qazqaz

Opinia o siewniku Accord

Polecane posty

avant98    0

Witam

 

Jestem użytkownikiem agregatu uprawowo siewnego aktywnego z siewnikiem accord. Wysiew bardzo równy czy zboże czy rzepak duży plus i siejesz wszystkimi rurkami. Centralny zbiornik dobra rzecz.

 

Minusy to materiał siewny musi być czysty w przypadku małych wydatków jak rzepak (ryzyko zapchania większymi zanieczyszczeniami).

 

Przydały by się redlice dyskowe gdy cofnie Ci się traktor nie skrzywisz rurek i nie zapchasz.

 

Jest to zestaw nadbudowany nie unosi się wysoko wiec trzeba uważać na rurki przy cofaniu i rożnych nierównościach granicach i przejazdach.

 

Rurki na wymianę bardzo drogie i dostępne tylko Grene na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milek    0

maszyna jest super ;) tak redlice talerzowe na 100% a jeśli chodzi o części to diler też je powinien mieć i to orginały a cena tak jak w grene kolego a kto w dzisiejszych czasach sieje zanieczyszczonym materiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1

U znajomego gościu siał na usługach Accordem z broną aktywną rzepak i muszę przyznać że pole pięknie wyszło prawie bez grudy, wschody równomierne, plus też za redlice talerzowe z gumowa jedną stroną (czy jakoś tak) jedyny minus jaki zauwarzyłem to brak osłony na pasek klinowy co się znajduję nad broną poniewarz wylatujące kamienie itp. mogą go uszkodzić.Ogulnie to bym polecil ten siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

nie daleko mnie koleś ma dwa Accordy na bronie wirowej jeden 3m idrugi 4m. imusze przyznać że są to super sprzęty jeśli chodzi jakość siewu i doprawienia gleby ale na temat obsługi i awaryjności to nie powiem nic bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Mógłby ktoś sprecyzować o jakim Acoordzie pisze?

Mnie szczególnie interesują informacje o siewniku m-drill: jakość, trwałość, jakość pracy. Szczególnie w odniesieniu do innych producentów (np. Kongskilde, Amazone...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Dwa węże do silnika [ dmuchawy] a trzeci do znaczników.Czyli dwa pod ciśnienie a trzeci do powrotu oleju do skrzyni.

Mogę się zamienić na napęd z wałka.Wolałbym hydraulikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ten to akurat ma znaczniki przed posiewne. Teściu ma takiego to ma tylko 3 węże tak jak napisałem. Pewnie były jeszcze jakieś typy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Róźnie z tym jest... ogólnie od 500l podstawy, a potem nadstawki i to różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Panowie a moze ktoś z was wie czym rózni sie Accord Ferrag DA od zwykłego Accorda DA ? Bo spotkałem na allegro takie modele i nie wiem czym sie różnią <_<


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Witam! Odswiezam temat panowie szukam siewnika z agregatem najlepiej biernym do 30tys max, uzywany. Interesuje mnie accord ale nie wiem jak to jest z tym pneumatycznym wysiewem. Wczesniej mialem poznaniaka ale czas go zmienic ale nie jetem przekonany do pneumatycznego moze dlatego ze nigdy tym nie robilem. Prosze o opinie uzytkownikow ktorzy maja accorda badz innego pneumata. Czy to sa dobre siewniki czy jednak mechaniczny jest lepszy?

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Z moich obserwacji i opinii znajomych użytkowników wynika , iż z pneumatycznym są spore problemy przy wysiewie głównie rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

murtek a czemu tak mowisz? W mojej okolicy jest 3 accordy jednego ma nawet moj chrzesny sial nim rzepak i bardzo ladnie powschodzil i tamci dwaj tez sieja rzepak i wschodzi ladnie wiec w czym moze tkwic problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

JA sieje już z 15 lat Accordem. Ogólnie nie narzekam. Rzepak dobrze sieje, może trochę nie równo. Z zbożami nie ma co narzekać.Jedynie jest taki problem że przy ruszaniu muszą być trochę większe obroty ciągnika i Accord nie zaczyna siać od razu tylko po 1,5 metra.A Jak się staje to wszystko wysiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ale polecilbys ten siewnik czy jednak kupic jakas amazonke np d8 badz d9 mechaniczna nabudowana na agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jedne i drugie są dobre. Mechaniczne mają

dokładniejszy wysiew. Accord nie jest dokładny i nie wiadomo w którą stronę. Czy na + czy -. Może być do 10% przeważnie na +. Przy sianiu rzepaku może zapchać się kurzem, którego trochę potrafi się nazbierać.

Ja w tym sezonie siałem Focusem i on ma wysiew mechaniczno pleumatyczny. Przy pszenicy też mnie oszukiwał i to zdrowo. Pszenicę czyszczoną wstępnie, nie zbyt dokładnie wysiał na pełnej skali max 260 kg,a powinien 400, a jak wyczyściłem siewnik i wsypałem z centrali zmniejszyłem trochę skale i wysiał z 350. Tak jak pisało na tabliczce. A chciałem poniżej 200. I bądź tu mądry dlaczego. Ale jakość siewu widać.

Z tego co widzę to raczej ludzie przechodzą na pleumatyki ale raczej to jest związane z technologią agregatów. Pleumatyk jest prosty i nie zabiera dużo miejsca.

Ogólnie nie widzę specjalnych różnic w jakości siewu.

Teściu twierdzi że jak przeszedł z poznaniaka na Accorda to zmniejszył dawkę wysiewu,przy zbożach, ale ja mu nie wierze. Po drugie parę lat temu zapierał się że nie posieje rzepaku poniżej 3 kg, i śmiał się ze mnie że ja tak sieje, wcale mi nie wierzył że ja sieje nawet poniżej 2,5. A teraz on tak też sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Z tego co piszesz to jedne i drugie sa dobre z pneumatykiem o tle gorzej za zboze musi byc idealnie czyste no i czytalem jeszcze ze moga zapychac sie rurki a pozniej strumien powietrza nie moze tego porzepchnac i z tym jest wiekszy problem bo pozniej na polu beda mijasy. A jak jest z obrotami silnika w ciagniku? Od ilu obrotow ta dmuchawa zaczyna pchac zboze jesli walek jest na 540 obr/min

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Na ciągniku minimum to 1200 przy ruszaniu, potem z 1500. Nie musi być te 540 na wałku, poniżej 500 starczy. Z rurkami może być problem, muszą być dość krótkie żeby nie było na wężu "syfonu" bo zboże stanie i będzie mijak.

Zboże nie musi być idealnie czyste, aż tak strasznie się nie zabija. Jak jakiś liść jest w zbożu to się zabije kolektor w siewniku, ale to rzadko się zdarza. Redlice talerzowe CX są fajne bo jeden talerz jest plastykowy i jak podejdzie kamień do odegnie się i talerz nie stanie. Metalowy talerz kosztował 110=120 zł a plastykowy z 160zł z dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj