Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

153 odpowiedzi na ten temat

#121 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:29

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych to Ty też jak np. jesz schabowe to surowe???:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Dzisiaj, 23:55
  •  

#122 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:43

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych To do mnie bo nie rozumiem?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#123 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:47

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Sąsiad co roku wiosną kartoflankę grabi w wałki, następnie prasuje w kostkę i obkłada tymi kostkami dom. Do traktora w zime wode grzeje bo mu żal płynu kupić i grzałkę wstawić to woli codziennie się przelewać z wodą. A w polonezie jak drzwi zgniły to tą zgnitą część wyciął i wstawił jakąś wstawkę ebonitową albo dykte w ciemno brązowym kolorze (polonez oryginalnie zielony). Hardcore poprostu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:07

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U sąsiada wszystkie drzwi obory kołkami podparte. W żadnych nie ma jakiejś zasuwki. A wodo doprowadza okrągły rok wężem do obory w drzwiach ma dziurę po sęku w desce i tam wąż przechodzi od wody.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#125 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:21

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ja kiedyś w zimie przy -10 i dość śniegach spotykam kolegę z podstawówki na rowerze.Wracał z miasta z 9 km ode mnie a do niego z 11.Zrobiłem oczy jak 5 zł bo on ma samochód.Zatrzymałem go i się pytam dlaczego rowerem a on na to;

"A kto do samochodu wleję"

Kiedyś po kościele za kawalera zaczepił mnie z propozycją żebyśmy pojechali na pizze do miasta bo ma 10 zł.

A ja na to;Ty ale pizza kosztuję 13zł,a jakieś picie do tego, o paliwie nie wspominając.

Ale w podstawówce to na telewizor Sony składał z 8 miesięcy.Nic nie kupił,bo na telewizor składa.

Edytowany przez tomek73, 06 styczeń 2011 - 16:23.

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:20

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Tak jak czytam wasze wypociny (przeczytałem cały temat) to uważam, że wszyscy głupi a tylko wy mądrzy ;)
Wszyscy sasiedzi nie wiedzą co robią, a jakoś żyją :lol:

Najlepszy numer to zrobił Mój dobry znajomy, żeby zaoszczędzić na zmianach biegów to kupił Auto Powr :D ale on zawsze miał ciekawe wytłumaczenia zakupu pożyczecznych rzeczy :P

#127 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:28

jaden gosciu w mojej wsi ma ok 40 szt bydla kasy w cholere byl w stanie kupic dom, dzialke i ciagnik w ciagu roku, a rozwala mnie jego skapstwo np zimą nie kupi plynu do c-360 tylko ciagle wlewa wode i spuszcza ja a traktor codziennie potrzebuje,w przyczepach nie ma sprezyn na zaczepach bo po co mu szkoda kasy mowi mi ze deske moze potkladac za kazdym razem ja widze nieraz ile czasu zapina przyczepe to ;) ! jak buraki na punkt wozil to jego zona cala przyczepe przebierala zeby dostal mniejszy procet zanieczyszczenia mowie mu ja daje na flaszke gosciowi i mam bez przebierania niski procet on nie da 20 zl bo szkoda:huh: pracownika jak mial to mu dal sniadanie obiad i kolacje i ani zlotowki koles uciekl z tego obozu :D

Ja też wlewam gorącą wodę bo przy tych zimach nie ma mowy żeby ciągnik odpalał na płynie. Przynajmniej żaden z moich:)

#128 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:31

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ja też codziennie wlewam wodę, i nie mam sprężyn przy przyczepach.

#129 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:40

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych To U Ciebie na płynie też nie chodzą?? Może czas na remoncik :P U mnie tylko c-360 na płynie nie chodzi i stoi już drugi miesiąc pod chmurką a jakoś nie lamentuje bo inne ciągniki palą i wystarczy żeby obejsć i nakarmić bydło. Spręzyny warto kupić jeżeli często się używa i jeśli jesteś sam. U mnie przyczepy zapina się raz w roku i ostatnio nabyłem dwie przyczepy po 40tDMC i mają sprężyny na małe praktycznie już nie sypie:)

Edytowany przez tomi382, 06 styczeń 2011 - 17:40.

#130 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:21

To U Ciebie na płynie też nie chodzą?? Może czas na remoncik

Ursusiki miały takie fajne cóś jak rurka przy wlewie płynu chłodzącego aby wrazie zagotowania go nie powstało ciśnienie, rzez tą rurkę Ojcu wyrzuca około 0,5l płynu chlodzącego. Więc co zatkać rurkę czy marnować 24l płynu rocznie? :blink:
Prza zalaniu w zimie wodą blok się szybciej nagrzewa co powoduje szybsze i bezproblemowe odpalenie.
O spadku spalania między silnikiem o temp otoczenia i silnikiem o temp roboczej chyba nie muszę pisać ;)

ostatnio nabyłem dwie przyczepy po 40tDMC

WOW i masz je zarejestrowane?
Edit: dlatego trzeba pamiętać co ma się wlane ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 06 styczeń 2011 - 19:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:48

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Teściu też nie lał płynu do ciągników i jak w tamtym roku woził zboże w zimie 1634 to silnik zatarł.Bo do brata poszedł w odwiedziny i nie było go ponad godzinę.

Chłodnice oleju rozmroził,poszła woda do oleju, i na 2 tłokach przyłapał.

Remont ok 5 tyś.Płyn 80 zł.

#132 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 01:16

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych do ciebie bo po co masz je smażyć albo po co jesz jak zrobisz to co świnka...:D

#133 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:55

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych u mnie tez na wodzie ale ciapek w zimie wcale nie odpalany a zetor 3-4 razy ;) choc i tak na ten sezon musze go zalac plynem bo nie mam grzania w zimie.

A ja na to;Ty ale pizza kosztuję 13zł,a jakieś picie do tego, o paliwie nie wspominając.
Ale w podstawówce to na telewizor Sony składał z 8 miesięcy.Nic nie kupił,bo na telewizor składa.

jak jedziesz gdzies z koleżkami twoim autem to wolasz na paliwo? szczyt oszczednosci ;P

#134 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:23

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych na płynie jest bezpieczniej i jak jest wszystko w porządku to nie ma kłopotu z odpaleniem,a po za tym są świece żarowe,płomieniowe i grzałki do bloków.wracając do tematu sąsiad po kapitalce zetora wlał letni olej na zime [oszczędził około 15zł na rok]

#135 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:36

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ktoś napisał że jego sąsiad ma drzwi od obory na kołki podparte, ja też podpieram ale to nie z oszczędności tylko przez to że mam dużą świniarnie(7 patyków po 30 dorosłych sztuk), i zasuwy ciężko się zamykało bo wiadomo jak to duże drzwi trochę się pochyliły i już nie pasowało a zimą to wcale nie szło otworzyć ani zamknąć, a z kołkami super sprawa, nie zamienił bym ich na żadną zasówkę.

#136 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:30

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój Ojciec pracuje w pracy. Z kolego który jest skąpy i łakomy staje o 4 rano i kosi łąkę później odwozi siostrę do pracy i dalej kosi. Później robi obrządki i jedzie do pracy wraca z pracy przeważnie wywozi obornik do 23 w nocy.
Kupił ciągnik tani i żeby dokupić jakoś cześć to musiał czekać pół roku. Jakaś biedna kobieta wykopywała ziemniaki z jego pola bo nie miała co do jedzenie do ten zaczął ją gonić c-330 aż zaorał drogę i w żniwa wzięła parę belek to doszli kto to bo znaleźli u niej te belki w szopie to za to pobili ją. Cały czas haruje a w niedziele to jedzie na giełdę że by coś znałeś taniego i jeszcze kradnie telewizory z giełd. pozdro

PS. Przepraszam za błędy ale mam dysleksje :huh:.

ortografia!

Edytowany przez supermichal13, 09 styczeń 2011 - 20:21.

Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#137 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:01

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Supermichal13@ Jak możesz, ... przetłumacz ;)

#138 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:41

WOW i masz je zarejestrowane?
;)

I papiery chce sprzedać, są w galerii. Jedna jest dwuosiowa a druga trzyosiowa

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2011 - 11:13

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych dwu osiowa ma DMC 18 ton a trzyosiowa 24 tony a nie 40 bo nacisk na osie max 8t w przypadku rolniczych 2 osiowych może być 9 także to co ładuje to jedna a to ile może załadować to drugie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:26

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Masz racje Janek bo to są trochę przerobione B)