Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinia o siewniku Accord

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:00

Opinia o siewniku Accord JA sieje już z 15 lat Accordem. Ogólnie nie narzekam. Rzepak dobrze sieje, może trochę nie równo. Z zbożami nie ma co narzekać.Jedynie jest taki problem że przy ruszaniu muszą być trochę większe obroty ciągnika i Accord nie zaczyna siać od razu tylko po 1,5 metra.A Jak się staje to wszystko wysiewa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinia o siewniku Accord Dzisiaj, 05:45
  •  

#22 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:14

Opinia o siewniku Accord Ale polecilbys ten siewnik czy jednak kupic jakas amazonke np d8 badz d9 mechaniczna nabudowana na agregat?

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:25

Opinia o siewniku Accord Jedne i drugie są dobre. Mechaniczne mają
dokładniejszy wysiew. Accord nie jest dokładny i nie wiadomo w którą stronę. Czy na + czy -. Może być do 10% przeważnie na +. Przy sianiu rzepaku może zapchać się kurzem, którego trochę potrafi się nazbierać.

Ja w tym sezonie siałem Focusem i on ma wysiew mechaniczno pleumatyczny. Przy pszenicy też mnie oszukiwał i to zdrowo. Pszenicę czyszczoną wstępnie, nie zbyt dokładnie wysiał na pełnej skali max 260 kg,a powinien 400, a jak wyczyściłem siewnik i wsypałem z centrali zmniejszyłem trochę skale i wysiał z 350. Tak jak pisało na tabliczce. A chciałem poniżej 200. I bądź tu mądry dlaczego. Ale jakość siewu widać.

Z tego co widzę to raczej ludzie przechodzą na pleumatyki ale raczej to jest związane z technologią agregatów. Pleumatyk jest prosty i nie zabiera dużo miejsca.

Ogólnie nie widzę specjalnych różnic w jakości siewu.

Teściu twierdzi że jak przeszedł z poznaniaka na Accorda to zmniejszył dawkę wysiewu,przy zbożach, ale ja mu nie wierze. Po drugie parę lat temu zapierał się że nie posieje rzepaku poniżej 3 kg, i śmiał się ze mnie że ja tak sieje, wcale mi nie wierzył że ja sieje nawet poniżej 2,5. A teraz on tak też sieje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 08:06

Opinia o siewniku Accord Z tego co piszesz to jedne i drugie sa dobre z pneumatykiem o tle gorzej za zboze musi byc idealnie czyste no i czytalem jeszcze ze moga zapychac sie rurki a pozniej strumien powietrza nie moze tego porzepchnac i z tym jest wiekszy problem bo pozniej na polu beda mijasy. A jak jest z obrotami silnika w ciagniku? Od ilu obrotow ta dmuchawa zaczyna pchac zboze jesli walek jest na 540 obr/min

Edytowany przez crvx40, 13 styczeń 2012 - 08:13.

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 08:41

Opinia o siewniku Accord Na ciągniku minimum to 1200 przy ruszaniu, potem z 1500. Nie musi być te 540 na wałku, poniżej 500 starczy. Z rurkami może być problem, muszą być dość krótkie żeby nie było na wężu "syfonu" bo zboże stanie i będzie mijak.

Zboże nie musi być idealnie czyste, aż tak strasznie się nie zabija. Jak jakiś liść jest w zbożu to się zabije kolektor w siewniku, ale to rzadko się zdarza. Redlice talerzowe CX są fajne bo jeden talerz jest plastykowy i jak podejdzie kamień do odegnie się i talerz nie stanie. Metalowy talerz kosztował 110=120 zł a plastykowy z 160zł z dwa lata temu.

#26 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 10:20

Opinia o siewniku Accord No to teraz to juz nie wiem co kupic zeby bylo dobrze i zebym byl zadowolony z tego sprzetu i w koncu nie kupuje sie tego na rok a z pneumatycznym nigdy nie mialem do czynienia wczesniej sialem poznaniakiem a teraz czas na zmiane i nie wiadomo co kupic.

#27 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:42

Opinia o siewniku Accord Może coś takiego Chyba bardzo podobny do accorda i cana dość przystępna. http://allegro.pl/no...2046964316.html

#28 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:12

Opinia o siewniku Accord Ale ja chce cos nabudowanego na agregat a ten jest ciagany i kij wie jak to bedzie sialo

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:27

Opinia o siewniku Accord Ja teraz mam takiego od 3 lat z 2004 r. Racazej nie polecam. On nie ma ścieżek elektrycznych tylko hydrauiczne i to operator musi sobie liczyć i zamykać. Tragedia, kto na polu się nie pomyli w liczeniu, zwłaszcza jak na 24 metry się sieje. Ja założyłem elektryczne z komputerem z Accorda. Nie trzyma odległosci między rzedami. Talerze lubią się blokować kamyczkami, z tym sobie poradziłem. Redlice lubiały się zapchać ziemią. Też musiałem przerabiać.

#30 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:25

Opinia o siewniku Accord tomek73 to powiedz mi jakiego ty bys mi polecil jaki model badz inna firme zebym byl zadowolony bo z mechanicznych to amazonke juz bym kupil ale zastanawiamy sie jeszcze nad pneumatem i takiego czegos jak wyslal ozon87 link to sie nawet nie chce czepiac bo to firma krzak

Edytowany przez crvx40, 15 styczeń 2012 - 10:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:02

Opinia o siewniku Accord http://otomoto.pl/ag...and-A81420.html Jak accorda to raczej z takimi redlicami. Jedno talerzowe raczej nie? Ale czy na agregacie masz wyjście na napęd do accorda. Bo w siewniku jest tylko małe koło a w agregacie powinno być duże koło na pasek. A ten co podałem ma napęd hydrauliczny.

To co dał ozon to są siewniki z Białorusi produkowane przynajmniej z 15 lat. To raczej nie jest krzak. Niby na licencji Accord. Nie są złe.

Wybór należy do ciebie, a oba siewniki są dobre. Mechaniczne i pleumatyczne.Sąsiad ma amazonkę , a kuzyn na talerzach, i nie widzę specjalnych różnic.

#32 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:12

Opinia o siewniku Accord Ja znalazlem cos takiego http://www.mascus.co...R/ij8sdqhq.html co o nim powiesz? redlice to wole raczej stopkowe do talerzowych potrzebne bylyby kolka kopiujujace a ja mam ziemie lekkie a bez kolek to bedzie wciagac talerze na piasku czy w swiezej ziemi i zakope zboze na 10cm.

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:11

Opinia o siewniku Accord ładny. A jak z napędem, masz na agregacie wyjście.

#34 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:37

Opinia o siewniku Accord naped jest z walka i bralbym caly zestaw czyli z tym agregatem na ktorym siedzi. A moglbys mi odpwiedziec na co zwracac uwage przy kupnie bo jutro mam jechac go obejrzec i nie wiem na co patrzec i jak sprawdzic czy ma wysiew drobnych nasion w mechanicznym to bym wiedzial ale w tym to nie bardzo. Ile taki zestaw moze warzyc?

#35 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:57

Opinia o siewniku Accord Ja mam hydrauliczny napęd i nie muszę utrzymywać stałej prędkości. Jak dla mnie Accord to super siewnik ja mam swojego w pełnej opcji. Jego zalety to ze wysiewa praktycznie do zera co jest ważne w rzepaku. Nie rozumiem dlaczego piszecie że się rurki zapchają przecież w zwykłym tez się mogą zapchać a tu przynajmniej niektóre wydmucha powietrze.

#36 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:22

Opinia o siewniku Accord co to znaczy w pełniej opcji ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#37 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 09:46

Opinia o siewniku Accord Z kompem ESC, hydrauliczny docisk, znaczniki posiewne, zwiększanie dawki, hydrauliczny napęd. Nie wiem czy coś jeszcze powinno być. Mam zwykłe redlice.

#38 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:43

Opinia o siewniku Accord Kupilem juz tego ACCORDA co zalaczylem w linku kompa mam zwyklego FGS nie chcialem tamtego ESC a jak bedzie sial to zobaczymy na wiosne

#39 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:22

Opinia o siewniku Accord Panowie no i mam problem. Sialem dzis mieszanke zbozowa i zapychaja mi sie przewody czy tak juz bedzie? Jak powschodzi to bedzie wstyd jak nie wiem mijasow bedzie pelno jak tak bedzie sie robic to nie wiem czy jest sens trzymac ten siewnik. prosze o jakies sugestie jak temu zaradzic jesli wogole sie da zaradzic zapychaniu sie przewodow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:47

Opinia o siewniku Accord Ja mam od ponad roku i tylko raz mi się zapchał jeden przewód i nie chciało mi się czyścić to siałem dalej i po dwóch przejazdach sam mi się przedmuchał. Redlice mi się czasem zabiją ziemią ale to jak traktor cofnie a jeszcze nie podniesiony agregat. Napisz w którym miejscu Ci się zapycha i jakieś zdjęcia daj tego siewnika. My sialiśmy strasznie brudnym zbożem bo dużo słomy było i jak juz pisałem tylko raz sie zapchał. Może masz za małe obroty dmuchawy? Masz obrotomiwerz jeśli tak to ile obrotów Ci pokazuje? Ja sieje na 4200 obr. wałka dmuchawy.

Dodaj odpowiedź