Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3080.

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:33

MF 3080. Albo poprzedni własciciel często używał reduktora i zrobił sobie dodatkowy przełącznik,dobrze by bylo jakby kolega zdjęcie zrobił może było to montowane na życzenie ale może i było by to dobre rozwjązanie ludzie nigdy by w czasie jazdy nie używali reduktora bo zdarzają się pomyłki tzn:przez przypadek pomyli się i w czasie jazdy pociągnie wajchą do siebie, masz 1przełącznik zapasowy chyba problem został rozwjązany ;)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3080. Dzisiaj, 17:14
  •  

#22 Share bartas170789

bartas170789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:36

MF 3080.

ale jak juz napisałes jest to przycisk od speedshift a u niego po wcisnięcu przycisku uruchamianty jest reduktor a nie półbieg a to spora różnica.

na konsoli EHR są te dwa guziki: 1 od przedniego napędu a 2 od blokady mostu. Ale mogę się założyć że z tym guzikiem pod kierownica nic nie było przerabiane... Nawet widac na nim że był często uzywany bo jest w jednym miejsu wytarty od palca.

#23 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:44

MF 3080.

na konsoli EHR są te dwa guziki: 1 od przedniego napędu a 2 od blokady mostu. Ale mogę się założyć że z tym guzikiem pod kierownica nic nie było przerabiane... Nawet widac na nim że był często uzywany bo jest w jednym miejsu wytarty od palca.

czy to znaczy żenie masz speedshiftu a masz moze elektrozawór po prawej stronie skrzyni zaraz za mocowaniem kabiny na przeciw stopni???Jak na razie wychodzi na to ze nie masz biegów pod obciązenim.

#24 Share bartas170789

bartas170789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:51

MF 3080.

dobra mniejsza z tym...;) mam jeszcze jedno pytanie. A minowicie może potrafił by mi ktoś powiedziec co może być winne że wspomaganie prawie wogóle nie działa... Olej i filtr (od hydrauliki) wymieniłem, pompa raczej na pewno jest dobra bo podnośnik podnosi bez zarzutu na wolnych obrotach! Nie wiem co to może byc... Słyszałem że gdzieś się znajduje filtr od wspomagania i może on być temu winny! Tylko że nie wiem gdzie on się znajudje! prosił bym o pomoc!

#25 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 09:24

MF 3080. Witam! nie chce zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.
Otóż mam pewien problem. Włączam biegi B wrzucam jakiś bieg i przy dodaniu gazu puszczaniu sprzęgła lub gdy na wolnych obrotach(podczas jazdy) dodam znacznie gazu wypada na luz dźwignia z biegów B. Na A nie ma tego problemu. Co może być tego przyczyną?

#26 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 12:43

MF 3080.

Witam! nie chce zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.
Otóż mam pewien problem. Włączam biegi B wrzucam jakiś bieg i przy dodaniu gazu puszczaniu sprzęgła lub gdy na wolnych obrotach(podczas jazdy) dodam znacznie gazu wypada na luz dźwignia z biegów B. Na A nie ma tego problemu. Co może być tego przyczyną?

NAjprawdoopdobniej rozkręciła ci się skrzynia a konkretnie dolny wałek i tryby na nim, jeżeli to jest faktycznie ta awaria to nie uzywaj juz tego ciągnika bo mozesz uszkodzić skrzynię. Na podstawie braku dodatkowych objawów wnioskuję że wystarczy zsunąć tryby i ponownie je zabezpieczyc, a po tym zabiegu skrzynia będzie jak nowa. Żeby sie dostac do tego zabezpieczenia musisz rozpołowić cągnik i rozebrać skrzynię od przodu.

#27 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 18:10

MF 3080. W tym temacie
http://www.agrofoto....k...tml&hl=3080
również forumowiczowi wypadała ta dźwignia tyle, że z biegu A, a u nas dzieje się to samo tyle, że na biegu B. Pisałeś tam, że problemem mogą być uszczelniacze w siłowniku, czy u mnie nie będzie to samo?

#28 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 19:08

MF 3080.

W tym temacie
http://www.agrofoto....k...tml&hl=3080
również forumowiczowi wypadała ta dźwignia tyle, że z biegu A, a u nas dzieje się to samo tyle, że na biegu B. Pisałeś tam, że problemem mogą być uszczelniacze w siłowniku, czy u mnie nie będzie to samo?

poniewaz jak tam napisałem objawy moga byc takie same a przyczyny różne i tutaj masz taki właśnie przykład

#29 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 19:52

MF 3080. no to widzę, że trzeba będzie zacząć od tego uszczelniacza. Będzie trochę z tym kłopot. Czytałem, że później trzeba również regulować go.

http://img219.images...12008245br2.jpg

kontrolka 10 Czasem mi się zaświeca, miga chwile i później już gaśnie. Co to może być

Dziękuję. Pozdrawiam

Nie wstawiamy grafiki w posty.

Edytowany przez piterq1991, 03 grudzień 2008 - 14:20.

#30 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 00:28

MF 3080. Jeżeli podczas jazdy B raz jest a po puszczeniu gazu znika to raczej będzie rozkręcenie skrzyni, po prostu tryby ci się ruszja bo mają za dużo luzu bocznego. Gdyby to był siłownik to raczej nie dałoby się wrzucić tej grupy a jak już by się to udało to w czasie jazdy by nie rozłączył. Nie kombinuj za duzo bo jak ci tryby przesunął za daleko to mogą polecieć zęby i naprawa może być droga, a teraz koszty będą znikome wręcz żadne.

Jeżeli chodzi o ta kontrolkę 10 to jet ona od ciśnienia oleju w skrzyni i powody mogą być 3
1. może masz po prostu za mało oleju w skrzyni
2. zaśniedziały lub poluzowały się zaciski od od obwodu czujnika (wersja optymistyczna)
3. trzecia ale bardzo prawdopodobna opcja jest taka że moduł autotronic a konkretnie obwód czujnika ciśnienia jest na wykończeniu co daje takie objawy. Miganie kontrolki będzie się nasilało aż w końcu będzie paliła się bez przerwy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 08:21

MF 3080. Z tymi biegami jest tak, że: wrzucam bieg B i obojętnie który z 1,2,3,4. Daje gazu puszczam sprzęgło to muszę przytrzymać dźwignie na pozycji B. Jak już ruszę i płynnie operuje gazem to jest dobrze, nie wypada. Jeśli już jadę sobie (na B i któryś z 1,2,3,4) lecz dodam szybko/gwałtownie dużo gazu to również wypadnie, jeśli robi się to płynnie to nie.

#32 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 09:40

MF 3080. @piterq1991
Kontrolki i panel EHR były już opisane na forum, użyj opcji Szukaj ;)

#33 Share bartas170789

bartas170789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 21:29

MF 3080.

czy to znaczy żenie masz speedshiftu a masz moze elektrozawór po prawej stronie skrzyni zaraz za mocowaniem kabiny na przeciw stopni???Jak na razie wychodzi na to ze nie masz biegów pod obciązenim.

No mam ten elektrozawór bo sprawdzałem... W sumie jest ich 5! I jak przełanczam tym guzikiem pod kierownica to elektrozawór sie załancza... To znaczy że jest ten bieg pod obciążeniem czy nie??:P Pozdrawiam!

#34 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:21

MF 3080. Elektrozawór od biegu pod obciążeniem jest bardziej z przodu skrzyni jako 6 (5 elektrozaworów w grupie i jeden pojedynczy). Jak włączasz ten przycis to na którym elektrozaworze pojawia się napięcie????

#35 Share bartas170789

bartas170789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 17:24

MF 3080.

Elektrozawór od biegu pod obciążeniem jest bardziej z przodu skrzyni jako 6 (5 elektrozaworów w grupie i jeden pojedynczy). Jak włączasz ten przycis to na którym elektrozaworze pojawia się napięcie????

na tym co jest najniżej...:P

#36 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 19:18

MF 3080. to znaczy ze tym przyciskiem uruchamiasz reduktor i nie są to biegi których mozna używać pod obciązeniem. Mówiąc obrazowo to jest to reduktor jak w 360 tylko ze wodzik przesuwa siłownik. Nigdy nie przełaczaj go pod obciązeniem tego mozna uzywac jedynie wtedy gdy ciągnik stoi.

#37 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 21:08

MF 3080. Dokładnie jak mówi "rafik256" zatrzymaj ciągnik i dopiero zmieniaj grupy biegów mi przez pomyłkę na początku zdarzyło się może 2x pomylić i użyć w czasie jazdy słychać było wtedy zgrzyt i hamowanie ciągnikiem na pewno to nic dobrego dla przekładni.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#38 Share bartas170789

bartas170789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:52

MF 3080.

Dokładnie jak mówi "rafik256" zatrzymaj ciągnik i dopiero zmieniaj grupy biegów mi przez pomyłkę na początku zdarzyło się może 2x pomylić i użyć w czasie jazdy słychać było wtedy zgrzyt i hamowanie ciągnikiem na pewno to nic dobrego dla przekładni.

w takim razie dziwne że ja nie mam tego przyśpieszacza przy moim MF3080 :/ bo przecież w większości miały.... Ja mam model MF 3080E (electronic) wiadomo coś wam o nich????? Pozdrawiam!

#39 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:26

MF 3080. Chyba ta wersja miała szkrzynię 16x16 i 2 prędkości wom tak mi się przynajmiej wydaje
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bartas170789

bartas170789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 14:02

MF 3080.

Chyba ta wersja miała szkrzynię 16x16 i 2 prędkości wom tak mi się przynajmiej wydaje

no mam 2 predkości WOM... jestem ciekawy czy ma on szybka skrzynie czy wolną... Jak to rozpoznac???