Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 11:21

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Spotkaliście się w zetorze 8045 z tym że wajcha która powinna być z lewej strony jest na środku???To normalne czy jakieś kombinowane,wiem że 8145 ma tą wajche po lewej,8011 też.Mam okazje kupić takiego zetora ale boje się że bedzie problem z cześciami do skrzyni.Poratuje ktoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Dzisiaj, 12:08
  •  

#2 Share KULEK

KULEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 11:30

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów to chyba tylko jakaś pokąbinowana sama dzwignia do np ta orginalna wygienta w lewo się złamała i gość wstawił prostą

#3 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 11:43

to chyba tylko jakaś pokąbinowana sama dzwignia do np ta orginalna wygienta w lewo się złamała i gość wstawił prostą

Ojciec to widział,nie ja,ale mówił że wychodzi nie z boku tylko ze środka z góry.Ja sie za bardzo nie znam.I teraz niewiemy co dalej,bo tak to ciągnik niby jest niezły.

#4 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 17:53

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów to jest chyba normalne bo przeciez ursusy 385 tez mialy wajchy na srodku wiec te starsze zetory tez. mozna to bardzo szybko przerobic zeby bylo z boku.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 18:53

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ja mialem w mojim z przodu siedzenia ale zrobilem z boku te starsz zetory tak maja

#6 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 18:59

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów Wszystko juz jasne,ta sprawa to pikuś,poprostu wajcha była jakaś kombinowana.Dzięki za pomoc.

a tak przy okazji,ile można dac za takiego zetora do remontu,żeby nie przepłacić??????22 tysiaki to chyba niedrogo?????????Albo takiego już niby po remoncie żeby nie przepłacić???????

#7 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 19:08

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów wajcha nie byla kombinowana stersze zetory tak mialy a co do ceny jezeli jest do remontu to wydaje mi sie drogo

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 17:37

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ile mozna tlumaczyc ze tak te starsze zetory i ursusy mialy te wajchy. a co do ceny to bardzo drogo. dolozysz troche i masz ciagnik w super stanie. np. taki http://www.allegro.p...a_skrzynia.html . bez przeniego napedu ale o wiele lepszy niz jakis zetor 8045 a przedni naped mozesz dokupic. jesli masz tylko silnik do remontu to zabulisz za to cos ok. 3 tys wiec juz sie nie oplaca brac tego zetora . kupisz takiego http://www.allegro.p...dam_okazja.html i masz spokoj bez zadnych remontow.

#9 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:31

ile mozna tlumaczyc ze tak te starsze zetory i ursusy mialy te wajchy. a co do ceny to bardzo drogo. dolozysz troche i masz ciagnik w super stanie. np. taki http://www.allegro.p...a_skrzynia.html . bez przeniego napedu ale o wiele lepszy niz jakis zetor 8045 a przedni naped mozesz dokupic. jesli masz tylko silnik do remontu to zabulisz za to cos ok. 3 tys wiec juz sie nie oplaca brac tego zetora . kupisz takiego http://www.allegro.p...dam_okazja.html i masz spokoj bez zadnych remontow.

Śmiszne kolego,daj mi gwarancje że nie bede ich remontował.........a przedni napęd to chyba raczej powyżej 10tyś,także zastanów sie co piszesz.Zresztą podobno New Hollandy sprzedają na raty i to całkiem przystępnie.Więc nie wiem czy się opyla kupować używke.

#10 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 19:33

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ja tez mam zetora 8045 i mam jedna wajche po srodku a druga po prawej stronie i powiem ze to jest lepiej bo podczas nawrotu jedna reka zmieniam bieg jedna wajcha i druga wajcha i nie musze zmieniac z lewej na prawa reki a druga reka kieruje
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:51

Zresztą podobno New Hollandy sprzedają na raty i to całkiem przystępnie.Więc nie wiem czy się opyla kupować używke.

no to po jakiego robisz tyle zamieszanie skoro piszesz ze nie opyla sie kupowac uzywki?

#12 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 18:31

no to po jakiego robisz tyle zamieszanie skoro piszesz ze nie opyla sie kupowac uzywki?

Tylko pytałem,a od tego jest forum.A to co napisałem to było troche ironiczne jakbyś nie zauważył.Pytam o traktor za góra 25tysięcy i nagle kupuje nowy za 120tys.heh
pozdrawiam

#13 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 18:00

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów mieszanie między nogami na dobre nie zawsze wychodzi ;)

#14 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 23:40

mieszanie między nogami na dobre nie zawsze wychodzi ;)

Stało się.........bede musiał mieszać między nogami,traktor dzisiaj został przywieziony.....Tylko jeszcze jedno pytanie jaki pług do niego????Bo ma do zaorania na dzień dobry 26ha po kukurydzy.Interesuje mnie zagonowy,tylko ile skib uciągnie ten zetor na ziemiach 3-6 klasa?????

#15 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 08:50

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ja tam wole mieszac miedzy nogami najlepiej bedzie 4x30 i to najlepsza wersja albo 3x45 tez ekonomiczniejsza

i na przyszłosc nie cytuj poprzedniego postu!!
Musza wytrzymac

#16 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 18:01

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów jesli masz duzo ha to ja doradzam plug 3x40 lub 3x45 obrotowy. i niech ktos nie mowi ze sobie z nim nie poradzi. jest to ciagnik z przednim napedem i wystarczy tylko dobrze dosciazyc przod i idzie jak czolg. a jak zagonowy to 4x35 spokojnie da rade bo moj sasiad ursusem 914 ciaga plug 5x30 lub 35 wiec z 4 skibowym da rade. a jezeli nie wiesz czy brac szerszy czy wezszy to zawsze mozesz kupic z regulacja szerokosci orki.

#17 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 10:45

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów No myśle że 4x45 powinien rwać.A może 4+1 tak na wszelki wypadek ;) :) :) ???? Ciekawe jaki agregat pociągnie.......Ciotka ma 8011 i 3,20 ma co robić ale bez przesady.Może jakiś hydrauliczny 3,60 :) :) :) ????
A macie w swoich 8045 obciążniki pod filtrem paliwa schowane jeszcze w masce(nie chodzi mi o te pod spodem).

A propos maski.Ta stara mi sie nie podoba.Wie ktoś może czy jakaś nowa maska pasuje do tego modelu,czy pozostanie kupić taką ściętą jak mają 8145????No i czy są jakieś problemy z założeniem grubego dachu???Trzeba coś kombinować????Pozdrawiam

#18 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 10:50

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów ja bod filrem powietrza nie mam obciazników agregat mam do niego 3,40 przy daszku nie musisz nic kombinowac kupujesz przykrecasz i podłaczasz a maske w moim zetorze widac w avatorze
Musza wytrzymac

#19 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 10:58

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów No ja mam niby pod spodem i pod filtrem,bogato wyglądają,ale ciekawe jakie ciężkie są.
To jest maska od ursusa?
Ile kosztowała,od jakiego typu jest i czy dużo roboty było z przełożeniem,czy pasowała???pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 11:22

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów no po dwóch stronach zbiornika paliwa trzeba przykrecic ceownik ale to błacha sprawa
Musza wytrzymac