Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami?

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 19:35

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Witam serdecznie!
Chciałbym się dowiedzieć kto z Was pracował naprawdę ciężkimi maszynami zaczepionymi do swojego MTZ/Pronara. Proszę także o podanie przybliżonej wagi maszyny i szer. roboczej.
Pozdrawiam! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Dzisiaj, 09:26
  •  

#2 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 18 listopad 2008 - 19:58

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Naszym Pronarkiem 82sa ciągamy talerzówke UNIE CUT 3.2 :D wersja x z tylnym wałem ale Pronio ciąga także pług 4x50 lub 4x55 (nie pamientam jakiej firmy ;) jakiś ruski :) na siłownikach i porządnej podwójnej ramie) wiele razy ciągał ciężkie załadunki żwiru, piasku, ziarna----- najwiecej ciągał 16.5 t kruszywa ledwo szedł i cięrzko wykierować rozpędzonego w zakrętach wiele razy był włanczany ręczny :D dla własnego bezpieczenstwa . Ale wyciągał takze ok.9 razy TIRA wójka waga ok. 10t bo było troche władowane. Jednak wiele razy zawiódł (gdy wywoził krokodylem obornik wpadł i naped 4x4 nawet nie pomógł) i wtedy była potrzebna pomoc john deere 6430 lub pronara 82tsa wójka

#3 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:02

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? A po co zakładałeś 3 takie same tematy ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#4 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:30

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Kurde, rzeczywiście... ;) sorry ale mam neta wifi i jak troszke popada to robi sie lipa- zbyt daleko do nadajnika :D kilka razy klikałem na załóż temat i tak wyszlo... naprawde przepraszam za zamieszanie- dałem d*py... da się to jakoś usunąć...? :D

#5 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 18 listopad 2008 - 20:43

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Ja ciągnę swoim broną aktywną 3m i MTZ ledwo daje radę, w szczególności na glinach ;) . Ale w planach jest sprzedaż MTZ-a i kupno większego traktora :D
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#6 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:05

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Ares LZ + Polonez T, waga około 1600kg pustego zestawu+ 400kg zborza
http://www.agrofoto....image84722.html

#7 Share cieszkol

cieszkol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:43

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Ja swoim MTZ ciągnąłem Unię 5x40 na glinie u sąsiada jak mu się popsół forshmit

#8 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:58

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? miałem mtz 820 i ciągałem nim kukurydze przyczepa miała 10 ton i spokojnie sobie dawał rade

#9 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:02

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Ja to swoim Mtz 82 kiedyś ciągłem przyczepę 18 tonową pełną pszenicy :huh: I nawet mu to dosyć sprawnie szło :blink:

#10 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:14

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? ja ciągam MTZem przyczepy 2x8 ton ciężko ale daje rade

a tak poza tym to ciągam 4x45 oraz ścierniskowy 2.10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Dzisiaj, 09:26
  •  

#11 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 06 luty 2010 - 20:17

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? ja swoim 1025a pracuje gruberem 3m plug ibis 4 obrotowe 4*45

#12 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:03

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Ja moim MTZ 82 ciagne pług 4x45 obrotowy o wadze 1440kg,scierniskowica 3m,agregat uprawowo-siewny 1800kg+300kg zasyp,

#13 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:28

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? ja swoim 82 ciagalem 3 obrotowe chodził dobrze ale siłownik sie urwal tak to sprzed nie do zdarcia beczka 8tys po oranyn raz w zrstawie uprawowym 3,50 poleg pierścienie na tłoku poszły 6500 mtg ciepły chodził jak jak ostygł palił ale miarke oleju wysadziło i remont kapitalny silnika teraz chodzi jak rakieta

#14 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:59

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Największą maszynę którą ciągał u mnie to chyba agregat ścierniskowy (5 łap i wałek) i pług 4 skibowy Unii. Jeśli chodzi o transport to 2 przyczepy ( D-50 i D-55) z załadunkiem ok 15,5 t plus masa przyczep, jest szybki to po drodze spokojnie wyprzedzał "30" i "60" ;[
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#15 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 11 luty 2010 - 15:54

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Ja swoim Pronarem 82 TSA ciągam pług zagonowy 5' skibowy z Akpilu Pilzno 400CZH5 szer.rob korpusu 40cm. Zapotrzebowanie na moc 95KM ale mój 90KM spokojnie sobie daje rade(lekkie w uprawie ziemie).

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 18:43

Ja moim MTZ 82 ciagne pług 4x45 obrotowy o wadze 1440kg,scierniskowica 3m,agregat uprawowo-siewny 1800kg+300kg zasyp,

Tylko ciągasz czy jeszcze podnosisz? :D

#17 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:03

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? ja ciągnołem dwie przyczepy jeczmienia kazda po 10 ton mial letkie problemy ale szedł mtz82

#18 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:18

Tylko ciągasz czy jeszcze podnosisz? :D

ciągne podnosze i obracam :D

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 19:29

Z jakimi największymi maszynami pracowaliście swoimi MTZ-tami/Pronarami? Tym Mtz ze zdjęcia,czy może innym?Napisz co to za agregat uprawowo-siewny, który wazy 2100 kg i z którym mtz tak sobie dzielnie radzi? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:48

Tym Mtz ze zdjęcia,czy może innym?Napisz co to za agregat uprawowo-siewny, który wazy 2100 kg i z którym mtz tak sobie dzielnie radzi? :D

tak tym MTZ ze zdjecia agregat jest to brona wirnikowa krone z pełnym wałem + siewnik

Dodaj odpowiedź