zdruj77

Rolnicze bajery

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheCinek    3

Mój kolega w 3P ma 4 gary :D :D :) :)

Wiesz może nie dokładnie on ci wytłumaczył ale są sześćdziesiątki z 4 garowym silnikiem Perkinsa.. o mocy 60KM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja tak samo nie widze nic dziwnego i dodam że głęboką orke max na 25 cm c-360 pójdzie w pługu 4x30 ale tylko i wyłącznie dobra pogoda równe pole i regulacja siłowa no i 2 szosową ( a że jest to katowanie sprzętu to druga sprawa)

No i na piasku i to tez nie widze jej 2 szosową, na mojej ziemi c-360 w 2 skibowym plugu ma co robic na 25 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mówie poważnie ziemia średnia i daje rade jeśli nie wierzycie to mam jeszcze ten pług i c-360 też jest moge wyjechać i zrobić film bo koło domu mam jeszcze 4 ha po kukurydzy nie zorane ( ściernisko stoi niczym nie ruszane > da rade na pewno) Tylko żę mi sie niechce kombinować ale jeśli ładnie poprosicie to może mi sie zachce , i nie spierajcie się bo nie jest to w stylu kolega sąsiada miał kuzyna i on tak robił , ja tak orałem i mój ojciec też i da sie lekko nie jest ale idzie* oczywiście c-360 bo mam też niby c-360 ale silnik jest od c-360 a skrzynia już od c-355 i ona by nie dała rady na 2 bo skrzynia ma szybszą choć silnik jest zdrowszy :D


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ludzie co wy macie za 60??? jak nie idze na 2 biegu tylko silnik staje (bo tak rozumiem to co napisaliście) to róbcie im remonty c-360 nie idze zadusić na 2 biegu nawet przy oponach 16,9-28 niewiem jakie by miała obciąenie ale silnik nie stanie...

 

tez mam c-355 z silnikiem c-360 10 lat po kapitalce czuc ze ma mniej siły ale na 2 biegu nie stanie nigdy tzn silnik nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Stanie, stanie :D jak weźmiesz na minimalne obroty, że ledwo co silnik przekręca to na pewno zgaśnie :D


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ludzie co wy macie za 60??? jak nie idze na 2 biegu tylko silnik staje (bo tak rozumiem to co napisaliście) to róbcie im remonty c-360 nie idze zadusić na 2 biegu nawet przy oponach 16,9-28 niewiem jakie by miała obciąenie ale silnik nie stanie...

 

tez mam c-355 z silnikiem c-360 10 lat po kapitalce czuc ze ma mniej siły ale na 2 biegu nie stanie nigdy tzn silnik nie stanie

Mi osobiscie nie chodzilo o to ze silnik stanie ale jak nie silnik to bedzie kopać, mowie na lekkiej ziemi to tak ale tak jak u mnie jeszcze teraz jak popadało to z plugiem 2 skibowym to c-360 na blokadzie to jeszcze jakos szło ale tez szalu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no i teraz to zrozumiałe:) wiekszośc pisze ze na 2 biegu nie da rady ale nikt praiwe nie okresli o co chodzi :)jak kopie sięna 2 to na jedynce tez bedzie chociaz nie zawsze ale przewaznie wiec zbytnio nie wiedze sensu wrzucac jedynke jak na dwójce się kopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Ja w klasie mam kolegę bajkopisarza ostatnio jaką mi bzdurę mówił to że t 25 rozpołowił c 360 przy wyciąganiu i to uwaga z pierwszego biegu a potem było jeszcze że mu zimą samochód przymarzł do asfaltu

to ze samochod przymarzl do asfaltu jest bardzo prawdopodobne. czesto tak jest ze w zime gdy wracasz z dluzszej trasy to opony sie nagrzewają, postawisz samochod na sniegu ktory pod wplywem cieplych opon lub tez samego nacisku sie rozpusci, a pozniej pod wplywem mrozu zamarznie i potem przy ruszaniu wyraznie czuc ze cos trzyma samochod.

 

Moze byc tez inny przypadek gdy w ciagu dnia byla pogoda powyzej 0 a w nocy byl przymrozek. wiezdzasz za dnia w kałuze a ona w nocy zamarza i gotowe


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ostatnio w czasie zasiewów sąsiad za grzązł jd...130km tata za jechał zetorem-za grzązł...100km za jechał jakiś gość za grzązł...60km za jechałem ja za grzązłem 80km więc tak stoimy i polemizujemy co tu zrobić... za dzwoniliśmy więc po gościa który ma 150km łamańca... przyjechał za grzązł...ale po długim namyśle czekając na gościa który jechał 95km zetorem wpadliśmy na pewien pomysł i zaczęliśmy wyjeżdzać...straciliśmy z pół dnia... na drugi dzień się dowiedziałem że taki gostek co ma c-330 opowiadał pod sklepem że za jechał tam do nich na pole i mówi stanołem na drodze włączyłem napęd...szczepiłem ich wszystkich i ich wyciągnołem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

przez to pole idzie taka żyła że tylko jego 1/3 jest w miarę dobra...tak naprawdę było! a z tym c-330 to wiadomo że nie prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

mój kolega mówił że jak ciągnik chodzi to niema pracy silnika dopiero jak się nim jedzie <_< , to dopiero głąb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Chyba mu się pomyliło, bo pewnie mu chodziło o obciążenie :D


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak chodziłem do gimnazjum miałem takiego bajkopisarza mówił że ma c-360 po jakimś tuningu silnika i mu 4 skiby na czwórce szosowej ciąga a pod góre na trójce. Raz przyszedł do szkoły i miał obite kolano to kolega się pyta co się stało a on że jechał crossem 200km/h i się przewrócił i stąd to obite kolano hehe kretyn :lol: I najlepsze mój kolega jakoś raz dzwonił do niego i odebrała jego mama bo powiedziała że syn nie może rozmawiać bo na ogarze jeżdzi chyba jego miał na myśli mówiąc cross :lol: Tylko skąd te 200 na godzine?? :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja znam kolesia co mówi że każdy kto się zakopie nie umie jeździć, itp. a raz go napuściłem żeby wsiadł do swojej 360 i zrobił kółko wokół stodoły. No wszystko cacy siada, szuka startera, dobra znalazł odpalił o już jaki ucieszony, wrzuca bieg rusza i bach zgasł. Druga próba to samo, a za trzecim razem już ruszył tylko jak przełączał bieg to myślałem że skrzynia zaraz wypluje wszystkie tryby.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jak 60 może zgasnąc po puszczeniu sprzęgła ? Moja nawet z 5 biegu ruszała jak sie strzeliło z sprzegła nie mowie nawet o wolnym puszczaniu :D

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi kiedyś kumpel opowiadał że c330m po pijaku 45km/h jechał albo jak jego sąsiad jak orał c360 pękł mu pasek klinowy to założył sznurek i jeździł na sznurku i mówił też że jawą 350ts jechał 180km/h policja zajechała mu drogę to przeskoczył przez radiowóz i pojechał dalej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ktoś pisał tu o jeździe c-360 z górki na luzie z prędkością 80-100km/h. Ja znam bardzo namacalny przykład tego, że jest to możliwe. W 1996roku mój wujek prowadził skądś z daleka własnie c-360 i na jednej z górek wrzucił na luz. To właśnie było powodem jego śmierci, policjanci ustalili że w momencie gdy urwało się lewe przednie koło miał 90km/h. Czyli da się to zrobić... gorzej jednak to przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Co do sznurka zamiast paska, jest to możliwe, lecz też jeden gość mi mówił że jak jechał i mu pękła pasek to poszedł do ''kobity'' i wziął pończochy (nie pamiętam dokładnie) związał i do domu dojechał.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o plonie żyta 6t/ha na 6 klasie nawożone obornikiem i mineralnymi siane 200kg na ha jedyne zabiegi to oprysk herbicydem bez antywylengacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hybryda da nawet 8t/h :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj