Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:42

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów @chwiolas wstaw fotki tego zetorka. a jezeli myslisz o plugu 4x45 to pomysl lepiej o 3+1x45 bo 4+1 to pociagnie ale jak juz to tylko z 30 cm na korpus.

@Robertsuw ile taka maska kosztuje?? ja widzialem taka maske jakie sa w tych ursusach w rocznikach 93-2000 tyle ze do szostki to dosc droga byla.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Dzisiaj, 07:14
  •  

#22 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 21:38

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ceny nie znam ale inny uzytkownik af tez ma taka maske zaraz znajde nick to edytuje posta
uzytkownik RAFAL13113
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#23 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 01:28

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Fotki wstawie jak zrobie mu troche lifting.
Co do maski to ciekawi mnie jej cena.....Ale narazie można się obyć bez niej.Ważniejszy dach,bo ten co jest to cienki typ,a to słabo wygląda.Najlepiej byłoby kupić jakiś używany orginalny,bo chyba te co robią teraz to niby ani cienkie ani grube nie są.....

#24 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 17:37

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Nowy dach już jest,ale nie zauważyliśmy przy kupnie mocowań,a właściwie ich braku.Jedynie są te na środku takie płaskowniki co łączą dach z kabiną.A tych z przodu i z tyłu od podnoszenia dachu nie ma.Jak to teraz zainstalować.(dachu jeszcze nie przymierzaliśmy bo już wieczór,ale sprzedawca zapewniał ze na 1000%pasuje....)Czy pod tapicerka są jakieś dziury do mocowania??????

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 17:49

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów a kupiles oryginalny czy samorobke?? ja jak kupowalem dach do 1224 to dostalem takie 4 kontowniki ktore przyspawalem do ramy kabiny i wtedy przykrecilem do nich dach. ten moj z zewnatrz wyglaa jak oryginal ale w srodku to normalnie szalu nie zrobili. ani miejsca na radio nie ma ani zadnej wentylacji. a teraz te co roba to juz jednak maja miejsce na radio i mozna podlaczyc wentylacje i ogrzewanie. a najbardziej nie podobaja mi sie te dachy co maja juz lampy przykrecone. sa one za bardzo wpuszczone w srodek i glupio wyglada. najlepiej samemu przykrecic i spoko.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:18

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Panowie chyba troche zboczyliscie z tematu

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#27 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:22

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów dach ten własnie przykreca sie tymi płaskownikami do ramy kabiny a tego dachu sie nie unosi a jak chcesz to mozesz przeobic
Musza wytrzymac

#28 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 15:27

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Dach już założony,pasuje idealnie(odkręciliśmy halogeny a tam w środku nagwintowane otwory,wystarczyło się tylko przebić przez tapicerke i przykręcić,więc da się zrobić żeby się unosił i z jednej i z drugiej).

Teraz z innej beczki.Jeśli skrzynia biegów jest już "nowszego" typu to czy tylni most też musiał być założony "nowego" typu?Bo koleś nam powiedział skrzynia była wymieniana na ta nowszą i most też,ale ja się nie znam.Wie ktoś jak to sprawdzić?

#29 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 15:43

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ja wie3m ze mam zamiast prostych piast jak w ursusach to mam cos w podobie dodatkowego bebna i wnim hamulce bebnowe
Musza wytrzymac

#30 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 15:55

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ile masz tych obciazników pod filtrem ja w c385 orginalni 6 po 25 kg pod filtrem i na zewnatrz kilka i jak jest ten zestaw to ooo trudno go zerwać w górę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:13

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów No nie chce mi się iść do garażu policzyć ale chyba coś takiego jak mówisz.Pod filtrem pod sam filter i na zewnątrz też komplet chyba.

Ponawiam pytanie o tylny most i skrzynie.................

#32 Share MarcinP2

MarcinP2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 22:41

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Dźwignia wychodzi na środku i jest wypuszczana w bok ze względu na komfort redukowania. Tak jest lepiej niż pomiędzy nogami. Po prostu ktoś przerobił dźwignie na prostą.
~~~ZETOR~~~
~~~U-R-S-U-S~~~

#33 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:29

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Witam wszystkich posiadam Zetora 8045 w swoim gospodarstwie od 6 lat. Pracuje u mnie z pługiem tur 4x35, agregatem ścierniskowym unii kos 6 zębowym o szerokości 2,6 metra oraz agregatem uprawowo siewnym z aktywną broną i nabudowanym siewnikiem o szerokości 3 metrów firmy accord. W tym ostatnim sprzęcie ma dość ciężko, szczególnie z podnoszeniem, bo siewnik waży ponad 3 tony, a coś zboża trzeba jeszcze do niego wsypać. Dodam że ciągnik ma sporo obciążniki zarówno pod filtrem powietrza, jak i wysunięte na około 0,5 metra przed maskę. Ciągnik ten widnieje na moim awatarze :)

#34 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 luty 2009 - 22:04

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów tompil a co to wniosło do tematu?
Musza wytrzymac

#35 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2009 - 23:23

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów

Dźwignia wychodzi na środku i jest wypuszczana w bok ze względu na komfort redukowania. Tak jest lepiej niż pomiędzy nogami. Po prostu ktoś przerobił dźwignie na prostą.

nikt tego nie przerabiał,tylko te stare tak miały poniżej 80 roku

#36 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 22:23

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Chciałem zwrócić uwagę na to z jakimi maszynami może ten ciągnik pracować. Wiem, że jest to subiektywna sprawa bo w każdych rejonach są inne ziemie, ale to już jakieś porównanie daje, bo ktoś wcześniej się zastanawiał jaki plug będzie do niego odpowiedni. Np. kupując siewnik facet pukał się w głowę jak mu powiedział do jakiego ciągniki, a jednak chodzi z nim już parę lat.

#37 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 00:12

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Panowie jaka może być przyczyna że zetor 8045 jest jakiś przymulony,dławi się delikatnie przy ruszaniu,trzeba mu depnąć żeby ruszyć.

#38 Share Bizon

Bizon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 październik 2009 - 16:23

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Może być pompa paliwowa do remontu albo nadpalone sprzęgło wtedy też będzie tak chodził.

#39 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 19:10

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Trzeba mu depnąć zeby ruszyć ale i tak rusza jak niedźwiedź bez takiego zerwania,tak jakby miał ciężko.Wtryski były wymieniane,pompa robiona i po wymianie wtrysków troche jakby się poprawiło ale to nie jest jeszcze to.Jak mu się wdepnie gaz to nie wchodzi odrazu na obroty,nie jest jakby to określić "czujny".....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kowalkuba

kowalkuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 17:42

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Maska pasuje bez problemu,jedyne co trzeba czasem zrobić to obniżyć filtr powietza(w zależności jakiego jest typu) i jeśli masz dużo obciążników pod filtrem to musisz kilka wyjąć żeby zrobić miejsce