Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijarki do bel

314 odpowiedzi na ten temat

#141 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:42

Owijarki do bel

mam owijarke rolmako i zadne takie cuda u mnie sie nie dzieja, a pracuje u mnie juz 3 rok.

Być może producent zmienił konstrukcje maszyny i teraz jest gorzej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijarki do bel Dzisiaj, 00:56
  •  

#142 Share mocznik1994

mocznik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 07:56

Owijarki do bel

Masz gwarancje?? Tylko ze jeśli sam coś jo modyfikowałeś to raczej tego nie uwzględnią ...

Mam gwarancję.
Tylko problem, bo cwaniaki z Gamy chcą to ciąć.
Być może, gdybym za ten syf tyle nie zapłacił to bym ciął.
A ostatnio dowiedziałem się że w okolicy też jest owijarka samozaładowcza, która cały czas rwie folię, również z nieszczęsnej firmy Rolmako.
Dzisiaj lecę na wystawę zwierząt hodowlanych do Szepietowa, to mam nadzieję, że może znajdę ich stoisko

#143 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 12:37

Owijarki do bel Mamy zamiar zakupić owijarkę, początkowo w prowie zapisana była tekla, ale zrezygnowaliśmy z niej, z powodu wydajności, zachodu, no i jakości jaką oferuje sipma. Teraz chcemy kupić samozaładowczą na kredyt młody rolnik i tu jest dylemat czy brać sipmę, albo pronara do których moje zaufanie zostało podważone, czy McHale, albo coś z kvernelanda. Macie jakieś odniesienie co do tych dwóch ostatnich???? Co do kvernelanda z dealerem nie będzie problemu bo raitech go prowadzi, gorzej z McHale, bo z tego co wiem to JFC sprzedaje je, może wiecie kto z rejonu lubuskiego, wielkopolski albo zachodniopomorskiego sprzedaje McHale???
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share marcopolo

marcopolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 08:29

Owijarki do bel Nowe, Sprawdzone i Tanie Owijarki ==>>******************** ZAPRASZAM :rolleyes:

Edytowany przez andrzej2110, 22 lipiec 2009 - 22:56.
niedozwolona reklama

#145 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 11:56

Owijarki do bel Czy takie będą to się okaże w praktyce :( Może żaden rolnik w furii nie potnie palnikiem :rolleyes: :huh: zależy na jaką się trafi:)

Edytowany przez andrzej2110, 22 lipiec 2009 - 22:57.
Cytowanie poprzedniego postu

#146 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 15:15

Owijarki do bel sasiad ma bardzo podobna i jak na razie owija bez problemu a troche belek juz nia zrobil

#147 Share mocznik1994

mocznik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 18:49

Owijarki do bel Dopóki nie kupiłem swojej sąsiad owijał mi Pronarowską.
Jest super.
Nie kupuj broń boże owijarek firmy Metal Fach i Rolmako sąsiad kupił i nie ucina mu foli.
Nóż jest zrobiony z części od Bizona.

#148 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 sierpień 2009 - 22:19

Owijarki do bel tekla to dobra owijarka.kupiłem w tym roku. zrobiłem ponad 100 szt 150/120 i jest git. tylko bierz na szeroką folie bo bedziesz żałował tak jak ja. znam koleżke który ma już 3 lata sipme samozaładowczą i jest bardzo zadowolony

#149 Share farmus2

farmus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 14:57

Owijarki do bel witam, chciałbym uzyskać infomacje na temat samozaładowczej owijarki fimy Metal-Fach model Z-577, przepraszam jeśli ten temat był już wcześniej poruszany ale nic nie znalzłem, zależy mi na owijarce samozaładowczej, przy okazji czy jest prawdą, że bębny jakie są stosowane w naszych krajowych maszynach niszczą folię w niektórych przypadkach?? zagranicznych owijki wyposażone są głównie w pasy, czy moglibyście poradzić mi jakąś inną owijarkę samozaładowczą?? :)

#150 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 21:02

Owijarki do bel Ja mam ROLMAKO samozaładowczą. Ogolnie jestem zadowolony. Kwestia ustawień przy uruchomieniu i wytłumaczenia dokladnie obsługi(u mnie uruchamiała firma u której kupiłem maszyne, na polu razem ze mna). Zapłaciłem 23 tys. razem z przyrządem do stawiania w pion. Takze raczej cena przystępna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 15 wrzesień 2009 - 21:51

Owijarki do bel pierwsze słysze żeby bębny niszczyły folię.to niedorzeczne wg. mnie

#152 Share mikolajkominek

mikolajkominek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 październik 2009 - 19:28

Owijarki do bel Mam pytanie odnośnie folii 750. Mamy owijarke Metal Fachu i do tej pory używaliśmy foliik 500. Wszystko było pięknie ładnie dlatego że rolka była mała i nie potrzeba było dużo siły żeby ją ścisnąć pokrętłem. Z folią 750 jest dużo gorzej, bo jest sporo cięższa. Musimy ręcznie naciągać żeby ta folia chociaż w miarę się naciągnęła. Za jednym razem jak za mocno ścisnąłem rolkę to aż pękła Dodany obrazek W czym problem? To był pojedynczy wypadek i trzeba tylko mocno ścisnąć rolkę? A może to wina tych kółek które chyba trochę za lekko chodzą (jedno z nich chyba jest na łożysku ale już nie pamiętam).?
Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

#153 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 15 październik 2009 - 20:01

Owijarki do bel dokręć śrubę która odpowiada za naciąg folii i zabezpiecz "kontrą" żeby się nie skręciło i rozkręciło i powinno być ok

#154 Share mikolajkominek

mikolajkominek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 październik 2009 - 11:02

Owijarki do bel no właśnie na początku mocno skręciliśmy folię i zabezpieczyliśmy kontrę i wtedy pękła rolka więc na drugi raz już bez kontry owijaliśmy bo nie wiadomo czy znowu by rolka nie pękła ale było coraz gorzej. No to trzeba jeszcze raz spróbować...

#155 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 październik 2009 - 11:23

Owijarki do bel jak nie skontrujesz to nakrętka ci się skręci na max i urwie folie. na spodzie masz tulejkę na której stoi folia i możesz ją ściąć albo skombinować trochę dłuższą. Tak było u mnie

#156 Share mikolajkominek

mikolajkominek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 październik 2009 - 18:04

Owijarki do bel Nie da rady dłuższej dlatego, że i tak folia wchodzi ledwo ledwo a przy dłuższej całkiem by się nie zmieściła

#157 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 październik 2009 - 21:52

Owijarki do bel to zetnij kawałek tej tulejki i wtedy możesz lekko skręcić nakrętkę

#158 Share majsterus

majsterus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 październik 2009 - 19:14

Owijarki do bel Witam
Planuje zakup owijarki McHale, czy to dobry wybór? Zastanawiałem się nad 991b lub 991c. Czym one się różnią?

#159 Share grzegorz612

grzegorz612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 22:55

Owijarki do bel Witam wszystkich forumowiczów Mam zamiar kupić owijarkę samozaładowczą Kverneland KW 1400 jak myślicie czy to dobry wybór czy może są jakieś lepsze? proszę o opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:45

Owijarki do bel Koledzy chcę kupić nową owijarkę samozaładowczą za załadunkiem bocznym. z powodów finansowych w grę wchodzą polskie firmy, a kwota jaką chcę wydać to do 25 tys. netto
stąd moje pytanie: która byłaby lepsza? sipma, metal fach, rolmako, czy może jeszcze jakaś inna?
Czy w owijarce sipmy dostępny jest stawiacz bel? bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym info.
z góry dzięki za odpowiedzi