Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

153 odpowiedzi na ten temat

#61 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 17:47

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych ja kiedyś pojechałem do takiego naszego znajomego uprawiać pole pod pszenice, cały kawałek to 2 ha ja zrobiłem to wszystko no ale gość mówi żeby jeszcze mu na ogródku przejść no to pojechałem,,, za cała robote dał mi 6 zł myślałem że wypadne z ciągnika smiechowy człowiek... on zawsze aby 20 zł mu opuścić na jakiejś robocie bo nie ma kasy.... niby nie ma kasy... a jak mieliśmy kupować ciągnik ( MFa ) to złożył propozycje że pożyczy kasę na dodatek cała czyli ok 100000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Dzisiaj, 05:49
  •  

#62 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 17:56

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ja byłemu faceta który miał z 60 sztuk bydła (zostało po ojcu) nie ścielał bo nie miał czym miał 12 ha łąki ale nie puszczał bo nie. pasze załatwiał temu stworzeniu i to nawet nie złą, miał mf 235 którego używał maszyny bardzo zadbane poza tym U2812 i c330 nowe niedotarte (30 na okrągłej osi) robura z lat80 bez grama rdzy i tarpana. Poza tym woził jest jeszcze kierowcą w browarze. Chciał sprzedać trochę tego bydła ale jego matka kazała tylko byki a było ich 6. facet nie ma rodziny a gospodarstwo widać że było kiedyś w świetności a teraz wstaje o 4 rano spać idzie o 11 wieczorem. Tą chlapę obornik wywozi w niedzielę bo ma wolne. wg. mnie to ten człowiek padnie jak pies jak będzie żył tak dalej
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#63 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 18:24

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U nas są dwaj podobnego typu ldzie jak kolegi wyżej , jeden to zię nazywa pracuś , ostatnio kupił działke z baaardzo starym domem , i w dzień do roboty rowerkiem , bo paliwa szkoda , a całe noce siedzi w tym starym domku , i go remontuje , i moje pytanie jest takie , kiedy ten gość śpi ??!! . Drógi to baardzo pobożny chłopak , jak dzwoni do mojego taty czy mu pole skosi ( przez komurke ) to na wsrtępie mówi szczęść boże , jak wchodzi do sklepu to również szczęść boże , normalnie cała wieś się śmieje ;) , ale z drógiej strony to chwała mu za to ;) . Jego rodzice zrobili z niego parobka , swoje chyba 10 ha to obrabia wszystko sam , bo tylko raz po raz ktoś mu tam pomoże . Co jest najgorsze , to jak raz widzieliśmy że jest mu ciężko samemu te żniwa obrobić , to powiedzieliśmy , że sprasujemu mu słome w baloty , i pomożemy mu je zwieźć , to nikt nie zgadnie co odpowiedział . A powiedział że ,, tato " się zapyta , czy dobrze tak zrobi , i na końcu wszystko zwiózł swoją przyczepą samozbierającą , i całą słome wrzucał do stodoły ręcznie . I zrozum tu ludzi :) :)

ED : a to że ciekawą skrzynie masz , to ja się pytałem , a on odpowiedział z wyjaśnieniem , poczytaj sobie całą rozmowe , to zakapujesz :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share PeterZetorFun

PeterZetorFun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 18:27

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Jego słowa to ostatnia linijka tego co zacytowałeś a tamte słowa o tym, że ,,ciekawą masz skrzynię" to nie jego. Masz rację jesteś niekumaty.

#65 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 15:18

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych ja am takiego gościa co kupił traktor wiekszy nie miał sprzętu pozyczał po ludziach nic w zamian nie dając bo nikt nie chciał no i jak cos powoli kupował sie dorabiał do tego ciągnika coś tam jednemu sąsiadowi wypadło ze trzeba było pozyczyć drugiemu pożyczyć od niego. On nie ma sprawy pozyczył przyprowadzają a on za wypozyczenie tyle i tyle. Albo jeden kupił opryskiwacz nowy i pryskał u siebie i umuwił się na tą i tą godz ze opryska komus pryskania było ok 15 min to nowy odczepił i podczepiał stary na zarobek bo szkoda

#66 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:53

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych a propos opryskiwacza kupiliśmy jakieś 5 lat temu nowy opryskiwacz z sąsiadem na spółkę no i tata mówi do sąsiada jak jechali z nim do domu wjedziemy od razu po drodze do punktu gdzie robią przeglądy z nowym nie było by pewnie problemu a sąsiad z nie bo szkoda pieniędzy szkoda gadac co za ludzie są w tym kraju by własne gów... zjedli żeby na chleb nie wydawać
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#67 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:02

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych to tak samo jak mój sąsiad zadego przeglądu nei zrobił uszkodził sitko na wlewie i kilka innych żeczy których nie dokupił bo w jego mniemaniu mam więcej ha i więcej używam opryskiwacza, a jak zrobiłem 20 min usługi tym opryskiwaczem to sie tydzień nie odzywał, he w tym roku planuje kupno nowego opryskiwacza i zobaczymy co teraz sąsiad powie, a starego to mu za h*ja nie podaruje albo 200zł albo mu baniak oddam tylko he he

#68 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 21:10

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U
mnie w okolicy jest gościu co kupił nowego zetora a trzyma go w garażu pod prześcieradłem bo szkoda i robi wszystko c360.
Inny samotny kawaler po 60-ce ma wszystkie potrzebne maszyny jakieś 25h a wszystko obrabia końmi bo paliwa szkoda. W tym roku pierwszy raz użył cyklopa do ładowania obornika choć ojciec mówi że ma go od 90 roku ;)

#69 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 22:53

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Chciałbym od tego gościa ten ciągnik kupić , nawet jeszcze nie dotarty zapewne :rolleyes:

#70 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 09:01

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych 25ha końmi??? sam??? to chyba nie możliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 10:51

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Możliwe sam znam takiego młody chłopak około 30tki i odkąd pamiętam walczy końmi, dobre 25ha piasku :rolleyes:

#72 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 10 grudzień 2008 - 16:37

25ha końmi??? sam??? to chyba nie możliwe

Dlaczego niemożliwe???
Kiedyś to tylko ludzie końmi w polu robili i jakoś żyli...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#73 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 16:56

a propos opryskiwacza kupiliśmy jakieś 5 lat temu nowy opryskiwacz z sąsiadem na spółkę no i tata mówi do sąsiada jak jechali z nim do domu wjedziemy od razu po drodze do punktu gdzie robią przeglądy z nowym nie było by pewnie problemu a sąsiad z nie bo szkoda pieniędzy szkoda gadac co za ludzie są w tym kraju by własne gów... zjedli żeby na chleb nie wydawać

A w jakim celu przegląd nowego opryskiwacza? Przecież on chyba jest dostroiony odpowiednio?

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:12

Dlaczego niemożliwe???
Kiedyś to tylko ludzie końmi w polu robili i jakoś żyli...

Ano nie możliwe ze względu na czas, para dobrych koni w ciągu dnia mogła zaorać 0,75 hektara, jeden koń zaorał pewnie ok 0,3 ha/dzień.

#75 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:18

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych To jakim cudem mój dziadek orał 30 ha ziemi???
Ale wróćmy juz do tematu...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#76 Share martina

martina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo medyczne, rolnictwo, jazda konna, strzelectwo

Napisany 13 grudzień 2008 - 13:34

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój sąsiad tak oszczędza na paszy dla swojego drobiu, że biedaki zdesperowane potrafią przeskoczyć ogrodzenie koło mojego domu by iść coś zjeść z moim ptactwem. Raz jeden kogut aż sie do mnie przeprowadził i nie chciał wracać do sąsiada.

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

#77 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 21:21

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Masz rację Ferdek. Kupuj ten opryskiwacz i to jak najszybciej. Mówiły jaskółki, do d*py są spółki.

#78 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 styczeń 2009 - 01:24

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych u mnie koleżka ma krowy od 30 lat w drewnianej wiacie na.krowy stoją na lekkim podwyższeniu z podkładów kolejowych i desek.za krowami kanał z gnojem,żłoby oczywiście pod ścianą...masakra....że ta spółdzielnia kupuje od nich mleko!
siano ma w stodole oddalonej o ok 50 metrów od tej niby obory.

jak na wiosne moje cielaki weszły mu na zaorane pole i podjadły perzu to mi skur..... przejechał ciapkiem z 5 przęseł pastucha.

w 2008 kupił kostke(za 12 ty!!!!) i nie umiał jej ustawić.przyszedl do mojego znajomego żeby mu pomógł ustawić no to mu pomógł i sianko sie prasowało elegancko.później były żniwa i mój znajomy przejechał temu burakowi kombajnem po pszenicy.4 metry dwoma kołami(musiał objechać mostek w który by się nie zmieścił kombajnem) to przyjechał na pole wpadł na kombajn i uderzył go w twarz. później ten burak kostkowal słome i prasa mu się rozregulowała czy zepsuła. nie umial zrobić.słome prasował mu inny rolnik swoim sprzętem

a teraz najlepsze!

z 20-25 lat temu krowa urodziła mu pięcioraczki. wydarzenie podobno było nie lada(nie pamietam byłem wtedy zajęty tym co się dzieje w piaskownicy :) :) :) )no i miala przyjechac tv i w ogóle jacyś ważniacy kc pzpr. zabrali tą krowe z cielakami do innej "normalnej" obory bo jakby ludzie zobaczyli co to za szopa to byłaby masakra przecież :)

#79 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 07:39

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ja mam wujka takiego to znaczy to jest moja dalsza rodzina ma dużą emeryture górniczą a mieszka w noze ktura ledwo sie trzyma kupy a skąpy jest jak H*J raz robilem mu kolo w C4011 namęczylem sie to dal mi tylko 7 zł mógl wogule nic nie dawac ale jak wozilem u niego gnuj to zaplacil mi dobrze a tez szkoda mu kasy na rope to koniem bronuje w ziemniakach robi i takie lekki prace bo kobyla jego juz stara jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 11:51

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Ja tam powiedziałem ze jak bym się miał nie męczyć to na spółke nie kupie nic z nikim. Bede dłużej czasami z tego powodu robił ale zrobie i nie bedzie kłutni a jak mi sie zespuje to sobie naprawie a nie bedzie się każdy patrzał który ma zrobić