ostry45144

Ursus 4514 czy jakiś zagraniczny ciągnik

Polecane posty

ostry45144    0

Mam dylemat : wybrać ursusa 4514 czy moze cos zagranicznego . Ma to chodzić na 20 ha po górach i glinie . cena do 60tys zl w grę wchodzi tylko przedni napęd


ursus C-330M moja maszyna
ursus C-360 też moja maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie kupuj tego badziewia! U sąsiada 3 pompa siadła. Ma agregat przedsiewny 2.7m to tylko dym dym i przygasa a olej to łyka jak paliwo albo i lepiej ito po remoncie! :D;):D Kup Zetor 7340\5340 (tylko nie z za granicy) to jest maszyna. :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

poszukaj lamborghini premium model 950 lub większy prosty ciagnik spalanie podobne jak w zetorze a moc większa i kofrot też widziałem na allegro za 60 tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja jednak radzil bym cos z rodziny zetora...7745 polecam i wg mnie nie zawsze ciagnik sprowadzany jest gorszy od uzywanego w Polsce...

A co do lamborghini, to ja juz wolalbym fenda czy NH jeszcze te starsze z forda...

Znajomy mial kiedys renówke cos kolo 100-110 koni..tania dosyc, zero przeciekow, wszystko na wierzchu jak chcesz naprawiac....

Ale jak Juz to ja bym przebieral w zetorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
Mam dylemat : wybrać ursusa 4514 czy moze cos zagranicznego . Ma to chodzić na 20 ha po górach i glinie . cena do 60tys zl w grę wchodzi tylko przedni napęd

Jak twoje gospodarstwo dobrze prosperuje i masz z niego dochody (wiem sam nie wiem co pisze :D ) to coś ci poradzę-skorzystaj z jakiegoś programu i kup nowy ciagnik, ewentualnie weź kredyt. Przyczyna jest prosta-używany ciagnik to skarbonka i jeszcze długo czas bedziesz go podlepiał a on i tak bedzie się psuł bo to jednak nie nowe ;)

 

Kupisz nowy i będziesz jeździł pare ładnych lat beż żadnego dokładania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0
Nie kupuj tego badziewia! U sąsiada 3 pompa siadła. Ma agregat przedsiewny 2.7m to tylko dym dym i przygasa a olej to łyka jak paliwo albo i lepiej ito po remoncie! ;):D:D Kup Zetor 7340\5340 (tylko nie z za granicy) to jest maszyna. :)

 

Jeśli łyka olej po kapitalnym remoncie to nie jest wina ciągnika tylko kolego napewno mechanika! :D no i jeśli perkins po kapitalce dymi to nie ciągnik do wymiany tylko jak pisałem już mechanik,bo co jak co ale perkins jak jest dobry to bardzo mało dymi.Pozdrawiam

 

Wracając do tematu,to ja na twoim miejscu wziołbym ursusa 4514 lub 5314 ponieważ wszędzie u nas dostaniesz części i tanio ciągnik jest ekonomiczny ,zwrotny,silny i wogóle , a jeszcze na twoim miejscu pomyślałbym nad nowym belarusem za 60 tyś. zawsze to jest nowy sprzęt a zapas mocy nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Z tą siłą 4514 to bym nie przesadzał ;) nie wiem jak 5314 bo nie miałem okazji porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja miałem okazje jeździć w kabinie jako druga osoba. Masakra ;) po godzinie miałem dosyć. A w moim zetorze 7211 siedzonko z boku dobra widoczność i nieprzykładalny komfort. Nawet za dopłatą bym się nie zamienił chociaż zetor 89 a ursus 96. Silniki perkins może i były dobre ale angielskie Polak to wszystko sp*****li. :angry:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Ja miałem okazje jeździć w kabinie jako druga osoba. Masakra ;) po godzinie miałem dosyć. A w moim zetorze 7211 siedzonko z boku dobra widoczność i nieprzykładalny komfort. Nawet za dopłatą bym się nie zamienił chociaż zetor 89 a ursus 96. Silniki perkins może i były dobre ale angielskie Polak to wszystko sp*****li. :angry:

U mnie w ursusie w zwykłej kabinie agro bez problemu 4 osoby sie mieszczą a ty chyba jeździłeś w tej "komfortowej"


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wszystko ma swoje plusy i minusy zetor też nie zawsze jest słodki jak się mi zapowietrzył mechanik walczył dwa dni. ;) Ursus np. 2812 to bardzo dobry ciągnik mam takiego jako pomocniczy, lekki zwinny jak nie przegrzejesz to pojeździsz. Do nawozu oprysków dwókółki dobry. Ale cięższa robota to nawet duży z małych 6014 wymięka. Ja tam preferuje zetora i Deutza. Jest jeszcze c330 nie jest zła ale mogło być lepiej. Zetor 7211 od nowości nakręcił 7000 mtg bez remontu i silnik zegarek. Dobijają drobne usterki siłowniki szyby, nadmuch i pompowanie rano. :D

popatrzcie na to... http://www.allegro.pl/item484344028_idealny_zetor_7340.html


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No niestety kabina w Ursusach to porażka, brak wyciszenia, ale już silnik a właściwie zużycie paliwa, przemawia na korzyść Ursusa przynajmniej jeśli chodzi o spalanie przy pracy z kosiarką rotacyjną. Miałem okazję porównać swój zestaw czyli 7745 + Samasz 1,85 z U 4514 + Samasz 1,85 no i niestety na korzyść Ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

moze Case jakis zgrabny traktorek tez jest komfort i mysle ze lepsze od zetorow chciaz nie mam i nie bede tak ich przekreslal ale taki case 5130 by sie nadawal pozdro


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja był bym za ursusem 4514 lub 5314 , za 50-55 tys. zł to kupisz zadbanego w bdb. stanie , części do niego są tanie , naprawdę nie dużo pali ,jest zwrotny, prosty w obsłudze i w sam raz na ten areał.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak już masz 60 tyś a śmiem twierdzić że masz jeśli za taką kase szukasz używanego ciągnika, to nie lepiej złożyć papiery na dofinansowanie, bo na ciągnik gdyby dołozyli z funduszy już masz a gdyby odpukać nie wypaliło dofinansowanie to byś musiał jednak te 40-50 tyś spłacić ale dlaczego maiło by nie wypalić ;)

Masz 20 ha więc chyba podpadasz pod prow, bo wszyscy doradcy zgodnie twierdzą że prow na opłaca się brać pod warunkiem że zadłużamy się na ten ciągniczek tyle ile wyniesie dofinansowanie a w tym wypadku tak by było.

jeśli juz używany to raczej zachodni z tego względu że w zachodnim jest już szybka skrzynia wom 540eco rewers i wiele innych umilających prace bajerów których ursus 4514 nigdy nie miał i miał nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Jak już masz 60 tyś a śmiem twierdzić że masz jeśli za taką kase szukasz używanego ciągnika, to nie lepiej złożyć papiery na dofinansowanie, bo na ciągnik gdyby dołozyli z funduszy już masz a gdyby odpukać nie wypaliło dofinansowanie to byś musiał jednak te 40-50 tyś spłacić ale dlaczego maiło by nie wypalić :)

Nie każdy może dostać dofinansowanie, chyba że ostatnio coś sie zmieniło ;) Poza tym całe kupno okrutnie przeciągnie sie w czasie. Jeśli sie ma czas, możliwości i rozwojowe :) gospodarstwo to czemu nie :)

 

60.000zł to już spora suma na całkiem świeży ciągnik 60-70KM, jakbym miał tyle do przeznaczenia na zakup to nawet przez myśl nie przeszedł by mi Ursus, jego lata świetności niestety mineły już dawno temu.

 

Może takie coś - http://www.allegro.pl/item489456985_massey...malopolska.html i zostanie jeszcze na pakiet startowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45144    0

ja tak sie zastanawiam ale jeszcze jeszcze do tego kupowania mam 15 lat i mysle o tym


ursus C-330M moja maszyna
ursus C-360 też moja maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz 15 lat ,czy za 15 lat chcesz coś kupić?Tak czy siak powalają mnie taki pytania.Moja rada- to na razie pomyśl o szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

tez mam 20h i teraz kupuje na nie jako ciągnik główny zetora 10245 ponieważ nawet części dostaniesz na każdej składnicy i jeśli coś umiesz to sobie sam zrobisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45144    0
Masz 15 lat ,czy za 15 lat chcesz coś kupić?Tak czy siak powalają mnie taki pytania.Moja rada- to na razie pomyśl o szkole.

ty sie moją szkoła nie przejmuj sie nie boj o to ciebie kazde pytanie powali a ciagnik chce kupic tak za 7-8 lat


ursus C-330M moja maszyna
ursus C-360 też moja maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj