Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinia o siewniku Accord

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 05 kwiecień 2012 - 18:50

Opinia o siewniku Accord obroty przy ciagniku mam 1000 a na dmuchawie jakies 3600 zapycha mi sie na jednym przewodzie zaraz przy wylocie z tego rozdzielacza ale problem tkwil chyba gdzies indziej przewody na dole sa podgiete i zboze nie spada samoczynnie tylko sie tam zawiesza i jak sporo sie nazbiera to pozniej dmuchawa nie moze wypchnac. Dopiero ucze sie tym siac dzis sialem to nie zapchalo mi sie ani razu zdjecia sa w linku powyzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinia o siewniku Accord Dzisiaj, 10:16
  •  

#42 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:50

Opinia o siewniku Accord Jaki dokładnie typ masz i jak szeroki? Wg instrukcji powinny być obroty około 4200.

#43 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 06:04

Opinia o siewniku Accord szerokosc 3m model Compactor

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:57

Opinia o siewniku Accord W tym siewniku nie mogą być za długie węże bo będzie się zapychał. Powietrze nie przebiję zboża. Węże mają być na styk, żeby nie było "syfonu"

#45 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:57

Opinia o siewniku Accord wiem tomek73 teraz juz je tak podwiazalem ze nie ma syfonu i ani razu mi sie ostatnio nie zapchalo

#46 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:39

Opinia o siewniku Accord Panowie mam pytanie jakie macie waly przy swoich agregatach na ktorych siedzi ACCORD chodzi mi o model i srednice. U nas jest wal strunowy o srednicy jakie 500mm i powiem wam ze w swiezej ziemi potrafi dobrze siasc i nawet sie zapchac i zastanawiamy sie nad zmiana np na packera albo crosskila co wy o tym myslicie. Dodam ze agregat jest bierny

#47 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:59

Opinia o siewniku Accord Ja mam wał rurowy o śr. 385mm ale on jest na końcu i ziemia jest już dobrze zagęszczona bo z przodu mam 2 rzędy zębów potem wał oponowy na całej szerokości potem 3 rzędy zębów no i ten wał. Nie było nigdy problemu żeby się zapchał a siejemy następnego dnia po orce.

#48 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:54

Opinia o siewniku Accord a widzisz a ja mam wloke z przodu 2 rzedy zebow i wal i jest parazka siada na swiezej ziemi i trzeba bedzie go chyba wymienic

#49 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:09

Opinia o siewniku Accord No właśnie szkoda że nie masz z przodu jakiegoś wału to byś mógł go odciążyć łącznikiem. Najlepszy chyba jest Packer.

#50 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:28

Opinia o siewniku Accord no masz racje na packerze nie bedzie tak siadal a i ziemia tak nie bedzie wysychala jak po strunowym tylko jakiej srednicy ten packer? Ten strunowy ma 540mm srednicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share szefs3

szefs3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:31

Opinia o siewniku Accord Witam interesuje mnie kupno accorda 4 metrowego z agregatem biernym chciałbym prosic o opinie na jego temat. Cena jaka podał mi diler to 110 tys netto to dużo czy jest ok ?

#52 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 14:54

Opinia o siewniku Accord Podaj jeszcze z jakim wyposażeniem ta cena.

#53 Share szefs3

szefs3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 maj 2012 - 21:37

Opinia o siewniku Accord dokładnie chodzi o kombinacje uprawowo siewną access + s-drill Pro 4.0m (agregat bierny)
w wyposażeniu : wał pełnym 585, redlice CX, komputer FGS, 4 elektrozawory typu combi, czujnik rezerwy nasion w zbiorniku, kontrola napiecia paskow klinowych, zgrzebo typu s, mechaniczny licznik hektarów, naped dmuchawy 1000obr, podest, podest szeroki, znaczniki składne hydraulicznie, zestaw do próby kręconej, rolka dociskowa wąska 250x26, znacznik przedwschodowy dla fgs, mechaniczne zamykanie połowy siewnika.

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 21 maj 2012 - 21:49.

#54 Share WielkiBrat9

WielkiBrat9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:59

Opinia o siewniku Accord ja mam takie pytanie, bo chcę kupić takiego accorda http://hrntractors.c...ORD-DRILL-2.jpg tylko że on jest 4 metrowy i na razie póki nie skompletuję sprzętu to chciałbym robić ścieżki co 15 metrów, czy nie ma problemu żeby nim siać na 3 metry? wystarczy jak zatkam węże od redlic? z góry dzięki za odpowiedzi :)

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 09:58

Opinia o siewniku Accord Teoretycznie można, ale te boki można ściągnąć, przy kolektorze zaślepić, węże wyciągnąć i otwory w zbiorniku zaślepić. Problem będzie z ustaleniem dawki wysiewającego zboża.
Można zmienić koła zembate na przekładni, do siewnika 3m, można kupić oryginał, i dostać tabele wysiewu. Lub robić próby kręcone, niestety on lubi oszukiwać przy zbożach w czasie prób kręconych.

#56 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 15 marzec 2013 - 23:09

Opinia o siewniku Accord Koledzy kupiłem agregat kverneland Accorda DA-S 3m na bronie wirowej, i potrzebuje do niego jakąś instrukcje obsługi i tabele wysiewu ma może ktoś albo wie gdzie mogę to dostac. Bo wiosna już blisko a ja jestem zielony w jego obsłudze.

#57 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 15:33

Opinia o siewniku Accord witam, a co powiecie o siewniku mechanicznym kverneland mdrill pro z komputerem FGS jak sie to sprawuje?

#58 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 08:01

Opinia o siewniku Accord

witam, a co powiecie o siewniku mechanicznym kverneland mdrill pro z komputerem FGS jak sie to sprawuje?

Tydzień temu przywieźli mi taki siewnik. Czeka do wiosny na wypróbowanie. Kolega Jarecki bardzo narzekał na niego, ale dokładnie nie opisał, co się z nim działo....
Ja do swojego dobierałem nadstawkę, redlice talerzowe, szersze kółka kopiujące, zgarniacz typy S, FSG z czujnikiem rezerwy, znaczniki przedwschodowe, znaczniki siewnilka stawiane do pionu na połowę ciągnika, zrywacze śladów kół ciągnika, zrywacze śladów kół siewnika. Cena 54 000 zł netto.

#59 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 09:06

Opinia o siewniku Accord u mnie na redlicach stopkowych chca 30 000zł netto na wypasie, model z 2012roku waham sie miedzy konskilde eco line albo uzywanym amazone 3-4 letnim....

sprzedawca zachwala bardzotego kvernelanda, wiadomo chce sprzedac..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:15

Opinia o siewniku Accord Accord przeważnie tabelę wysiewu miał na skrzyni zasypowej jako naklejka mogę ci jedynie wysłać zdjęcie z taką tabelką.

Dodaj odpowiedź