Gość STIG0013

Hydraulika Zetor Forterra

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mam mały problem w forterze 130. Wyjścia hydrauliczne są z ociekaczami. Pług, agregat, podpinają się bez problemu, a podpiąć przyczepę to idzie się załamać. Niby podpiętę, a ruszyć rozdzielaczem i wyskakuje przewód, udaje się po kilkunastu próbach czasami podpiąć, a wczoraj na skupie jedna przyczepa poszła na szufle. Końcówka w przyczepie wymieniona i nic. Serwis twierdzi że to normalne... Czy ja nie umiem podpiąć, czy z tymi końcówkami jest coś nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

czasem przed podpięciem trzeba wcisnąć końcówkę wtyczki np o zaczep lub coś twardego aby upuścić trochę oleju i zmniejszyć ciśnienie we wtyczce które utrudnia prawidłowe wpięcie wtyczki do gniazda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

niech ktoś ci przytrzyma na opuszczaniu a ty wpinaj. Winne jest ciśnienie w przewodzie przyczepy. Gdy opuszczasz pustą skrzynię to nie schodzi do zera a gdy ją załadujesz siłownik jest ztłaczany i robi w przewodzie ciśnienie co zakłóca zabezpieczenie. Ja jak jestem sam to staram się tak długo wciskam i wyjmuje aż olej przestaje lecieć i zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Przy krokodylu robi mi się to samo, musze puknąć we wtyczkach i gniazdach żeby olej wypuścić, inaczej nie ma szans żeby podpiąć.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  przed odłączeniem  przewodów  gaszę  traktor , przytrzymuję  dźwignię żeby zeszło ciśnienie i podłącza  się  bez problemów 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Moja procedura odłożenia krokodyla wygląda tak: podnoszę lekko krokodyla( 3sekcja), następnie gaszę traktor wciskam guzik od trzeciej sekcji ruszam joystickiem tak jak zamykam krokodyla. Krokodyl zamknie się bez ciśnienia, odpinam węże i nigdy jeszcze nie miałem problemu z założeniem węża żeby było ciśnienie. A wszystkie inne maszyny podłączane do hydrauliki zewnętrznej podpinam/ odpinam na włączonym ciągniku jedynie dźwignie od hydrauliki przesuwam na wolny spływ i nie ma ciśnienia na szybko złączach.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Nie zamykaj rozdzielacza jak tylko opuścisz przyczepę. Ja zawsze po opuszczeniu zostawiam rozdzielacz na swobodnym spływie (opuszczanie)i nigdy nie ma problemu z podpięciem. I nie trzeba gasić ciągnika. Co innego przy odpinaniu tura, czy 3-ciej sekcji a więc wspomnianego krokodyla. Trzeba go zgasić i poruszać joystick'iem by spuścić olej.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez przemyslaw89
      Witam, proszę o pomoc w analizie problemu. Ciągnik to Deutz Fahr Agroplus 100:
      1. Wałek po włączeniu dźwigni na 540 lub 1000 kręci się - ale nie ma siły żeby napędzić jakąkolwiek maszynę.
      2. Na wyświetlaczu obroty WOM wskazywane są cały czas, wydawałoby się poprawnie.
      3. Na cewkę elektrozaworu nie dochodzi napięcie - po podaniu bezpośrednio - elektrozawór cyka, z tym że WOM dalej nie ciągnie, tylko się luźno kręci.
      4. Przycisk w kabinie sprawny, kontrolka się zapala, sprawdzony elektrycznie, podmieniony - przedni napęd załącza.
      5. Przyciski na błotnikach wcale nie reagują pomimo przyciskania/przytrzymywania.
       
      Pierwsze podpięcie WOM po zakupie i okazuje się coś nie tak. Macie Panowie jakieś pomysły?
      Sprawa elektryczna? Hydrauliczna? Czy raczej mechaniczna?
      Za wszystkie pomysły i sugestie teraz z góry dziękuję😃 !!
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj