Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak świateł mijania (krótkich)

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:49

Brak świateł mijania (krótkich) A więc tak... W 3512 nie mam świateł krótkich, tzn. są tylko że bezpiecznik się pali. Gdzieś jest zwarcie, tylko nie mogę go zlokalizować. Powód zwarcia znalazłem (śruba od filtra powietrza dotykała do styków od lampy powodując zwarcie). Ktoś miał taki przypadek?? Gdzie mogło nastąpić zwarcie?? Zdjąłem osłonę od akumulatora i po oględzinach nie znalazłem nic niepokojącego, czyżby pod maską nastąpiło zwarcie??

Druga sprawa, nie działają mi światła awaryjne... Po włączeniu przełącznika od awaryjnych nic się nie dzieje ;) ale kierunkowskazy działają jak należy. Czyżby wina leżała po stronie przełącznika??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak świateł mijania (krótkich) Dzisiaj, 16:15
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:56

Brak świateł mijania (krótkich) Od awaryjnych jest bezpiecznik nad akumulatorem (jeszcze ci wycieraczka nie działa zapewne)
So am 2 bezpieczniki na kablu. sprawdź je. (ja obecnie nie mam tam jednego i jest podpięte bez (nie polecam - musiałem podczas ciecia kuku wymieniać kabel od zasilania sterownika sieczkarni bo się zwarcie zrobiło i kabel dosłownie poszedł z dymem ;) )

co do drogowych to dokładnie obejrzyj kabel. może się stopił gdzieś i skleił.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:17

Brak świateł mijania (krótkich) Drogowe - długie
Mijania - krótkie

Poprawione - dzięki

Może być tak jak pisał kolega ;) że przez zwarcie izolacja na przewodzisie stopiła i teraz goły przewód dotyka gdzies do masy.
Ale tak by bylo jesli bys miał wiekszy bezpiecznik który nie chciał sie przepalić.
Tak wiec przewód mógł ci sie jeszcze gdzies przetrzeć .
A do lampy zagladałeś??

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:23

Brak świateł mijania (krótkich) właśnie bezpiecznik się pali, ale się nie spalił - za mocny (mądry polak po szkodzie) :angry: Do lampy nie zaglądałem, bo czas mnie gonił...

Myślałem, że jak już zlokalizowałem zwarcie wszystko będzie ok, a tu klapa ;)

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 listopad 2008 - 00:43

Brak świateł mijania (krótkich) Jeżeli bezpiecznik się nie spalił to pewnie (wiem, wiem, pewnie nie znaczy na pewno ;) :D ) masz gdzieś zwarcie do masy. Musisz przejrzeć przewody od bezpiecznika do samych świateł.

#6 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:23

Brak świateł mijania (krótkich) przeczyść skrzynkę bezpieczników, pod akumulatorem znajduje się kostka wiązki przedniej i mógł na nią wylać się elektrolit i dla tego nie działają(ja tak miałem), co do awaryjnych to rozbierz włącznik tam jest taka płytka która ma styki i przesuwa się po drugiej jest to troche złe rozwiązanie ponieważ jest pomiędzy płytkami za duży luz i nie zawsze mogą się stykać (ja też tak miałem) usterka łatwa do naprawy, sprawdź też przy włączniku świateł czy nie oderwała sie część "męska" od wsuwki świateł mijania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:34

Brak świateł mijania (krótkich) Dzięki za wszystkie rady, ale sprawa już rozwiązana kilka dni temu (zapomniałem wyjaśnić na forum). Po zdjęciu maski i obejrzeniu wszystkiego po kolei okazało się że zwarcia nie ma. Ale przy "ręcznym" spowodowaniu zwarcia bezpiecznik wystrzelił jak należy. Okazało się, że był za słaby i zamiast wytrzymywać obciążenie 2 żarówek halogenowych, po prostu się przegrzewał i topił. Wcześniej to nie występowało, ponieważ były zwykłe żarówki. Po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy, a ja się niepotrzebnie natrudziłem przy zdejmowaniu "blach" i rozbieraniu wszystkiego.
Do plusów zaliczę dokładne przeczyszczenie klem, przed zimową porą (tak, jak podręcznik zaleca) :)

Temat pozostaje otwarty - "na przyszłość" :)

#8 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 08:23

Brak świateł mijania (krótkich) a co z awaryjnymi?

#9 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 14:09

Brak świateł mijania (krótkich) zrobię jak będę miał czas, jak na razie nie dają znaków życia :)

#10 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:04

Brak świateł mijania (krótkich) Elektryka w tym ursusie jest naprawdę źle przemyślana bo całe okablowanie, bezpieczniki, złączki, przełączniki znajdują się w pobliżu akumulatora przez co wszystko nam śniedzieje i to właśnie przez to mamy takiego typu problemy... Po parunastu latach nasz ursus pomyślał i przerzucił akumulator pod podłogę tak jak to było w naszych kochanych C-360...
SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

#11 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 04 styczeń 2009 - 08:11

Brak świateł mijania (krótkich) dokładnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:16

Brak świateł mijania (krótkich) u mnie to samo "krótkie" działają raz kiedyś i się pali bezpiecznik a zakładany jest dobry, tak jak by gdzieś masowało...

Co Twój post wnosi do tematu? Następnym razem będą %%.

Edytowany przez Elektrotechnik, 16 luty 2011 - 20:19.