Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnicze bajery

126 odpowiedzi na ten temat

#101 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 21 październik 2010 - 09:54

Rolnicze bajery

Mój kolega w 3P ma 4 gary :D :D :) :)

Wiesz może nie dokładnie on ci wytłumaczył ale są sześćdziesiątki z 4 garowym silnikiem Perkinsa.. o mocy 60KM :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnicze bajery Dzisiaj, 09:15
  •  

#102 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 21 październik 2010 - 10:09

Rolnicze bajery

Ja tak samo nie widze nic dziwnego i dodam że głęboką orke max na 25 cm c-360 pójdzie w pługu 4x30 ale tylko i wyłącznie dobra pogoda równe pole i regulacja siłowa no i 2 szosową ( a że jest to katowanie sprzętu to druga sprawa)

No i na piasku i to tez nie widze jej 2 szosową, na mojej ziemi c-360 w 2 skibowym plugu ma co robic na 25 cm.

#103 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 październik 2010 - 11:04

Rolnicze bajery Mówie poważnie ziemia średnia i daje rade jeśli nie wierzycie to mam jeszcze ten pług i c-360 też jest moge wyjechać i zrobić film bo koło domu mam jeszcze 4 ha po kukurydzy nie zorane ( ściernisko stoi niczym nie ruszane > da rade na pewno) Tylko żę mi sie niechce kombinować ale jeśli ładnie poprosicie to może mi sie zachce , i nie spierajcie się bo nie jest to w stylu kolega sąsiada miał kuzyna i on tak robił , ja tak orałem i mój ojciec też i da sie lekko nie jest ale idzie* oczywiście c-360 bo mam też niby c-360 ale silnik jest od c-360 a skrzynia już od c-355 i ona by nie dała rady na 2 bo skrzynia ma szybszą choć silnik jest zdrowszy :D
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 21 październik 2010 - 17:21

Rolnicze bajery ludzie co wy macie za 60??? jak nie idze na 2 biegu tylko silnik staje (bo tak rozumiem to co napisaliście) to róbcie im remonty c-360 nie idze zadusić na 2 biegu nawet przy oponach 16,9-28 niewiem jakie by miała obciąenie ale silnik nie stanie...

tez mam c-355 z silnikiem c-360 10 lat po kapitalce czuc ze ma mniej siły ale na 2 biegu nie stanie nigdy tzn silnik nie stanie

#105 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 21 październik 2010 - 19:42

Rolnicze bajery Stanie, stanie :D jak weźmiesz na minimalne obroty, że ledwo co silnik przekręca to na pewno zgaśnie :D
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#106 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 21 październik 2010 - 19:46

Rolnicze bajery aa no to tak to musi,  to by nawet na jedynce polowej stanał :D

#107 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 22 październik 2010 - 16:50

Rolnicze bajery

ludzie co wy macie za 60??? jak nie idze na 2 biegu tylko silnik staje (bo tak rozumiem to co napisaliście) to róbcie im remonty c-360 nie idze zadusić na 2 biegu nawet przy oponach 16,9-28 niewiem jakie by miała obciąenie ale silnik nie stanie...

tez mam c-355 z silnikiem c-360 10 lat po kapitalce czuc ze ma mniej siły ale na 2 biegu nie stanie nigdy tzn silnik nie stanie

Mi osobiscie nie chodzilo o to ze silnik stanie ale jak nie silnik to bedzie kopać, mowie na lekkiej ziemi to tak ale tak jak u mnie jeszcze teraz jak popadało to z plugiem 2 skibowym to c-360 na blokadzie to jeszcze jakos szło ale tez szalu nie było

#108 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:06

Rolnicze bajery no i teraz to zrozumiałe:) wiekszośc pisze ze na 2 biegu nie da rady ale nikt praiwe nie okresli o co chodzi :)jak kopie sięna 2 to na jedynce tez bedzie chociaz nie zawsze ale przewaznie wiec zbytnio nie wiedze sensu wrzucac jedynke jak na dwójce się kopie ;)

#109 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 22 październik 2010 - 18:39

Rolnicze bajery

Ja w klasie mam kolegę bajkopisarza ostatnio jaką mi bzdurę mówił to że t 25 rozpołowił c 360 przy wyciąganiu i to uwaga z pierwszego biegu a potem było jeszcze że mu zimą samochód przymarzł do asfaltu

to ze samochod przymarzl do asfaltu jest bardzo prawdopodobne. czesto tak jest ze w zime gdy wracasz z dluzszej trasy to opony sie nagrzewają, postawisz samochod na sniegu ktory pod wplywem cieplych opon lub tez samego nacisku sie rozpusci, a pozniej pod wplywem mrozu zamarznie i potem przy ruszaniu wyraznie czuc ze cos trzyma samochod.

Moze byc tez inny przypadek gdy w ciagu dnia byla pogoda powyzej 0 a w nocy byl przymrozek. wiezdzasz za dnia w kałuze a ona w nocy zamarza i gotowe
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#110 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 październik 2010 - 19:04

Rolnicze bajery ostatnio w czasie zasiewów sąsiad za grzązł jd...130km tata za jechał zetorem-za grzązł...100km za jechał jakiś gość za grzązł...60km za jechałem ja za grzązłem 80km więc tak stoimy i polemizujemy co tu zrobić... za dzwoniliśmy więc po gościa który ma 150km łamańca... przyjechał za grzązł...ale po długim namyśle czekając na gościa który jechał 95km zetorem wpadliśmy na pewien pomysł i zaczęliśmy wyjeżdzać...straciliśmy z pół dnia... na drugi dzień się dowiedziałem że taki gostek co ma c-330 opowiadał pod sklepem że za jechał tam do nich na pole i mówi stanołem na drodze włączyłem napęd...szczepiłem ich wszystkich i ich wyciągnołem...;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 22 październik 2010 - 19:26

Rolnicze bajery to gdzie wy sialiscie w jeziorze ze wszyscy utknęli tez bajka jak nic

#112 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 październik 2010 - 19:43

Rolnicze bajery przez to pole idzie taka żyła że tylko jego 1/3 jest w miarę dobra...tak naprawdę było! a z tym c-330 to wiadomo że nie prawda!

#113 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2010 - 23:13

Rolnicze bajery mój kolega mówił że jak ciągnik chodzi to niema pracy silnika dopiero jak się nim jedzie <_< , to dopiero głąb.

#114 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 19:22

Rolnicze bajery Chyba mu się pomyliło, bo pewnie mu chodziło o obciążenie :D

#115 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 15 styczeń 2011 - 17:10

Rolnicze bajery Jak chodziłem do gimnazjum miałem takiego bajkopisarza mówił że ma c-360 po jakimś tuningu silnika i mu 4 skiby na czwórce szosowej ciąga a pod góre na trójce. Raz przyszedł do szkoły i miał obite kolano to kolega się pyta co się stało a on że jechał crossem 200km/h i się przewrócił i stąd to obite kolano hehe kretyn :lol: I najlepsze mój kolega jakoś raz dzwonił do niego i odebrała jego mama bo powiedziała że syn nie może rozmawiać bo na ogarze jeżdzi chyba jego miał na myśli mówiąc cross :lol: Tylko skąd te 200 na godzine?? :D :lol:

#116 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:36

Rolnicze bajery Może miało być 20km/h :lol:

#117 Share koks

koks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ciągniki MF

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:40

Rolnicze bajery Byl taki co mial robota udojowego z Polanesa.

#118 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:50

Rolnicze bajery Ja znam kolesia co mówi że każdy kto się zakopie nie umie jeździć, itp. a raz go napuściłem żeby wsiadł do swojej 360 i zrobił kółko wokół stodoły. No wszystko cacy siada, szuka startera, dobra znalazł odpalił o już jaki ucieszony, wrzuca bieg rusza i bach zgasł. Druga próba to samo, a za trzecim razem już ruszył tylko jak przełączał bieg to myślałem że skrzynia zaraz wypluje wszystkie tryby.

#119 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:21

Rolnicze bajery Jak 60 może zgasnąc po puszczeniu sprzęgła ? Moja nawet z 5 biegu ruszała jak sie strzeliło z sprzegła nie mowie nawet o wolnym puszczaniu :D

Edytowany przez limusine, 15 styczeń 2011 - 22:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:00

Rolnicze bajery Mi kiedyś kumpel opowiadał że c330m po pijaku 45km/h jechał albo jak jego sąsiad jak orał c360 pękł mu pasek klinowy to założył sznurek i jeździł na sznurku i mówił też że jawą 350ts jechał 180km/h policja zajechała mu drogę to przeskoczył przez radiowóz i pojechał dalej :lol: