Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kłopot z byczkami

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pronar15

Pronar15

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:20

Kłopot z byczkami Mam problem u mojego wujka każdy byk ma problemy z kryciem krów, nie może czysto naskoczyc i nie wiemy cxo zrobic aby go jakos nauczyc może wy macie jakieś sposoby na to abynauczyc buhaja jak prawidłowo kryc krowy i jał,ówki prosze o wpisy

Pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kłopot z byczkami Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:25

Kłopot z byczkami Ale mućki ich wcale nie interesują czy nie mogą się odpowiednio wybić itp.??????Jeśli wybić się nie mogą to mają za mało ruchu, u mnie tak było, a jak ich nie interesują to gorsza sprawa. Miałem takiego w tym roku, oparło się o weterynarza, nic nie poradził :) a taki ładny byczuś był

#3 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:36

Kłopot z byczkami moj sasiad robi zawsze tak ze jesli byczek nie ma ochoty to spacerek robi z nim na postraku (troche ryzykowne ale on ma do tego talent)a pozniej kopie dolek na tylnie nogi dla krowki ktora jest uwiazana na sztywno aby bys mogl dobrze sie wpasowac )))I krowki bynajmniej moje zaskakuja bez wiekszych problemow.

#4 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:41

Kłopot z byczkami

moj sasiad robi zawsze tak ze jesli byczek nie ma ochoty to spacerek robi z nim na postraku (troche ryzykowne ale on ma do tego talent)a pozniej kopie dolek na tylnie nogi dla krowki ktora jest uwiazana na sztywno aby bys mogl dobrze sie wpasowac )))I krowki bynajmniej moje zaskakuja bez wiekszych problemow.

Ja tak robiłem, niewiele pomaga jak byk naprawdę niechętny, a co dołka i krowy to mam zbity trójkąt w który się ją wprowadza i jest to w dołku ( obecnie skasowane, ale na wiosnę będzie na nowo i wrzucę foty)

#5 Share Pronar15

Pronar15

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:55

Kłopot z byczkami Chodzi mi o to że nie może naskoczyc bo mucka chce ale on nie bardzo jak pierwszy raz krylismy nim to na dworzu był uwiązany i zagrodzony z krową to zamiast on skakac na krowe to krowa na niego i tak już drugi byk teraz sie troche naauczył ale jeszcze mi8u to tak nie wychodzi jak powinno a co do kopania dołku to krowy nie bardzo chcąstac a przecierz to dla ich przyjemnoisci

#6 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:59

Kłopot z byczkami @Pronar15: tak jak pisałem:jeśli na dworzu puszczacie to zbijcie z drągów trójkąt takby krowa weszła w niego i miała jak najmniej luzu i dołek wykopcie w nim, mućkę na prowozie wprowadzcie, uwiążcie by nie cofała się i bysia na 2 prowozie trzymajcie blisko niej, nie wytrzyma i ją zaliczy w końcu :) Szkoda że zdjęć nie zrobiłem jak mieliśmy ten trójkąt

#7 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:59

Kłopot z byczkami powiem tak zdarzaja sie nygusy byki ktore nie maja weny i nic sie nie poradzi.Sasiad ma kilka byczkow i kiedys trafil sie taki co za skarby nie byl zainteresowany sexem nie wiem dlaczego ale tak mial .

#8 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 luty 2007 - 19:24

Kłopot z byczkami U mnie na 10 2-3 ma chęci do poskakania reszta to impotenci :)
The Truth Is Out There

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2007 - 21:49

Kłopot z byczkami Kiedyś miałem takiego. Za pierwszym razem po 2 godzinach prub się udało (krowa mu pokazywała :)) ale potenm nie było problemów.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 luty 2007 - 08:34

Kłopot z byczkami Ja jakiś czas temu miałem podobną sytłację. Tylko jeden byk chciał sobie poskakać(reszta krowę pod brzuchem wąchała). To jeszcze po jaimś czasie okazało się że ten jeden jest bezpłodny :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 luty 2007 - 13:21

Kłopot z byczkami jak byście byki luzem trzymali to to same sie skakać nauczą :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share Pronar15

Pronar15

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 26 luty 2007 - 15:49

Kłopot z byczkami No tak pioter ale nie wszyscy mają taki waruki zeby luzem puszczac
a jak na łąke puścisz to jak ci sie rozbiegną to sie noie połapiesz
pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!

#13 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 26 luty 2007 - 21:29

Kłopot z byczkami Może byczuś HOMO :)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#14 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 13:14

Kłopot z byczkami dokladnie homo! takie rzeczy sie zdazaja chyba w ktoryms topagrar bylo cos na ten temat
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#15 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 26 listopad 2007 - 19:03

Kłopot z byczkami Jeżeli buhajek nie jest zainteresowany to radzę stosować wypuszczanie na wybieg aby trochę pochodził. Jeżeli to nie pomoże i dalej nie będzie wykazywał zainteresowania to nic z tego będzie i nadaje się nie do krycia ale do ubicia.
Coś na ten temat wiem bo pracowałem w tym.

#16 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 13:08

Kłopot z byczkami ja wykopuje w ziemi 40-sto centymetrowy dołek, przyprowadzam krowę, ustawiam ją tak żeby stała w nim tylnymi nogami i wtedy byk ma łatwiej, jak już byk zrobi trzy strzały w krowę to odprowadzam go do obory. ;)

#17 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 01 marzec 2008 - 13:18

Kłopot z byczkami elo najlepszym pomyslem jest zbicie trojkata tak jak mowil versus i uwiazac w nim krowe no ostatecznie mozna podkopac dolek zeby bys mugl sie lepiej wybic bo bedzie mial nizej i to zadziala no ale jak bys nie chetny to nic nie poradzi sie

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 14:22

Kłopot z byczkami Mam stos z kilku bel i między te bele czepiam za sznurki od beli krowe, a teraz amm krzyżówke z simentalem i ma problem bo hfki są wysokie ale normalnie z 1 m robie mu podest z desek gnoju itd. ale z jurnością nigdy problemów nie miały moje byki, może poprostu za młode są te wasze byczki, byk idzie dopiero po 15 - 18mc najlepiej nigdy nie było problemu zawsze moje byki odrazu rzucali się do roboty i przerwać nie chcieli, gorzej z krowami bo nie zawsze chcą stac, miałem byka który zranił sobie o poidło instrument i był tak nie spokojny i z taką jurnością szedł ze tylko nagrać filmik i wrzucić do galerii 6 razy pokoleji skoczył i podbił, ale probelmu z lenistwem były tylko w bardzo upalne dni, ale nawet po 2 - 3 sztuki jednego dnia trafiali się klijenci i nie było reklamacji, kiedyś zjechało się 2 naraz no to dwie sztuki i byk wybierał i o dziwo nie było poprawek ;)

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:13

Kłopot z byczkami Mam problem z byczkiem. Rasa charolais, waga ok.350kg. Byk od wczoraj zaczął chorować. Objawem tego było że nie wstawał (dochodzi jeszcze czasami krótkie drżenie skóry no i tak jakby ciało jest chłodniejsze, a apetyt umiarkowany czyli jeść je ale nie tak jak powinien)- wyglądało to jak poporodowy paraliż u krowy, ale weterynarz dał mu kroplówkę no i pomogło (w pewnym sensie, bo wstał, niby jadł ale słabo). Dzisiaj znowu to samo, narazie leży bo dostał zastrzyki. Jest jeszcze taki problem że ma tylną nogę opuchniętą od racicy do pierwszego stawu skokowego- niewielki odcinek, ale dostał antybiotyk- podejrzewam że nadepnęła go jałówka lub byk obok jak on się rzucał aby wstać

Może ktoś miał taki przypadek i wie co mu dolega, był bym wdzięczny za info, bo po reakcji weterynarza wnioskuje że nie ma on pojęcia co mu jest i co mu podać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:20

Kłopot z byczkami Podaj mu wiagre ;) . Żarcik ;) A tak poważnie to może zostaw krowe i byka sam na sam i obserwuj może coś z tego będzie. :)