Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Świetliki dachowe

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 25 luty 2007 - 12:41

Świetliki dachowe Temat założony w imieniu "pioter" więc do niego prosze kierowac odpowiedzi.

Witam!
Niedawno oglądałem nowo wybudowaną halę.była dośc potęznych rozmiarów, ale nie miała okien w ścianie tylko w dachu.dach był pokryty blacha trapezową a co jakiś czas świetlik.
chciałbym załozyć takie na dachu stodoły(pokryta eternitem) i na poddaszach.
wiecie ile kosztuje taka płyta???moze juz ktos tak z was robił i ma jakieś ciekawe uwagi... "
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Świetliki dachowe Dzisiaj, 15:55
  •  

#2 abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 25 luty 2007 - 21:01

Świetliki dachowe Też widziałem takiego świetlika tylko, że w oborze.
Dużo światła przez niego wpada i ogólnie poprawia widocznośc. Gdybym budował teraz oborę napewno bym go użył.
  • 0

#3 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 25 luty 2007 - 21:20

Świetliki dachowe nom swietlik nie tylko daje swiatło ale zapewni b. dobra cyrkulacjie powietrza w oborze
  • 0
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#4 ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • 18429823
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 25 luty 2007 - 21:23

Świetliki dachowe eternit i tak będziesz musiał z dachu usunąć więc zastanów się nad wymianą całego pokrycia np blacha trapezowa o małym uskoku fali 25-30 mm i wtedy nie będziesz miał takiego dylematu a do tego formatu blachy spokojnie dobierzesz format tzw. plexi ( poliwenglan , lexan )
  • 0
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#5 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 25 luty 2007 - 21:26

Świetliki dachowe taaaak tylko ze eternitu to mam ze 2000m2 i dopuki nie bedzie obowiazku to... :) wystarczy mi tylko 5 takich płyt.nie wiecie ile kosztuje taka płyta z niską falą???
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 14:08

Świetliki dachowe ja ma eternit to tez dostanie płyty z pcv wiem bo jak zwalałem azbest ze stodoły to przykrywałem eurofala i tez robiłem takie swietliki a na oborze mam orginalny swietlik kalenicowy firmy JFC ale to kupa kasy jak na wiate. tyak samo poliweglan o grubosci 10mm kosztuje około50zł za m2
  • 0
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#7 robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 16:02

Świetliki dachowe U mnie w oborze mam świetliki dachowe, ale nie z eternitem tylko z onduliną. Jeden świetlik kosztuje chyba w granicach 40 zł. Czy o takie coś Ci pioter chodzi :rolleyes: : http://www.agrofoto....t...i&img=11359
  • 0

#8 Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • 6518664

Napisany 13 kwiecień 2007 - 19:04

Świetliki dachowe U mnie jest coś takiego http://www.agrofoto....t...i&img=14073
  • 0
Moje sprzęty:NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord oraz inne...

#9 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 13 kwiecień 2007 - 19:16

Świetliki dachowe myślę o takich samych jak ma robertbara.musze kupić takie koniecznie :wacko:
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 kwiecień 2007 - 19:20

Świetliki dachowe @pioter ale Ty chcesz oswietlić nie zwierzaki tylko paszarnię co masz na strychu tak?:wacko:
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 13 kwiecień 2007 - 19:24

Świetliki dachowe paszarnie, stodołe, strych i garaż :wacko:
  • 0

#12 rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • 9587523

Napisany 06 grudzień 2007 - 18:08

Świetliki dachowe jak będe miał aparat to wam zrobie zdjęcia hali stolarskiej gdzie ok 1/2 dachu to swietliki.
  • 0
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#13 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 18:15

Świetliki dachowe Ja zrobiłem tak żeby nie trafić na krokwie i zamias pasa blachy dałem po tafli plexi o wym 2,5x0,9 i u góru przerwa 10 cm tak że nad pleksi nie ma kalenicy, nieźle się teraz na tej pleksi skrapla ale widno jest w oborze przynajmniej, a tak poza tym jak robie dach to nie daje żadnego ocieplenia tyle tylko co folia pod blache, a ta pleksi kosztuje tyle samo co i blacha więc można dużo tych świetlików narobić, a są setki rodzai pleki i takie można dobrać że będą zgrywać się z blachą chociaż nie jest to konieczne i różne kolory, jak najbardziej polecam, a najgoirsze w tym to sensacja jaką wzbudzają bo każdemu musze tłumaczyć co i jak, a starszym ludzią to musze tłumaczyć że wcale nie zabrakło mi blachy i dlatego przybiłem folie tylko że to takie okno w dachu
  • 0

#14 ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • 9540064
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 23 luty 2009 - 18:39

Świetliki dachowe Dobre to to jest. Mój kolega montował na oborze. W dzień światło daje, jest jasno ale w wieczorem to już lipa w sumie to wiadomo
  • 0

#15 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9346 postów

Napisany 24 luty 2009 - 17:38

Świetliki dachowe Czemu lipa wieczorem?? Napisz coś konkretnie a nie...
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#16 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 październik 2009 - 17:54

Świetliki dachowe Ja mam i bardzo sobie chwalę, świetlik powstał wraz z oborą i był w projekcie, biegnie przez całą oborą nad korytarzem i nie narzekam na brak światła w starej oborze jest taka sama powierzchnia przeszklona i jest ciemniej.
Pozdrawiam
  • 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#17 marian20

marian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 14:09

Świetliki dachowe Witam. Czy ktoś posiada w swoim budynku świetliki firmy metalkomplex? Poszukuje takich osób.
  • 0

#18 LMkolo

LMkolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:47

Świetliki dachowe Witam, czy spotkał się ktoś ze świetlikami o wymiarach eternitu ? Tak żeby było można wyciągnąć kilka arkuszy eternitu i wstawić w dachu świetliki
  • 0

#19 st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów
  • 5246749

Napisany 05 październik 2012 - 16:20

Świetliki dachowe Jak masz eternit z małymi falami to powinna pasować przezroczysta eurofala.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Te przezroczyste płyty nazywają się pvc Eurolux http://dachsystem.pl...-eurolux102.php

Popytaj w sklepach budowlanych to sprowadzą Ci na zamówienie jeśli nie mają , lub kup w necie.

Edytowany przez st220, 05 październik 2012 - 16:28.

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 LMkolo

LMkolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 październik 2012 - 16:35