benek79

Dopłaty 2008

Polecane posty

MichalKa    0

Witam!

 

decyzje dostałem 23 grudnia, teraz tylko pozostaje czekać... mam nadzieję że kaska będzie już niedługo,

zwłaszcza, że na stronie ARiMR bardzo się chwalą; dokonujemy 50 tyś przelewów dziennie itd...

u mnie na wsi 3/4 rolników już dostało na konta

swoją drogą to miło tak w grudniu dostać decyzje a nie w maju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Czytając wiele wypowiedzi czuję wielkie Wasze podniecenie.Kiedy przyjdą??? Czy przyjdą??? czy sporo więcej???

Doskonale to rozumie (jako rolnik) ale wystarczy,że przeczyta to jakiś ,,miastowy" i czy to nie jest woda na młyn

dla wielu??? Dopłata obszar. to jest CZĘŚĆ poniesionych kosztów a nie jakiś ZYSK, który tak często chcą nam wmówić.

Troszkę więcej ,,dyplomacji" w wypowiedziach a nie damy pożywki dla różnych ,,HIEN".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Mam prośbę mógłby mi ktoswyjaścić kilka szczegułów!

1. dopłaty paszowe są gdy w gospodarstwie jest bydło ale do ilu hektarów można dostać te dopłaty gdy w goisp. jest jedna krowa? czy są jakies limity?

2. czy gdy gospodarstwo posiada użytki zielone czy trwałe użytki zielone i nie ma bydła to nie bierze dopłat paszowych, a co z onw czy do tych łąk ma onw czy tylko 300kilka pln dopłat do łąk ma ktos kto ma łąki a nie ma chodowli?

3. Na jakich warunkach mógłbym przerobić z 0,5 ha pastwiska na pole które kiedyśbyło pastwiskiem biore onw, czy musze czekać 5 lat aż nowe onw będzie czy musze coś zgłaszać w agencji czy jakieś pozowolenie dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

onw nie zależy od rodzaju uprawy. jeżeli nie masz zwierząt nie dostajesz PZ a za łąki bierzesz doplatę podstawową czyli jpo.co do tej łąki to wcześniej jak ją zgłaszałeś jako tuz czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

tak mam zgłoszoną jako tuz, jest z 6 ha pastwisk ale chciałbym tam zrobic z 0,5ha pola i poplony siać na wypas, i obornik tam składować, a o te płatności zwierzęce pytam bo sąsiedzi co mają po 1krowie i cielaka nic nie wystawiają na dopłaty zwierzęce a mają po kilkanaście ha łąk i ciekaw jestem czy słusznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

u mnie był niezły bajer. kasa za ONW wpłynęła na konto ok 9 stycznia, a decyzję na podstawowe i onw dostałem w piątek czyli 17 stycznia. ciekawe kiedy prześlą resztę kaski.

 

ale tu jeden miał racje z tymi miastowymi. my tu sie podniecamy a oni klną ze nam za nic kase dają. bo nie wiedzą co tu u nas sie dzieje na wsi. jak ceny środków do uprawy pola skoczyly tego nikt nie liczy. to nawet nie jest zwrot tych podwyżek jakie nas dotykają od 7 - 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Do mnie już dotarły wszystkie dopłaty, które mi przysługują. Jestem zadowolony ale tylko na chwilę, bo wydatki pokażą okrutną prawdę.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

kto mi napisze po jakim kursie euro przeliczane byly doplaty ?? domyslam sie,ze przy najnizszym dziwnym trafem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

A ja kurde nawet decyzji jeszcze nie dostałem.A mam pytanie jak to jest z Niskotowarowymi też będzie jakaś decyzja bo pytaliśmy się w agencji,ale nic nie wiedzą.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

Witam.

w piątek 23.01.2009 roku odtrzymałem pełne dopłaty bepośrednie. jest to tydz po otrzymaniu płatności ONW decyzja bała między jednymi a drugimi ;) . kasa troszkę większa od zeszłego roku ale ogólnie to lipa bo ceny skłądników do produkcji ile podskoczyły ;) . czemu tego nikt nie ukruci? wszyscy tylko żerują na tych naszych dopłatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

odświeżam bo coś ostatnio ucichła propaganda sukcesu ze strony arimr i j.p ministra ;)

 

dostał ktoś ostatnio dopłaty bezpośrednie za rok 2008, czy może wszyscy już mają???


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

U mnie też cisza, dostałęm tylko decyzję na ONW i rolnośrodowiskowe jakiś miesiąc temu, niestety kasy ani widu ani słychu. I co z tego że z powiatu suszowego. Propaganda sukcesu umarła śmiercią naturalną, teraz jest na tapecie kryzys, więc i tak nikt nie zwróci uwagi na informację o dopłatach. Taka prawda o naszej władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u nas na wsi dostali ci mnejsi do 20 ha (95%)gospodarstw A gosp powyżej 100 ha decyzji nie mają nawet ,ja co roku dostaje wcześniej wniosek na dopłaty na następny rok niż kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Decyzje rolnośrodowiskową dostałem w grudniu a bezpośrednie tydzień temu ONW jeszcze nie. O kasie nie wspomne, ani grosza nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Ja decyzje dostałem na początku grudnia a pieniądze 29stycznia. Troche długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Decyzja rolnośrodowiskowa -17 listopad 2008, onw 20 stycznia 2009, obszarówka 10 luty 2009. Dodam oczywiście, że ani grosza nie otrzymałem jeszcze, ale rolnośrodowiskowe mają termin do końca lutego- większośc moich sąsiadów już dawno pieniądze wydala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wczoraj dostałem decyzje, pomyślnie rozpatrzoną, chyba wszyscy z mojej wioski dostali dopłaty, Tylko ja i sąsiad dostaniemy późno, być może bo robiliśmy korekte wniosku, za duże działki wpisane, różnica nie przekraczała O,1 ha.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

u mnie nadal cisza , we wsi dopłaty narazie dostali mniejsi rolnicy . u większości nic nie ma ani decyzji ani pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U mnie 2 tygodnie temu przyszła decyzja, więc pod koniec marca pewnie pojawią się pieniądze na kącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj