Zaloguj się, aby obserwować  
simson3

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy!

Polecane posty

simson3    0

Witam wszystkich. Mam stary czeski ładowacz Nujn. Problem polega na tym że główny siłownik ten co wypycha/wciąga chwytak przepuszcza olej(cieknie strasznie z niego). Jak można go rozłożyć ? wymienić uszczelniacz ? co może być powodem przecieków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Sprawa jest prosta. mam taki sam ładowacz i rozbierałem go nie raz na kawałki. pierwsze co musisz zrobić to odkręcić 3 przewody hydrauliki na szczycie ładowacza. tam są śróby bodaj 8mm jest ich 6 odkręcasz je i wychodzi całe wnętrze siłownika wysuwu. żebyś miał lżej zdemontuj lyżke. jak wyciągniesz wszystko na wierzch to będziesz widział który uszczelniacz poleciał. robota jest prosta ale troche się przy tum namęczysz. ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Rozbiera się go dokładnie tak jak powiedział kolega. U nas był ten sam problem z olejem, a że siłownik miał już małe wżery więc poszedł do regeneracji nowe uszczelniacze i nowy siłownik (rura) i teraz jest spokój, tylko już raz się dokręcił cały siłownik na tych sróbach u góry. W planach jest przerobienie siłownika tak żeby był na zewnątrz pod tą główną rurą. Widziałem już taką przeróbke, zastosowal ktoś ją w swoim ładowaczu????? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ciekawy pomysł z tum zewnętrznym siłownikiem tylko jak podłączyć się do standardowej hydrauliki? popatrz przecieży w tym ładowaczu na szczycie ramienia wchodzą 3 przewody hydrauliczne sterujące 4 funkcjami tj. otwieraniem i zamykaniem łyżki a także wysuwem i wsuwem ramienia. więc gdy załoąysz siłownik na zewnątrz będzie trzeba doprowadzić mu olej do wypchnięcia jak i do cofnięcia siłownika.... niewiem czy nie obejdzie się bez zmiany rozdzielacza tego prawego na np. ten od cyklopa dwusekcyjny, wiem że niedaleko nas gość chciał podmienić standardowy rozdzielacz na ten cyklopowski i właśnie miał p[roblemy z rozkminą sterowania tymi 4 funkcjami za pomocą trzech węży. skończylo się tak że chyba założł od cyklopa i właśnie doprowadził oddzielną hydraulike do łyżki a z wysuwem kombinował na silownik zewnętrzny nie wiem dokładnie :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Widziałem taką przeróbke, ale na rozdzielacze niepatrzyłem i niewiem jak to tam wygląda. Będe musiał się pofatygować i zobaczyc jak to jest zrobione. Bardzo możliwe że masz racje są takie plany ze zrobieniem tego siłownika ale się zobaczy. Co mnie denerwuje w tym ładowaczu to iż, jest bardzo lekki i łatwo się przewraca ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

oj tak to jest ich podstawowa wada :angry: jesli są źle podstawione łapy to na glebe murowane że padnie ;) a jakie przeróbki dotychczas macie w swoich czeskich NUJACH???? ja na ten przykład mam wyrzuconą orginalną pompe olejową i zastąpioną pompą od cyklopa polecam takie rozwiązanie bo pompa jest wydajniejsza i przy małwch obrotach WOM maszyna pracuje wyśmienicie ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Ciekawy pomysł z tum zewnętrznym siłownikiem tylko jak podłączyć się do standardowej hydrauliki? popatrz przecieży w tym ładowaczu na szczycie ramienia wchodzą 3 przewody hydrauliczne sterujące 4 funkcjami tj. otwieraniem i zamykaniem łyżki a także wysuwem i wsuwem ramienia. więc gdy załoąysz siłownik na zewnątrz będzie trzeba doprowadzić mu olej do wypchnięcia jak i do cofnięcia siłownika.... niewiem czy nie obejdzie się bez zmiany rozdzielacza tego prawego na np. ten od cyklopa dwusekcyjny, wiem że niedaleko nas gość chciał podmienić standardowy rozdzielacz na ten cyklopowski i właśnie miał p[roblemy z rozkminą sterowania tymi 4 funkcjami za pomocą trzech węży. skończylo się tak że chyba założł od cyklopa i właśnie doprowadził oddzielną hydraulike do łyżki a z wysuwem kombinował na silownik zewnętrzny nie wiem dokładnie ;)

Z doprowadżeniem 4 przewodu hydraulicznego nie powinno być problemu bo dwa wyjścia z rozdzielaczy są połączone w jeden przewód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

W sumie masz racje próbowałeś montować taki siłownik? na zewnątrz?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie , mam teraz zdemontowane wszystkie siłowniki chce powymieniać uszczelnienia ,ale ten teleskopowy jest wizualnie w złym stanie ,jeżeli nie da się go naprawić w własnym zakresie to dokupię siłownik od trola ,a z końcówki teleskopowego zrobie zawiasę długości około 2 metrów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
oj tak to jest ich podstawowa wada :angry: jesli są źle podstawione łapy to na glebe murowane że padnie :P a jakie przeróbki dotychczas macie w swoich czeskich NUJACH???? ja na ten przykład mam wyrzuconą orginalną pompe olejową i zastąpioną pompą od cyklopa polecam takie rozwiązanie bo pompa jest wydajniejsza i przy małwch obrotach WOM maszyna pracuje wyśmienicie :D

kolega ma taki ładowacz i żeby zwiększyć stabilność ładowacza wstawił inną oś o szerszym rozstawie kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Jak zrobisz zawiase z teleskopowej końcowki to prawie już cyklop bedzie kolego GoRAL1 :P:D:D To bedzie mialo wiele korzyści bo np. zwiększy sie głębokość na jakiej bedzie mogla pracowac maszyna :D


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Pewnie i zasięg kopania się zwiększy, te częste przestawianie ładowacza też jest uciążliwe, zbyt krótki zasięg ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Odnośnie osi to mój pierwszy podjazd pod obornik skończył się wywrotką, po tym zdarzeniu rozciąłem i poszerzyłem oś o 40 centymetrów (u nas są góry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

I co dużo pomogło? Chyba trzeba będzie też poszerzyć oś, chociaż teraz ładowacz stał przez rok nieużywany, teraz jest tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na razie zastopowała mnie zima , z uszczelniaczami na mrozie nie wygram .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Zgoda w zimę nie pogrzebie w gumowych uszczelniaczach szczególnie przy tym obecnym mrozie :P a co do szerszej osi to też chyba poszerze swoja bo tyle razy juz na glebie leżał że szok :D dobrze choć ze sam sie podnieść potrafi :D ja za swojego też musze sie troche wziąć na koniec sezonu padła sprężyna w rodzielaczu i dźwignia nie powraca do neutralnego położenia :D


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mój wywrócił się na pilę tarczową ,już się nie podniósł, poszły węzę i piła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

To kiepskie miejsce wybrał sobie żeby sie położyć :P moj najczęściej pada na pole albo na płycie gnojowej zaliczy upadek :D kiedyś jak go podnosiłem to wywalił mi główny wąż od pompy do rozdzielacza zanim zdążyłem wyłączyć WOM olej zalał całą 360 ktora stała obok z rozrzutnikiem cała maska kabina i tylnie koło czyscilem dobre dwie godziny :D


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Nasz przeważnie się przewracał jak ładowałem piach, pełna łycha, a na bok na przyczepe trzeba wrzucić, ni ztego ni z owego leży. Dlatego czasami ładujemy w dwie osoby, jedna stoi na łapie żeby się niepodnosiła podczas wysypu na bok :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

Witam

 

Mam Ładowacz NUJN UNHZ 500 (ten pomarańczowy), poprzedni właściciel kiedyś zmienił pompę oryginalną na jakąś pompę XXX na której niema żadnych oznaczeń itp. i ostatnio rozklekotała mi się przekładnia (tzn. łożyska poszły a co za tym idzie delikatnie obudowa mi pękła ) w której siedzi pompa (oczywiście pompa też już swoje lata ma i nie pracuje jak trzeba).

 

Moje pytanie brzmi: Czy jak bym zamontował przekładnię i pompę od cyklopa to zdałoby wymogi wydajności tego ładowacza (koszt takiego komp. ok. 1300zł.), a może znacie jakieś inne rozwiązanie, jakieś inne pompy i przekładnie zamienne a co za tym idzie i tańsze :) ???

 

Pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heazis    0

Witam!

Wczoraj przyprowadziłem ładowacz nujn lecz musze go naprawić całe ramie sie przekręca dalej mimo że zwalniam dzwignie którą sie to steruje

Może mi ktoś udzielić informacji gdzie jest tego przyczyna??

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj