Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy!

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share simson3

simson3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 18:51

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Witam wszystkich. Mam stary czeski ładowacz Nujn. Problem polega na tym że główny siłownik ten co wypycha/wciąga chwytak przepuszcza olej(cieknie strasznie z niego). Jak można go rozłożyć ? wymienić uszczelniacz ? co może być powodem przecieków ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Dzisiaj, 20:50
  •  

#2 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 27 listopad 2008 - 11:52

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Sprawa jest prosta. mam taki sam ładowacz i rozbierałem go nie raz na kawałki. pierwsze co musisz zrobić to odkręcić 3 przewody hydrauliki na szczycie ładowacza. tam są śróby bodaj 8mm jest ich 6 odkręcasz je i wychodzi całe wnętrze siłownika wysuwu. żebyś miał lżej zdemontuj lyżke. jak wyciągniesz wszystko na wierzch to będziesz widział który uszczelniacz poleciał. robota jest prosta ale troche się przy tum namęczysz. ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#3 Share simson3

simson3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 19:21

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! dziękuje za pomoc !!

#4 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 19:34

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Rozbiera się go dokładnie tak jak powiedział kolega. U nas był ten sam problem z olejem, a że siłownik miał już małe wżery więc poszedł do regeneracji nowe uszczelniacze i nowy siłownik (rura) i teraz jest spokój, tylko już raz się dokręcił cały siłownik na tych sróbach u góry. W planach jest przerobienie siłownika tak żeby był na zewnątrz pod tą główną rurą. Widziałem już taką przeróbke, zastosowal ktoś ją w swoim ładowaczu????? ;)

#5 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 04 grudzień 2008 - 11:15

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Ciekawy pomysł z tum zewnętrznym siłownikiem tylko jak podłączyć się do standardowej hydrauliki? popatrz przecieży w tym ładowaczu na szczycie ramienia wchodzą 3 przewody hydrauliczne sterujące 4 funkcjami tj. otwieraniem i zamykaniem łyżki a także wysuwem i wsuwem ramienia. więc gdy załoąysz siłownik na zewnątrz będzie trzeba doprowadzić mu olej do wypchnięcia jak i do cofnięcia siłownika.... niewiem czy nie obejdzie się bez zmiany rozdzielacza tego prawego na np. ten od cyklopa dwusekcyjny, wiem że niedaleko nas gość chciał podmienić standardowy rozdzielacz na ten cyklopowski i właśnie miał p[roblemy z rozkminą sterowania tymi 4 funkcjami za pomocą trzech węży. skończylo się tak że chyba założł od cyklopa i właśnie doprowadził oddzielną hydraulike do łyżki a z wysuwem kombinował na silownik zewnętrzny nie wiem dokładnie :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#6 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 18:57

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Widziałem taką przeróbke, ale na rozdzielacze niepatrzyłem i niewiem jak to tam wygląda. Będe musiał się pofatygować i zobaczyc jak to jest zrobione. Bardzo możliwe że masz racje są takie plany ze zrobieniem tego siłownika ale się zobaczy. Co mnie denerwuje w tym ładowaczu to iż, jest bardzo lekki i łatwo się przewraca ;) .

#7 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:35

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! oj tak to jest ich podstawowa wada :angry: jesli są źle podstawione łapy to na glebe murowane że padnie ;) a jakie przeróbki dotychczas macie w swoich czeskich NUJACH???? ja na ten przykład mam wyrzuconą orginalną pompe olejową i zastąpioną pompą od cyklopa polecam takie rozwiązanie bo pompa jest wydajniejsza i przy małwch obrotach WOM maszyna pracuje wyśmienicie ;)

#8 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:36

Ciekawy pomysł z tum zewnętrznym siłownikiem tylko jak podłączyć się do standardowej hydrauliki? popatrz przecieży w tym ładowaczu na szczycie ramienia wchodzą 3 przewody hydrauliczne sterujące 4 funkcjami tj. otwieraniem i zamykaniem łyżki a także wysuwem i wsuwem ramienia. więc gdy załoąysz siłownik na zewnątrz będzie trzeba doprowadzić mu olej do wypchnięcia jak i do cofnięcia siłownika.... niewiem czy nie obejdzie się bez zmiany rozdzielacza tego prawego na np. ten od cyklopa dwusekcyjny, wiem że niedaleko nas gość chciał podmienić standardowy rozdzielacz na ten cyklopowski i właśnie miał p[roblemy z rozkminą sterowania tymi 4 funkcjami za pomocą trzech węży. skończylo się tak że chyba założł od cyklopa i właśnie doprowadził oddzielną hydraulike do łyżki a z wysuwem kombinował na silownik zewnętrzny nie wiem dokładnie ;)

Z doprowadżeniem 4 przewodu hydraulicznego nie powinno być problemu bo dwa wyjścia z rozdzielaczy są połączone w jeden przewód

#9 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 09:33

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! W sumie masz racje próbowałeś montować taki siłownik? na zewnątrz?

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 14:55

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Nie , mam teraz zdemontowane wszystkie siłowniki chce powymieniać uszczelnienia ,ale ten teleskopowy jest wizualnie w złym stanie ,jeżeli nie da się go naprawić w własnym zakresie to dokupię siłownik od trola ,a z końcówki teleskopowego zrobie zawiasę długości około 2 metrów,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 13:38

oj tak to jest ich podstawowa wada :angry: jesli są źle podstawione łapy to na glebe murowane że padnie :P a jakie przeróbki dotychczas macie w swoich czeskich NUJACH???? ja na ten przykład mam wyrzuconą orginalną pompe olejową i zastąpioną pompą od cyklopa polecam takie rozwiązanie bo pompa jest wydajniejsza i przy małwch obrotach WOM maszyna pracuje wyśmienicie :D

kolega ma taki ładowacz i żeby zwiększyć stabilność ładowacza wstawił inną oś o szerszym rozstawie kół

#12 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 13:52

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Jak zrobisz zawiase z teleskopowej końcowki to prawie już cyklop bedzie kolego GoRAL1 :P:D:D To bedzie mialo wiele korzyści bo np. zwiększy sie głębokość na jakiej bedzie mogla pracowac maszyna :D

#13 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:37

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Pewnie i zasięg kopania się zwiększy, te częste przestawianie ładowacza też jest uciążliwe, zbyt krótki zasięg ma.

#14 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:39

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Odnośnie osi to mój pierwszy podjazd pod obornik skończył się wywrotką, po tym zdarzeniu rozciąłem i poszerzyłem oś o 40 centymetrów (u nas są góry)

#15 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:53

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! I co dużo pomogło? Chyba trzeba będzie też poszerzyć oś, chociaż teraz ładowacz stał przez rok nieużywany, teraz jest tur.

#16 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:47

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Na razie zastopowała mnie zima , z uszczelniaczami na mrozie nie wygram .

#17 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:08

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Zgoda w zimę nie pogrzebie w gumowych uszczelniaczach szczególnie przy tym obecnym mrozie :P a co do szerszej osi to też chyba poszerze swoja bo tyle razy juz na glebie leżał że szok :D dobrze choć ze sam sie podnieść potrafi :D ja za swojego też musze sie troche wziąć na koniec sezonu padła sprężyna w rodzielaczu i dźwignia nie powraca do neutralnego położenia :D

#18 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:13

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Mój wywrócił się na pilę tarczową ,już się nie podniósł, poszły węzę i piła

#19 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:24

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! To kiepskie miejsce wybrał sobie żeby sie położyć :P moj najczęściej pada na pole albo na płycie gnojowej zaliczy upadek :D kiedyś jak go podnosiłem to wywalił mi główny wąż od pompy do rozdzielacza zanim zdążyłem wyłączyć WOM olej zalał całą 360 ktora stała obok z rozrzutnikiem cała maska kabina i tylnie koło czyscilem dobre dwie godziny :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:58

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy! Nasz przeważnie się przewracał jak ładowałem piach, pełna łycha, a na bok na przyczepe trzeba wrzucić, ni ztego ni z owego leży. Dlatego czasami ładujemy w dwie osoby, jedna stoi na łapie żeby się niepodnosiła podczas wysypu na bok :D :P