piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie folii 750. Mamy owijarke Metal Fachu i do tej pory używaliśmy foliik 500. Wszystko było pięknie ładnie dlatego że rolka była mała i nie potrzeba było dużo siły żeby ją ścisnąć pokrętłem. Z folią 750 jest dużo gorzej, bo jest sporo cięższa. Musimy ręcznie naciągać żeby ta folia chociaż w miarę się naciągnęła. Za jednym razem jak za mocno ścisnąłem rolkę to aż pękła blink.gif W czym problem? To był pojedynczy wypadek i trzeba tylko mocno ścisnąć rolkę? A może to wina tych kółek które chyba trochę za lekko chodzą (jedno z nich chyba jest na łożysku ale już nie pamiętam).?


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

dokręć śrubę która odpowiada za naciąg folii i zabezpiecz "kontrą" żeby się nie skręciło i rozkręciło i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na początku mocno skręciliśmy folię i zabezpieczyliśmy kontrę i wtedy pękła rolka więc na drugi raz już bez kontry owijaliśmy bo nie wiadomo czy znowu by rolka nie pękła ale było coraz gorzej. No to trzeba jeszcze raz spróbować...


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

jak nie skontrujesz to nakrętka ci się skręci na max i urwie folie. na spodzie masz tulejkę na której stoi folia i możesz ją ściąć albo skombinować trochę dłuższą. Tak było u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady dłuższej dlatego, że i tak folia wchodzi ledwo ledwo a przy dłuższej całkiem by się nie zmieściła


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz612    0

Witam wszystkich forumowiczów Mam zamiar kupić owijarkę samozaładowczą Kverneland KW 1400 jak myślicie czy to dobry wybór czy może są jakieś lepsze? proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy chcę kupić nową owijarkę samozaładowczą za załadunkiem bocznym. z powodów finansowych w grę wchodzą polskie firmy, a kwota jaką chcę wydać to do 25 tys. netto

stąd moje pytanie: która byłaby lepsza? sipma, metal fach, rolmako, czy może jeszcze jakaś inna?

Czy w owijarce sipmy dostępny jest stawiacz bel? bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym info.

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jedyny aspekt który je różni to cenowy ;[ wkońcu zasada działania ta sama a wiadomo co tańsze to i mniej wytrzymałe chociaż z tym bywa różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My mamy Teklę Z-274. Sprawuję się bardzo dobrze :) POLECAM :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Ma ktoś może instrukcje obsługi do owijarki sipma??? Bo mam ją użytkować a kompletnie nic nie wiem... Albo jakby ktoś mógł opisać ważniejsze czynności, zakładanie foli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Aby nie mieszac oleju w ciągnikach

Wystarczy cały czas tym samym ciągnikiem owijać i sprawa z czapki.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcę kupić nową owijarkę samozaładowczą za załadunkiem bocznym. z powodów finansowych w grę wchodzą polskie firmy, a kwota jaką chcę wydać to do 25 tys. netto

stąd moje pytanie: która byłaby lepsza? sipma, metal fach, rolmako, czy może jeszcze jakaś inna?

Czy w owijarce sipmy dostępny jest stawiacz bel? bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym info.

z góry dzięki za odpowiedzi

Jeżeli ma być polska to myślę że sipma samozaładowcze robi najlepsze. Metal-facha jest delikatna a rolmako to nie wiadomo co to jest w ogóle. Czemu chcesz z bocznym załadunkiem? lepiej dołożyć parę groszy i kupić z przednim, wtedy nie musisz jeździć w poprzek łąki tylko prosto za prasą. Ja polecam sipme Maja Z-583, sam mam taka od marca, super sprawa. A stawiacz bel to ona ma w standardzie. Cena 34tys. brutto do negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ma ktoś coś takiego albo wie gdzie można kupić?

 

Potrzebuje takiej owijarki do małych kostek i najlepiej na wałek.

 


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj