według mnie, tak jak ktoś wcześniej napisał przy rzepaku można wysiać tyle że zostanie szklanka nasion na dnie a w mechanicznym to jednak na całej szerokości dna skrzyni muszą być nasiona. Użytkuje Accorda od 5 lat i nie zamienie go na innego, no chyba że może kiedyś w dalekiej przyszłości ale również jak co to na pneumatycznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinia o siewniku Accord Dzisiaj, 19:09
  •  

#62 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 18:42

Opinia o siewniku Accord W instrukcji oryginalnej z Accorda jest napisane że oszukuję do 5% jak się nie mylę Jeszcze zależy z jakimi prędkościami się sieje, bo jak bardzo szybko to oszuka, jak wolno to prawie nic nie oszukuję. Ja Accorda posiadałem z 15 lat i też byłem bardzo zadowolony, rzepak i 1,8kg/ha siałem.
Teraz mam Polskiego Focusa z agregatem i ten to oszukuję, ale tylko zboże.

#63 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 16:27

Opinia o siewniku Accord witam, jak jest cena takiego siewnika w podstawowej wersji. Czy można zakupić sam siewnik nabudowany bez agregatu???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#64 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 18:48

Opinia o siewniku Accord

Za każdym razem jak mam siać to robię próbę kręconą i wychodzi dokładnie tylk ile ma wyjść, może jakoś żle robisz tą próbę. Dokładność tego siewnika jest największym atutem według mnie, tak jak ktoś wcześniej napisał przy rzepaku można wysiać tyle że zostanie szklanka nasion na dnie a w mechanicznym to jednak na całej szerokości dna skrzyni muszą być nasiona. Użytkuje Accorda od 5 lat i nie zamienie go na innego, no chyba że może kiedyś w dalekiej przyszłości ale również jak co to na pneumatycznego

Witam,potrzebuję instrukcję do Accorda lub pomoc jak ustawić go na wysiew rzepaku,bo zakupiłem Accorda DL ale bez instrukcji.Będę wdzięczny za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share szefs3

szefs3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:57

Opinia o siewniku Accord Jakie obroty dmuchawy ustawić na rzepak w siewniku pneumatycznym acord? 750 wystarczy czy wiecęj ?

#66 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 08:57

Opinia o siewniku Accord obroty muszą być taki jakie wymagają koła pasowe w siewniku. Na rzepak trzeba przestawić przesłonę w dmuchawie. Tam wszystko jest napisane na siewniku.

#67 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 październik 2014 - 14:37

Opinia o siewniku Accord

Witam, posiadam siewnik accord 6m, który nie ma znacznika posiewnego. Chciałbym zrobić taki ale nie mam wzoru. Może ktoś się podzielić zdjęciami jak to jest wykonane i ewentualnie zwymiarować główne elementy? Dzięki z góry za pomoc.

Marek

gg: 4799727

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share diwal

diwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip