Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

153 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 20 styczeń 2009 - 15:45

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych nie wiem chodzi tu o to ze sprawdzają czy jest szczelny chyba i sprawny nie bylem na takim przeglądzie z ojcem nigdy
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Dzisiaj, 10:05
  •  

#82 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:02

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U nas jeden sąsiad jak siał zboże i w skrzyni skończyło się na drugim końcu pola to po polu szedł ok 400m wzioł worek siewu na plecy i pieszo z powrotem po tym miękkim. Ma 58 lat ale obwód w klacie normalnie jak Pudzian.

#83 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 01 luty 2009 - 20:27

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych no to u mnie tak na wsi chyba jeszcze nie oszczedzaja ale teraz kryzys to zaczna hehehee pzdr sq-n

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:51

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych W poprzednich postach pisałem o sąsiadach co puszczali mi kury na świeżo posiane pole i potem podgadywali że jakieś "rzadkie takie", owce paśli na mojej oziminie nad ranem, teraz widziałem na własne oczy jak popiół przesiewał sitkiem z pieca i pytam po co to robi to mi powiedział że węgiel trzeba oszczędzać, do moje żony przyznała się jego żona że jak robi zakupy na targu to jak nie urwie na każdym artykule po 20 groszy i nie uzbiera na bilet do domu ( 1,50 zł ) to się Iksińska nie nazywa. Na koniec wam powiem że mają łącznie 5 tys kombatackiego . ;)

#85 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 02 luty 2009 - 18:00

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój sąsiad puszcza swoje kury i indyki na pola swoich sąsiadów, a pilnuje,żeby nie wlazły na jego pole;D

#86 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:39

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Hmmm ja też lubie sie targować. Nikt przecież nie traci a każdy jest zadowolony.

#87 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:41

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U mnie we wsi jak zakładali wodociąg to jedna osoba się nie zgodziła i do dziś nie ma ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#88 Share radek94

radek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:48

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój sąsiad oszczędza na wszystkim!! nigdy wieczorem nie widze żeby u niego paliło się duże światło zawszę siedzi z żoną tylko przy włączonym telewizorze ;) ciągnikiem orzę (c-330) na maksymalnych obrotach czyli u niego góra 1000 w porywach 1,200 ob\min, w żniwa jak przyjechał do niego kombajn kosić około 2 ha to kazał mu odczepiać sieczkarnie zeby było taniej choć on nie zbiera słomy, a potem pokosy rozwalał starą kopaczką do ziemniaków końską :D a jak potem pole po orce wyglądało to tragedia :) żałuję że nie zrobiłem zdjęcia :angry:
ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

#89 Share Rancher10t25

Rancher10t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo w karzdej postaci ...i wszystko co z nim związane -a przedewszystkim częśc "motoryzacyjna";D

Napisany 03 luty 2009 - 17:25

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U mnie jeden gościu jak przyjerzdza rozsiewac nawoz to zawsze w rozsiewaczu siewka, pole to zawsze rozpoczyna od oblecenia go z siewka i recznym wysiewem nawozu zeby ino czasami jakas granulka nie wylecała za miedze ;) najwiekszy polew to z niego mam jak zapierdziela biegiem po nawóz do rozsiewacza jak mu braknie w siewce i puzniej grzeje spowrotem z pełna :D :)

#90 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:16

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych W sąsiedniej wiosce są ludzie którzy nie używają rozrzutnika obornika, bo szkoda i się ubrudzi, a obornik trząsą widłami i woża wozem zaprzężonym do koni. Orzą trzydziestką, bo mniej pali od sześćdziesiątki i w ogóle prawie nic 360 nie robią. Jak u nich belowałem, to koleś chodził za prasą i zbierał to co zostanie. Z 2 ha nazbierał może 20kg i włożył to luzem do trzydziestki ;) myślałem że pęknę za śmiechu. Nie wspomne o tym że mają taką samą belarke jak ja, ale woleli, żebym ja belował bo im szkoda C-360 i pewnie za dużo pali. Swoją prasą belują tylko słomę i siano.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 luty 2009 - 23:32

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U mnie jest jeden taki konstruktor co połowe maszyn to sam zrobił z części z odzysku. Ma do tego T25 gdzie jeszcze nigdy nie kupił nowej części. Ciągnik psuje sie nagminnie ale on dalej żałuje kasy. Raz zespawał 2 siewniki konne bo chciał miecz szerszy, ale nie wzmocnił go żadneym dodatkowym profilem lub czymś podobnym. Pewnego razu jachał na pole z pełnym siewnikiem no i rozpołowił sie mu i całe zborze sie rozsypało. Sam wrócił do warsztatu spawać siewnik a na zbieranie zborza wezwał pół rodizny. Na drodze zostało tylko kilka ziarenek : ;)

#92 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 luty 2009 - 10:23

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mam sąsiada co ma pare krówek i chodzą na jednym pastwisku aż się ziemia zaczyna świecić a zostaje tylko trawa na gówniakach. Wtedy w jedną rękę miotła, w drugą wiaderko z MOCNO osoloną wodą i jak ksiądz kropidłem święci te gówniaki. Krowom oczy się wywracają ale jedzą i pole ma czyste bez koszenia ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2009 - 20:23

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych jeden gościu cegły kład do worków z cebula, inny kazał płacić za wiaderko wody do ciągnika.

#94 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 07 luty 2009 - 22:12

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych ja znam takiego co ma rozrzutnik obornika ale nim nie rozrzuca bo później trzeba myć i obornik wozi na taczce pola ma z 0.5ha orze mf255 co jeszcze napisów z protektora niezdarł co tak mało robi orze 2skibowym 2*30 bo powiedział ze 3 to za dużo i przeciąży ma wszystkie maszyny typu fachel stare kosiarki konne ani razu nie używane. Teraz kupił bronę tależową taką jak mój wujo tylko że mój wujo nie umie jej udźwignąć 80tką bo mu przód dźwiga a ma tura a on na te 0.5ha to kupił i za mfa żal. Nigdy nie pryska bo szkoda kasy.

#95 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 18 luty 2009 - 12:09

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój sąsiad jak rozsiewał kosem nawóz to puścił swojego wnuczka po miedzy z kawałkiem folii, zeby ta folia odgradzała jego pole od mojego bo czasami jakieś ziarko nawozu by mogło na moje pole spaść :)

#96 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 18 luty 2009 - 14:00

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych mój sąsiad na drugim gosp kiedyś widze chodzi z wiadrem i ręcami sieje nawóz 2 ha pola mówie mu że stoi lejek akurat siałem nawozy tu na tym gosp niech sobie weźmie posieje w nastepnym tyg dopiero bede zabiarał na drugie gosp. Ale on mówi że lejkiem tak dokładnie nie posieje no dobra mówie. I robie dalej przeszedł do okoła pole i poszedł do domu na drugie dzień pytam czego nie skonczył a on że sie zmęczył i dosiał rano reszte. Przychodzi żeby mu wykosić żyto mówie ok będe swoje kosił to czekaj skoncze to przez miedze dziabniem wasze. Już jak wjechałem na swoje z mostku widze że do okoła od miedzy zboże ładniejsze a w środku pola marnizna w tedy miałem mała zmiane i jak nigdy ja kosiłem zazwyczaj kombajnista. Pytam sie jego syna czego takie od miedzy łądne a w środku marne a on na to że ojciec do okoła miedzy dwa razy przeszedł i poprzeczniaki zeby ładnie wyglądało żeby ludzie nie gadali że takie marnieńkie zboże

#97 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 luty 2009 - 11:48

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Czytając wasze posty można paść ze śmiechu ale większość tych rzeczy to nie oszczędzanie a głupota.

#98 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:57

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój bardzo daleki wuja stwierdził że szkoda presy na siano(prese ma swoją)więc z 2 ha siano zbierającą sprzątał a na poddasze dmuchał dmuchawą <_<
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#99 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 23 luty 2009 - 19:11

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ursus widać Twój wuj jest biegły w kalkulacjach i ma głowę nie od parady. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 23 luty 2009 - 19:31

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Kolegi ojciec naprawił skrzynie biegów w MTZ 82, zamiast kupic nowy olej, to poszedł do cyklopa spuścił murzynka i zalał do skrzyni, Idiota do kwadratu.
Ten sam koleś próbował zaosczędzić na nawozach , nie posiał nawozu dla owsa, plon był ledwo widoczny, perz go zagłuszył, skosił go kosiarką i zrobił w baloty kiszonki.
Wieczny kawaler ;)