zetor4320

Pługi stal-tech

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rasello    0

Witam użytkowników pługów staltech. Ja w zeszłym roku kupiłem u006 i mam takie pytanie jakie w nim powinny być lemiesze?? Bo Ja mam założone 35 od grudziądza ale są chyba za krótkie bo bardzo ściąga pług w stronę nie zaoranego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chyba masz podobny temat w innym miejscu. Spróbuj na ostatni korpus założyć dłuższy lemiesz. Nie ma równowagi pomiędzy lemieszem a podłużnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chyba masz podobny temat w innym miejscu. Spróbuj na ostatni korpus założyć dłuższy lemiesz. Nie ma równowagi sił działających pomiędzy lemieszem a podłużnicą.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

aha no dzięki spróbuje może coś poskutkuje... Ale nie wie nikt jakie tam powinny być lemiesze?? czy 35, 40, 45??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

aha no dzięki. właśnie chyba będę musiał od tego zacząć, żeby kupić dobre lemiesze i dopiero kombinować co tu może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja bardziej jestem zadowolony z agregatu talerzowego tej firmy niż z pługa, ma bardzo wytrzymałe talerze czego nie można powiedzieć o odkładniach przy pługach tej firmy, lemiesze też żadna rewelacja ale zawsze można założyć np. grudziądzkie bo pasują, przynajmniej w moim modelu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No właśnie mnie też interesuje resorak tej firmy bo jak się okazało przy głębszej orce to mam sporo kamieni <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

Witam ponownie wszystkich. Kilka postów wyżej pisałem o moim problemie w pługu stal-tech U006. Sprawa się wyjaśniła. przyczyną ściągania ciągnika były za małe lemiesze. Kupiłem większe i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Nie rozumiem czemu wszyscy tak się zachwycają tymi pługami Staltech, byc może teraz robią je już lepszej jakości ale jeszcze kilka lat temu byla porażka.

Ja posiadam U-006 do orki głebokiej, ciągnik 106km, gleby słabe 4-6kl. Po 50ha odkładnice miały na środku dziury wielkości pięści, naspawałem pierwsze blachy na których przeorałem kolejne 100ha, później naspawałem drugie które równiez przeorały już około 100ha. gdybym nie spawał blach to co 50ha czekałby mnie remont generalny, męczę się z tym pługiem nadal ponieważ szkoda mi go sprzedac na złom, jest on z 2007roku. Obecnie pomaga mu pług Wirax z 80-konnym ciągnikiem który jest wykonany z dużo lepszego materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

panowie co kupić? Używanego kvernelanda za 8-9 tys. czy nowego staltecha za 14300? oba pługi na resorze... na czym wyjdę lepiej biorąc pod uwagę fakt iż w kvernelandzie elementy robocze nie są już nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Skąd bierzecie części do tych pługów bo nigdzie nie można ich dostać? Potrzebne mi są piersi. Na ich stronie jest napisane że pasują części od tura i ibisa ale jak przymierzalem to nie pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Najlepszy dla małych gospodarstw jest pług agro masz.

 

Brak uzasadnienia +10%

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptr_ch88    0
:D :D Mam pługi 3 x35 Staltechu z 2006 r gleby do zaorania 10 ha.W dwóch odkładniach dziury ,że ręka wchodzi ,piersi do wymiany.Kryją dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

skąd te dziuryw pługu z 2006 roku przy takiej powierzchni???


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmax    158

Posiadam U 006 z 2008 r. Kupiłem używane na których były już dziury w odkładniach-pewnie troszkę przeorały-wymieniłem na orginalne i po zaoraniu około 30ha 4-6klasa, nie bardzo widać zużycie. Ogólnie jestem zadowolony,ładnie kryją,pole jest równe po głębokiej jak i płytkiej orce. Jeśli komuś po 20ha coś się dzieje nie tak,to ja tego nie rozumiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Wi tam od założenia tematu minęło kilka lat więc pewnie trochę pługów Staltech na polskiej wsi przybyło i ciekaw jestem opini użytkowników jak one się sprawują ,czyli czy się nie gną i jak przykrywają resztki ,chodzi mi głownie o pługi zagonowe typ U170 JH i VN-R ,Chciałbym zebrać jak najwięcej opini bo coś zamierzam kupić a Staltech to Polski producent więc jesli by miał dobre opinie to czemu nie ,więc proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Co do jakości wykonania i jakości pracy tych pługów nie mam żadnych zastrzeżeń, ale tak jak we wcześniejszych komentarzach elementy robocze nikną w oczach... ale w takich pieniądzach nie ma co liczyć na super jakość.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

A jaki typ pługa posiadasz? Czyli żadnych zniekształceń ramy nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Zwykłą 4 ,chyba U170, zniekształceń nie ma, z tym że nie mam kamieni na polach ,ziemie średnie więc nie ma bardzo o co pogiąć.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55diego55    35

Witam kilka dni temu ojciec kupił pług staltecha ale jakiś trochę duży jak do C 360 sprzedawca powiedzał że taki do c 360 będzie idealny pytam sie was czy nie bedzie on za duży ( klasa gleby 2-4 10ha)

 

Pług Zawieszany Do Orki Średniej Podwyższany Wzmacniany Z Zabezpieczeniem Zrywalnym (U-170 PZ)

 

typ: zawieszany

szerokość robocza: 1,05-1,15 m

głębokość orki: 0,35 m

liczba korpusów: 3

podział korpusów w ramie: 0,85 m

wysokość pod ramą: 0,67 m

typ odkładnic: cylindroidalny

prędkość robocza: 5-10 km/h

min.moc silnika: 38kw(51.66km) (c 360 ma niby 52km)

ciągnik klasy W/9 siły uciągu: 9-14 km

prędkość transportowa do: 15km/h

masa: 350kg

długość: 2,35 m

szerokość: 1,15

wysokość: 1,25

Edytowano przez 55diego55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj