Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa?

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:27

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? dużo jest tego an rynku a szczególnie interesują mnie wasze opinei na temat antyżeli czyli dodatku obniżającego wytrącanie parafiny w ropie (ropie opałowej też ;) ) czy te antyżele nei są szkodliwe szczególnei na pompwtryski i dlaczegi nie można zrobić skuteczniejszej mikstury na -39st :D

http://www.motozakup...ntyzel-a-1-litr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Dzisiaj, 01:25
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:04

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? 2tysi mth zrobione na opale i nikt nic nie mówi o zadnych uszlachetniaczach itd... zima nie zima pronar na opale wytrzyma ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:09

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? no ala nie powiesz że ciągnik stoi pod chmurką przy -20 i odpala bo z opałówki robi się kasza przy -7st c :D

ps. do czyszczenia wtryskiwaczy podobno najlpeszy jest mixol ;)

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 23:31

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Na silne mrozy zwyczajnie dolewam benzyny, im więcej oktanowa tym zdrowiej dla silnika, a najlepszy na domieszki jest avgas. Z dodatków czyszczących wtryski to kiedyś zalewałem jakieś szuwaksy do samochodu jak zaczął dużo palić i chyba mu nawet pomogło bo spalanie spadło do normalnego poziomu. Ludzie chwalą sobie produkty STP ale cudów to bym sie nie spodziewał.

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 listopad 2008 - 00:47

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Żadnych wynalazków. Po prostu paliwo zimowe kupione na dobrej stacji, sprawny układ wtryskowy, silnik w dobrym stanie. Wtedy odpali w każdych warunkach.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 07:16

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? To od kiedy dają te zimowe paliwo bo pytałem na stacjach nic nie wiedzą na necie obczajałem to teraz tak jakby przejściowe stosują a zimowe chyba później na lotosie wiem że te paliwa klasy premium są z dodatkami że nie ma prawa wytrącić parafiny a tańsze nic nei wiadomo.

co do środków stp to spoko, ale jedna buteleczka na jednen bak samochodowy kosztuje z 14zł a inne dodatki kosztują tyle ale na 600l paliwa ;)
podobno te antyzele to lekka nafta, a benzynki ile dolewasz @Mirasek?

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 listopad 2008 - 09:04

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Powinno być dostępne od 15 listopada. Ja paliwo kupuję na stacjii SHELL i nigdy nie było z nim problemów. Robiłem nawet próbę tzn. wstawiłem butelkę z ropą do zamrażarki i przy
-25°C nic się nie wytrąciło (bardziej nie mogłem zamrozić).

#8 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 10:49

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? ha ha ha ciekawe co na to Twoja matka czy żona jak zobaczyła butelkę z ropą w zamrażalniku (bo żebyś najbardziej się starał to będzie troche śmierdzieć ropą :D ;)

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 12:05

co do środków stp to spoko, ale jedna buteleczka na jednen bak samochodowy kosztuje z 14zł a inne dodatki kosztują tyle ale na 600l paliwa :D
podobno te antyzele to lekka nafta, a benzynki ile dolewasz @Mirasek?

I wierzysz że jedna buteleczka na 600 litrów coś pomoże? ;)

Przy -30 st.C można było lać ON i benzyne nawet w stosunku 60/40 ale to jeszcze jak nie było paliw zimowych i common railów :D Dobre paliwo zimowe powinno "nie zamarzać" do -25 st.C ale jak pokazuje praktyka jest różnie - zobaczcie co sie dzieje ne drogach a w zasadzie poboczach przy większym mrozie... Ja którejś z ostatnich zim do paliwa zimowego dawałem jakieś 3 - 5 litrów na połowe baku do MF i hulało.

Jako ciekawostke podam ze najniższa odnotowana temperatura w Polsce to -41 st.C w Siedlcach :)

#10 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 14:06

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? dodawałem zimą skida nie wielka pomoc szczerze mówiąc żadna rewelacja lepiej benzyny dolać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 14:49

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? @Mirasek wspominałeś o comonrailu a czy na pompowtryski benzyna nie poszkodzi? czy benzyna ma dobre właściwości smarne?

#12 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 15:21

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? @mirasek

tzn ile benzyny dodawać na 100 litrów ON w silniku z common railem... ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 16:59

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Za pompowtryski i CR nie odpowiadam ;) wiem że silnikom na pompie dolewka benzyny nie szkodzi, tzn. nie jest to to co diesle lubią najbardziej ale działa i kiedyś była nawet zalecana przez producentów (np. BMW, Mercedes)

Teraz są paliwa zimowe i do tych -20 czy tam -25 z założenia powinne dać rade popłynąć bez benzyny i szuwaksów które nie zawsze działają. To mówicie że w tym roku zima będzie sroga? :D

#14 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 18:29

Powinno być dostępne od 15 listopada.

na LOTOSie też stosują od 15 tego listopada takie paliwo ;)
wogóle co myślicie o tankowaniu na lotosie bo mam najbliżej :D

#15 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 19:05

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? to @mirasek z innej strony pytanie

czy uszlachetniacz(taki za 20zł na 1200l ON ;) ) może mieć negatywne działanie na common rail, czy po prostu za wiele nie pomoże??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 19:27

Jako ciekawostke podam ze najniższa odnotowana temperatura w Polsce to -41 st.C w Siedlcach ;)

Podaj datę tego rekordu zimna

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:58

to @mirasek z innej strony pytanie

czy uszlachetniacz(taki za 20zł na 1200l ON :D ) może mieć negatywne działanie na common rail, czy po prostu za wiele nie pomoże??

To drugie, ale za mało mam doświadczeń żeby mówić czy coś konkretnego pomoże czy nie... U mnie sprawdził sie nieduży dodatek benzyny w silnikach z klasycznymi pompami.

Podaj datę tego rekordu zimna

Jeśli sie nie myle to 1940 rok ;) tak, wiem, ocieplenie klimatu - ale to w formie ciekawostki. W ostatnich latach zanotowałem u siebie -32 st.C na 2 metry od gruntu.

#18 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 22:41

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? benzyna ?? Ja tam słyszałem o nafcie jako dodatku przeciw zamarznięciu a raczej zgęstnieniu ropy .Trzymac w pomieszczeniu ciągnik (garaż ,stodoła-nielegalnie) i najlepiej mieć osłonięty zbiornik i tu sa najlepsze ursusy koc czy szmata na maskę i paliwo podgrzane od silnika.Jak przy -20 330 chodziła przy cyklopie to cały czas gasła paliwo marzło w filtrach po założeniu okrycia ustąpił problem.

Kiedyś ktoś mi mówił że jeździł w zimie detem z 20-30 lat temu to tak na masce koc z boku jakoś miał zbiornik a zima wtedy była rekordowa -30 i śniegu tyle że rozpychał nie drogi tylko pola bo mniej zawiane ,deta chodził 24 h bo bali się zgasic i stał jeszcze w stodole ,a kierowca dostał specjalny przydział na litra -bo kiedyś nie było webasto.

A sąsiad dziadka mówił że jechał starem (dawno dawno temu) to jak zmarzło paliwo to wkońcu rozpalił ognisko pod zbiornikiem ,a z czego ?? Spalił swoje spodnie wojłaki ;) :D :D

#19 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:33

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? ludzie benzyne do common rail? chcecie sobie kłopotów narobić?kolegi stary nie dawno zatankował 8 litrów benzyny do mondziaka TDCI na pełny bak ropy i zajechał wtryski po 150 km.benzyna jest sucha nie ma smarowania,a jak dobra ropa to nie wytrąci się parafina.jeszcze jedno od kiedy opał się ścina :D :D ;) przecież tam nie ma parafiny, ja jak jeżdziłem na opale to nigdy nie było problemów w zime 3P odpalał przy -19 stojąc pod chmurką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:51

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? czy komponenty na bazie nafty też są suche?