Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

153 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 12:43

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych mój stryjo jak odpalał ładę to od razu zamykał ssanie bo na ssaniu dużo pali, oczywiście gasła dusiła się szarpała i musiał gazować ale zamiast płynnie ruszać na ssaniu on oszczedzał paliwo, rozpędzanie samochodu i gaszenie jak jest z górki to już standard u niego,
a czy u was są tez tacy oszczędni co co roku przeciągają o pół roku przegląd i samochód stoi pół roku albo tyle co po wiosce pojeźdzą żeby przegląd był na dłużej i płacić mniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Dzisiaj, 13:58
  •  

#42 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 listopad 2008 - 16:16

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Moj sąsiad ma 35ha i oszdzedza na paliwie i przychodzi do mnie ale ja mu nie daje bo kupuje na bierząco. ;)

#43 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:06

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych ja widziałem u jednego kolesia lemiesz na spawany na lemiesz żeby był szerszy bo się starł
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 listopad 2008 - 19:35

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych ja tez mam seicento ale żebym się rozpędził do 80 to przede wszystkim muszę mieć gdzie.u mnie są takie drogi że na jednym kawałku drogi ok 1 km to takie dziury że jadę 30km/h a tak zazwyczaj to ok 60-70.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#45 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 22 listopad 2008 - 09:02

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój znajomy też jest skąpy i chytry.Jak mu się ciągnik rozwalił to tak przeżywał że 300 zł wyda a kasy ma po czoło.Części to jakieś chińskie bierze i się dziwi że jego tak dymi a mój nie.Ba to taki leń że go nawet nie dociera.Rozrzutnika pożyć nie chciał to musiałem po pół wsi latać czy mają wolne rozrzutniki.Z grabarką jak jechalim to z 3 ruszał(a ciągnik to 60) bo mówł że ma ciężko ruszyć(to se myśle że jakbyś nie oszczędzał na częściach i go docierał to by Ci radził i z 5).Ja to raczej na niczym nie oszczędzam.Na częściach na pewno.No na ciągniku też nie 4,5,6 i rura ile fabryka dała.

#46 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 09:20

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych mój sąsiad 2 chałupy dalej jest tak skąpy a raczej jego baba że jest mechanikiem murarzem stolarzem itp taki wiejski majster a nie ma nawet imadała czy podtswowych kluczy, śmieje się tylko po co mu to czy tamto po co w polu robić po co to czy tamto kupować ale przebrała się miarka jak przyszedł do 2go sąsiada widły pozyczyć bo gnój chciał wywieść to dostał wiązankę jak to chłop na wsi wideł swoich w oborze może nie mieć a tak zawsze to szlifierkę to młotek to przecinak, ciagnik kiedyś u mnie pożyczał bo coś tam pomurował ale już tez mam dość to pozycza c 330 od sfata i odstawia zawsze tak żeby w baku było sucho raz skończyła mu się ropa i miałjuż odprowadzić przyszedł kupić ropy odemnie to się pytał ile ciapek spali na dojechanie 5km i wizoł 1l ropy a przecież 2 dni czyjś ciągnik tłukł za darmo

#47 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 22 listopad 2008 - 11:26

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Mój wuja miał ojca, który był strasznym skąpcem.
W garażu miał 3 ciągniki,a w polu orał koniem z pługiem. Na dodatek miał nadwagę i chorował na kręgosłup.
Jak kupili jakiś nawóz luzem to ładowali go ręcznie we worki i go wnosili na przyczepę- a w stodole mieli nowiuśkiego cyklopa.Stwierdzili, że szkoda brać nowego cyklopa, bo się ubrudzi...
Syn (też skapiec) tego ojca ma Toyote Corolle z 1994 roku to wygląda jak nówka- deszcz pada na dworze to oni nie jeżdżą, bo rdzą zajdzie samochód. Na dodatek ma 80000 km przejechane na liczniku.No a jak już pada deszcz to jeżdżą maluchem :) .Jak syn wyprawiał wesele to jak robili ludzie bramki, żeby wódke dostać to nalewali wóde w buteleczki od Kubusia :) :D ;) Teraz na niego mówią Kubuś.
A na wigilie to na 5 osób (2 facetów,matka,córka i synowa) kupili 23 kg karpia i zjedli go przez 2 dni świąt!!! :D :) .Jak mieli świniobicie to potrafili NARAZ zjeść całego kotleta (tylko syn i ojciec ). Ciocia mówiła, że nie nadążyła smażyć. A na drugi dzień jeździli po znachorach i pytali się im co im dolega ...

Ps:Jak mi się jeszcze coś przypomni to edytuję posta...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#48 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 12:26

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

Mój znajomy też jest skąpy i chytry.Jak mu się ciągnik rozwalił to tak przeżywał że 300 zł wyda a kasy ma po czoło.Części to jakieś chińskie bierze i się dziwi że jego tak dymi a mój nie.Ba to taki leń że go nawet nie dociera.Rozrzutnika pożyć nie chciał to musiałem po pół wsi latać czy mają wolne rozrzutniki.Z grabarką jak jechalim to z 3 ruszał(a ciągnik to 60) bo mówł że ma ciężko ruszyć(to se myśle że jakbyś nie oszczędzał na częściach i go docierał to by Ci radził i z 5).Ja to raczej na niczym nie oszczędzam.Na częściach na pewno.No na ciągniku też nie 4,5,6 i rura ile fabryka dała.

Ciekawą skryznie masz , jak w C-360 masz szustke ;);):D:P:D

#49 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 13:03

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Moja babcia tez jest oszczedna kiedys sie zemna kłuciła ze 1 zł za mło jej za cos tam dałem ale dałem sobie spokuj powiedziałem mamie i jej odałem ta 1zł ;/ A mam sasiada który ruskiem jezdzi na 3 szosowej na obrotach małych zeby mało palił a ora na 1 tez na takich małych obrotach zeby mało palił. A w lesie chodził jakies 200 metrów od kupki z gałeziami i nosił na woz bo muwił ze sie nie opłaca podjechac ale mielismy smianie ;)

#50 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 22 listopad 2008 - 15:49

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych CYTAT(330CUrsus @ Nov 22 2008, 09:02 )
Mój znajomy też jest skąpy i chytry.Jak mu się ciągnik rozwalił to tak przeżywał że 300 zł wyda a kasy ma po czoło.Części to jakieś chińskie bierze i się dziwi że jego tak dymi a mój nie.Ba to taki leń że go nawet nie dociera.Rozrzutnika pożyć nie chciał to musiałem po pół wsi latać czy mają wolne rozrzutniki.Z grabarką jak jechalim to z 3 ruszał(a ciągnik to 60) bo mówł że ma ciężko ruszyć(to se myśle że jakbyś nie oszczędzał na częściach i go docierał to by Ci radził i z 5).Ja to raczej na niczym nie oszczędzam.Na częściach na pewno.No na ciągniku też nie 4,5,6 i rura ile fabryka dała.

Ciekawą skryznie masz , jak w C-360 masz szustke ;);):D:D

Sąsiad ma C-360 a ja 30.Byś się mógł domyślić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 18:41

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Spokojnie , tak sobie zażartowałem , a unas są lepsi , kupili 1224 , i cały czas orzą dwiema C-360 , a szustke używają tylko do rozrzutnika , i agregatu uprawowo-siewnego . taka mentalność ludzi . A sąsiad proximą 8441 ciąga kultywator 2,1m ;) ,a jak się patrzył jak do MF 255 zaczepiliśmy ciężkie brony z dwoma rzędami wałków :D . A tekst roku , to był jak poklepał mojego tatae po ramieniu , i powiedział ,,taki sprzęt to nie na twoje hektary" , chyba zapomniał , że my mamy 30 , a on 18 :D HAHA

#52 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 listopad 2008 - 19:32

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych 6 w 60 to bardzo ciekawe.nie widziałem jeszcze takiej. ;)
a ze zgrabiarka też ruszam z 3.bo zazwyczaj mam górki i nie go przyduszać ruszaniem z 4.a na 5 nigdy nie zgrabiałem dziury na łące takie że czasami 4 to za szybko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#53 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 19:43

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Sąsiad też kupił 1224 a zaorał na zimę wszystko c-360, poprostu nie ma jeszcze pługa do niej. A ropa za droga żeby orać szóstką na 3 skiby.

#54 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 19:51

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Znajomy zrobił kapitalke ciapkowi, ale tylko na jeden tłok ;) swoje działanie uzasadnił tym, że jak ciągnik będzie chodził na 1 tłok, to mniej paliwa spali :D

Honda - The Power of Dreams :)

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 20:00

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych to tak jak mój sąsiad był komplet naprawczy do c 360 na 3 dziury to wzioł i tyle zrobił ;) fakt że za 3 lata od nowa i tak wszystkie dziurty zmieniał :D

#56 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 20:02

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych A w tym senk , że pługa nie chcą większego ;) , a to z jednym garem ,to myślałem , że z krzesła spadne :D

#57 Share pawelu

pawelu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 20:03

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych ;)

#58 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 22 listopad 2008 - 20:14

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Co do skompstwa to u nas był facet który naprawiał ciagniki produkcji wschodniej. Był tak skompy że niekiedy wyjmował cześci że swojego mtz (stare zjechane) wkładał do czyjegoś. I w pole poorał z 5 ha poobrabiał sie czyimś sprzętem i kasował jak za nowe częsci i remont. a szczytem było to że od mojego sasiada pożyczył anne wykopał swoje ziemniaki i pojechał niom na zarobek.

@endrju00711
My również z ojcem eksperymentujemy z zestawami maszyn. Ostatnio zetora 7211 zaczepiliśmy klimere 3,5 m(szed jak gupi na2), albo małego ruska t-25 do amazone d7 super s 3m. Ludzie jak patrzom jak sieje tym zestawem to tylko ;)

#59 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 20:15

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych U mnie gośc na 25ha robi 2xc-330 ale nie ma swóch kierowców więc najczęściej jedna C-330 stoi a druga tylko robi.
Nie kupuje wiekszego bo mówi ze za dużo spali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 21:00

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych Wujek mojej dziewczyny ma 1222 i orze 3 skibowym pługiem 3x30 bo mowi ze ciagnika szkoda a ziemie to same piachy.Jak go podpina do rolki sipmy to najwolniejszym biegiem jezdzi. Hektar łaki poł dnia beluje , wolniej niz kostka jezdzi.Jak zobaczył jak ja JD z rolka latam po polu to nie mogł uwiezyc ze tak szybko mozna.