Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ostry45144

ostry45144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:28

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Mam dylemat : wybrać ursusa 4514 czy moze cos zagranicznego . Ma to chodzić na 20 ha po górach i glinie . cena do 60tys zl w grę wchodzi tylko przedni napęd
ursus C-330M moja maszyna
ursus C-360 też moja maszyna

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Dzisiaj, 18:41
  •  

#2 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 listopad 2008 - 18:24

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Nie kupuj tego badziewia! U sąsiada 3 pompa siadła. Ma agregat przedsiewny 2.7m to tylko dym dym i przygasa a olej to łyka jak paliwo albo i lepiej ito po remoncie! :D ;) :D Kup Zetor 7340\5340 (tylko nie z za granicy) to jest maszyna. :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#3 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:27

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Ja ma co prawda 5314 i jakoś dobrze się sprawuje.
Ursus & JD Rulezzzz

#4 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:27

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik w zetorze komfort ciepełko i gra muzyka

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:30

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik poszukaj lamborghini premium model 950 lub większy prosty ciagnik spalanie podobne jak w zetorze a moc większa i kofrot też widziałem na allegro za 60 tyś ;)

#6 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:33

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik a jak z częściami do tych ciągników

#7 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:37

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Ja jednak radzil bym cos z rodziny zetora...7745 polecam i wg mnie nie zawsze ciagnik sprowadzany jest gorszy od uzywanego w Polsce...
A co do lamborghini, to ja juz wolalbym fenda czy NH jeszcze te starsze z forda...
Znajomy mial kiedys renówke cos kolo 100-110 koni..tania dosyc, zero przeciekow, wszystko na wierzchu jak chcesz naprawiac....
Ale jak Juz to ja bym przebieral w zetorach

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:42

Mam dylemat : wybrać ursusa 4514 czy moze cos zagranicznego . Ma to chodzić na 20 ha po górach i glinie . cena do 60tys zl w grę wchodzi tylko przedni napęd

Jak twoje gospodarstwo dobrze prosperuje i masz z niego dochody (wiem sam nie wiem co pisze :D ) to coś ci poradzę-skorzystaj z jakiegoś programu i kup nowy ciagnik, ewentualnie weź kredyt. Przyczyna jest prosta-używany ciagnik to skarbonka i jeszcze długo czas bedziesz go podlepiał a on i tak bedzie się psuł bo to jednak nie nowe ;)

Kupisz nowy i będziesz jeździł pare ładnych lat beż żadnego dokładania.

#9 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 21:20

Nie kupuj tego badziewia! U sąsiada 3 pompa siadła. Ma agregat przedsiewny 2.7m to tylko dym dym i przygasa a olej to łyka jak paliwo albo i lepiej ito po remoncie! ;) :D :D Kup Zetor 7340\5340 (tylko nie z za granicy) to jest maszyna. :)

Jeśli łyka olej po kapitalnym remoncie to nie jest wina ciągnika tylko kolego napewno mechanika! :D no i jeśli perkins po kapitalce dymi to nie ciągnik do wymiany tylko jak pisałem już mechanik,bo co jak co ale perkins jak jest dobry to bardzo mało dymi.Pozdrawiam

Wracając do tematu,to ja na twoim miejscu wziołbym ursusa 4514 lub 5314 ponieważ wszędzie u nas dostaniesz części i tanio ciągnik jest ekonomiczny ,zwrotny,silny i wogóle , a jeszcze na twoim miejscu pomyślałbym nad nowym belarusem za 60 tyś. zawsze to jest nowy sprzęt a zapas mocy nie zaszkodzi.

#10 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 21:39

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Z tą siłą 4514 to bym nie przesadzał ;) nie wiem jak 5314 bo nie miałem okazji porównywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:38

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Ja miałem okazje jeździć w kabinie jako druga osoba. Masakra ;) po godzinie miałem dosyć. A w moim zetorze 7211 siedzonko z boku dobra widoczność i nieprzykładalny komfort. Nawet za dopłatą bym się nie zamienił chociaż zetor 89 a ursus 96. Silniki perkins może i były dobre ale angielskie Polak to wszystko sp*****li. :angry:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#12 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 21 listopad 2008 - 19:58

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Ładny Same, może nie ten rocznik co byś chciał, ale wyposażeniem pewnie prześcignie 5314
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#13 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:06

Ja miałem okazje jeździć w kabinie jako druga osoba. Masakra ;) po godzinie miałem dosyć. A w moim zetorze 7211 siedzonko z boku dobra widoczność i nieprzykładalny komfort. Nawet za dopłatą bym się nie zamienił chociaż zetor 89 a ursus 96. Silniki perkins może i były dobre ale angielskie Polak to wszystko sp*****li. :angry:

U mnie w ursusie w zwykłej kabinie agro bez problemu 4 osoby sie mieszczą a ty chyba jeździłeś w tej "komfortowej"
Ursus & JD Rulezzzz

#14 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:12

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Kurde z tego co tu piszesz Dawidzie to sprzedac wszystkie ursusy i kupowac zetora ;/

#15 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:43

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Wszystko ma swoje plusy i minusy zetor też nie zawsze jest słodki jak się mi zapowietrzył mechanik walczył dwa dni. ;) Ursus np. 2812 to bardzo dobry ciągnik mam takiego jako pomocniczy, lekki zwinny jak nie przegrzejesz to pojeździsz. Do nawozu oprysków dwókółki dobry. Ale cięższa robota to nawet duży z małych 6014 wymięka. Ja tam preferuje zetora i Deutza. Jest jeszcze c330 nie jest zła ale mogło być lepiej. Zetor 7211 od nowości nakręcił 7000 mtg bez remontu i silnik zegarek. Dobijają drobne usterki siłowniki szyby, nadmuch i pompowanie rano. :D
popatrzcie na to... http://www.allegro.p...zetor_7340.html

#16 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:55

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik No niestety kabina w Ursusach to porażka, brak wyciszenia, ale już silnik a właściwie zużycie paliwa, przemawia na korzyść Ursusa przynajmniej jeśli chodzi o spalanie przy pracy z kosiarką rotacyjną. Miałem okazję porównać swój zestaw czyli 7745 + Samasz 1,85 z U 4514 + Samasz 1,85 no i niestety na korzyść Ursusa ;)

#17 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 listopad 2008 - 21:23

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik moze Case jakis zgrabny traktorek tez jest komfort i mysle ze lepsze od zetorow chciaz nie mam i nie bede tak ich przekreslal ale taki case 5130 by sie nadawal pozdro

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#18 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 listopad 2008 - 15:19

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Ja był bym za ursusem 4514 lub 5314 , za 50-55 tys. zł to kupisz zadbanego w bdb. stanie , części do niego są tanie , naprawdę nie dużo pali ,jest zwrotny, prosty w obsłudze i w sam raz na ten areał.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:29

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik Jak już masz 60 tyś a śmiem twierdzić że masz jeśli za taką kase szukasz używanego ciągnika, to nie lepiej złożyć papiery na dofinansowanie, bo na ciągnik gdyby dołozyli z funduszy już masz a gdyby odpukać nie wypaliło dofinansowanie to byś musiał jednak te 40-50 tyś spłacić ale dlaczego maiło by nie wypalić ;)
Masz 20 ha więc chyba podpadasz pod prow, bo wszyscy doradcy zgodnie twierdzą że prow na opłaca się brać pod warunkiem że zadłużamy się na ten ciągniczek tyle ile wyniesie dofinansowanie a w tym wypadku tak by było.
jeśli juz używany to raczej zachodni z tego względu że w zachodnim jest już szybka skrzynia wom 540eco rewers i wiele innych umilających prace bajerów których ursus 4514 nigdy nie miał i miał nie będzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:20

Jak już masz 60 tyś a śmiem twierdzić że masz jeśli za taką kase szukasz używanego ciągnika, to nie lepiej złożyć papiery na dofinansowanie, bo na ciągnik gdyby dołozyli z funduszy już masz a gdyby odpukać nie wypaliło dofinansowanie to byś musiał jednak te 40-50 tyś spłacić ale dlaczego maiło by nie wypalić :)

Nie każdy może dostać dofinansowanie, chyba że ostatnio coś sie zmieniło ;) Poza tym całe kupno okrutnie przeciągnie sie w czasie. Jeśli sie ma czas, możliwości i rozwojowe :) gospodarstwo to czemu nie :)

60.000zł to już spora suma na całkiem świeży ciągnik 60-70KM, jakbym miał tyle do przeznaczenia na zakup to nawet przez myśl nie przeszedł by mi Ursus, jego lata świetności niestety mineły już dawno temu.

Może takie coś - http://www.allegro.p...malopolska.html i zostanie jeszcze na pakiet startowy :)

Dodaj odpowiedź