qazqaz

Opinia o siewniku Accord

Polecane posty

szefs3    0

Witam interesuje mnie kupno accorda 4 metrowego z agregatem biernym chciałbym prosic o opinie na jego temat. Cena jaka podał mi diler to 110 tys netto to dużo czy jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefs3    0
Napisano (edytowany)

dokładnie chodzi o kombinacje uprawowo siewną access + s-drill Pro 4.0m (agregat bierny)

w wyposażeniu : wał pełnym 585, redlice CX, komputer FGS, 4 elektrozawory typu combi, czujnik rezerwy nasion w zbiorniku, kontrola napiecia paskow klinowych, zgrzebo typu s, mechaniczny licznik hektarów, naped dmuchawy 1000obr, podest, podest szeroki, znaczniki składne hydraulicznie, zestaw do próby kręconej, rolka dociskowa wąska 250x26, znacznik przedwschodowy dla fgs, mechaniczne zamykanie połowy siewnika.

 

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WielkiBrat9    1

ja mam takie pytanie, bo chcę kupić takiego accorda http://hrntractors.com/wp-content/uploads/2012/10/KV-ACCORD-DRILL-2.jpg tylko że on jest 4 metrowy i na razie póki nie skompletuję sprzętu to chciałbym robić ścieżki co 15 metrów, czy nie ma problemu żeby nim siać na 3 metry? wystarczy jak zatkam węże od redlic? z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Teoretycznie można, ale te boki można ściągnąć, przy kolektorze zaślepić, węże wyciągnąć i otwory w zbiorniku zaślepić. Problem będzie z ustaleniem dawki wysiewającego zboża.

Można zmienić koła zembate na przekładni, do siewnika 3m, można kupić oryginał, i dostać tabele wysiewu. Lub robić próby kręcone, niestety on lubi oszukiwać przy zbożach w czasie prób kręconych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Koledzy kupiłem agregat kverneland Accorda DA-S 3m na bronie wirowej, i potrzebuje do niego jakąś instrukcje obsługi i tabele wysiewu ma może ktoś albo wie gdzie mogę to dostac. Bo wiosna już blisko a ja jestem zielony w jego obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

witam, a co powiecie o siewniku mechanicznym kverneland mdrill pro z komputerem FGS jak sie to sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

witam, a co powiecie o siewniku mechanicznym kverneland mdrill pro z komputerem FGS jak sie to sprawuje?

 

 

Tydzień temu przywieźli mi taki siewnik. Czeka do wiosny na wypróbowanie. Kolega Jarecki bardzo narzekał na niego, ale dokładnie nie opisał, co się z nim działo....

Ja do swojego dobierałem nadstawkę, redlice talerzowe, szersze kółka kopiujące, zgarniacz typy S, FSG z czujnikiem rezerwy, znaczniki przedwschodowe, znaczniki siewnilka stawiane do pionu na połowę ciągnika, zrywacze śladów kół ciągnika, zrywacze śladów kół siewnika. Cena 54 000 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

u mnie na redlicach stopkowych chca 30 000zł netto na wypasie, model z 2012roku waham sie miedzy konskilde eco line albo uzywanym amazone 3-4 letnim....

 

sprzedawca zachwala bardzotego kvernelanda, wiadomo chce sprzedac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Accord przeważnie tabelę wysiewu miał na skrzyni zasypowej jako naklejka mogę ci jedynie wysłać zdjęcie z taką tabelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Teoretycznie można, ale te boki można ściągnąć, przy kolektorze zaślepić, węże wyciągnąć i otwory w zbiorniku zaślepić. Problem będzie z ustaleniem dawki wysiewającego zboża.

Można zmienić koła zembate na przekładni, do siewnika 3m, można kupić oryginał, i dostać tabele wysiewu. Lub robić próby kręcone, niestety on lubi oszukiwać przy zbożach w czasie prób kręconych.

Za każdym razem jak mam siać to robię próbę kręconą i wychodzi dokładnie tylk ile ma wyjść, może jakoś żle robisz tą próbę. Dokładność tego siewnika jest największym atutem według mnie, tak jak ktoś wcześniej napisał przy rzepaku można wysiać tyle że zostanie szklanka nasion na dnie a w mechanicznym to jednak na całej szerokości dna skrzyni muszą być nasiona. Użytkuje Accorda od 5 lat i nie zamienie go na innego, no chyba że może kiedyś w dalekiej przyszłości ale również jak co to na pneumatycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

W instrukcji oryginalnej z Accorda jest napisane że oszukuję do 5% jak się nie mylę Jeszcze zależy z jakimi prędkościami się sieje, bo jak bardzo szybko to oszuka, jak wolno to prawie nic nie oszukuję. Ja Accorda posiadałem z 15 lat i też byłem bardzo zadowolony, rzepak i 1,8kg/ha siałem.

Teraz mam Polskiego Focusa z agregatem i ten to oszukuję, ale tylko zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

witam, jak jest cena takiego siewnika w podstawowej wersji. Czy można zakupić sam siewnik nabudowany bez agregatu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Za każdym razem jak mam siać to robię próbę kręconą i wychodzi dokładnie tylk ile ma wyjść, może jakoś żle robisz tą próbę. Dokładność tego siewnika jest największym atutem według mnie, tak jak ktoś wcześniej napisał przy rzepaku można wysiać tyle że zostanie szklanka nasion na dnie a w mechanicznym to jednak na całej szerokości dna skrzyni muszą być nasiona. Użytkuje Accorda od 5 lat i nie zamienie go na innego, no chyba że może kiedyś w dalekiej przyszłości ale również jak co to na pneumatycznego

Witam,potrzebuję instrukcję do Accorda lub pomoc jak ustawić go na wysiew rzepaku,bo zakupiłem Accorda DL ale bez instrukcji.Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefs3    0

Jakie obroty dmuchawy ustawić na rzepak w siewniku pneumatycznym acord? 750 wystarczy czy wiecęj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

obroty muszą być taki jakie wymagają koła pasowe w siewniku. Na rzepak trzeba przestawić przesłonę w dmuchawie. Tam wszystko jest napisane na siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam siewnik accord 6m, który nie ma znacznika posiewnego. Chciałbym zrobić taki ale nie mam wzoru. Może ktoś się podzielić zdjęciami jak to jest wykonane i ewentualnie zwymiarować główne elementy? Dzięki z góry za pomoc.

 

 

Marek

gg: 4799727

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mam kilka pytań odnosnie tego siewnika.

1 Jak sprawuje sie w grubych ziarnach tj groszku?

2 czy da rade siac mieszanki poplonowe składające sie z grubych i drobnych nasion

3 czy stopkowe redlice bardzo sie zapychają? bo mam pomysł wrzucic accodra na kompaktowa talerzóeke i za jednym przejazdem zrywać sciernisko i siac poplony


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Witam, od pewnego czasu posiadam siewnik DA i mam problem z wysiewem. Zrobię próbę wszystko wychodzi ładnie a w rzeczywistości siewnik dużo więcej wysiewa. Miał ktoś taki przypadek? Może coś źle ustawiłem? dzieje zarówno na rzepaku jak i na zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepciu    0

Panowie
Problem Taki, mam siewnik kverneland i drill Pro i mam problem z próba Kreona
Jedno wychodzi na próbie a co innego wysiewa
Ustawianie mechaniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

w jaki sposób zamyka się połowę siewnika Kverneland Accord 2000r ?

trzeba zamykać wszystkie aparaty po kolei czy jest jakiś szybszy sposób? Planuje zakup takiego 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj